Zadyszka RMKS

2005-11-28, Autor:
Trzeciej w sezonie, a drugiej z rzędu porażki w rozgrywkach I ligi koszykówki doznały zawodniczki RMKS-u Rybnik. Z kolei koszykarze MMKS Rybnik polegli w Przemyślu.

W ubiegłym tygodniu nasze koszykarki przegrały w Stalowej Woli. W miniony weekend zawodniczki RMKS po raz pierwszy przed własna publicznością musiały uznać wyższość rywalek. Rybniczanki przegrały z rezerwami lidera żeńskiej ekstraklasy Wisłą II Mc Arthur Kraków 49:74.

Drużyna gości naszpikowana zawodniczkami młodzieżowej reprezentacji Polski, jak i kadry Polski juniorek, na parkiecie w Rybniku zaprezentowała stojącą na wysokim poziomie koszykówkę.

Co prawda to RMKS jako pierwszy objął prowadzenie w meczu po celnym rzucie za 3 punkty Aleksandry Lewoń, jednak kolejne akcje meczu pokazały jak groźnym rywalem będą rezerwy Wisły. W 6 min. maczu RMKS prowadził 9:8 i jak się okazało było to ostatnie prowadzenie rybniczanek w tym spotkaniu. Do końca kwarty punktowały już tylko przyjezdne, wygrywając 1 kwartę 17:9.

Druga kwarta miała nieco bardziej wyrównany przebieg. Rybniczanki po celnej "3" Iwony Niedobeckiej zbliżyły się do rywalek na 5 punktów (14:19), jednak grające agresywnie w  obronie i lubiące grać z kontry Wiślaczki kontrolowały przebieg spotkania.

Początek drugiej połowy zdecydowanie należał już do przyjezdnych, które systematycznie powiększały przewagą nad słabo grającymi w tym dniu rybniczankami. Wisła prowadziła już 57:35, 66:37. Co prawda dwa celne rzuty za 3 punkty najpierw Natalii Bogdanowicz, a po chwili Karoliny Kozak zmniejszyły przewagę do 23 punktów, jednak na więcej już w tym dniu młody zespół z Krakowa rybniczankom nie pozwolił. W ekipie RMKS-u słaby występ zanotowały rozgrywająca -  A. Lewoń oraz dwie skrzydłowe: Joanna Czajkowska i Karolina Kozak, które w sumie zdobyły 17 punktów.

RMKS zajmuje IV miejsce w tabeli I ligi kobiet.

Za tydzień rybniczanki udają się na mecz wyjazdowy do Krynicy, a za 2 tygodnie w sobotę 10 grudnia w ostatnim spotkaniu I rundy RMKS we własnej hali zmierzy się z wiceliderem rozgrywek Filarem Sosnowiec. Początek meczu o godz. 17.00.

RMKS Rybnik - TS Wisła II Mc Arthur Kraków 49:74 (9:17, 17:20, 9:20, 14:17)

RMKS Rybnik: Anna Sękowska 14, Aleksandra Lewoń 8, Ewelina Lepiorz 6, Karolina Kozak 6, Iwona Niedobecka 5, Joanna Czajkowska 3, Natalia Bogdanowicz 3, Agnieszka Androsz 2, Katarzyna Czarnecka 1, Edyta Kosmal 1, Małgorzata Kwiatek, Katarzyna Kozak.

Wisła II Kraków: najwięcej: Angelika Miszkiel 18, Katarzyna Gawor 13.

Marcin Troszka

Na tarczy z wyprawy do Przemyśla wrócili koszykarze MMKS Rybnik. Rybniczan pogrążył duet Peciak - Puchalski, który razem zdobył w meczu aż 70 punktów. Szansę na rehabiltację nasi koszyakrze będą mieli już 3 grudnia. O godz. 17.00. zmierzą się u siebie z Albą Chorzów.

Polonia Przemyśl - MKKS Rybnik 107:89 (16:23, 30:25, 29:11, 32:30)

MKKS Rybnik: Frankowski 18 (2x3), Grabiec 16 (4x3), Ochodek 16, Gawałek 14 (1x3), Kozieł 8, Marczyk 7 (1x3), Rener 6 (1x3), Rduch 4, Anduła 0.

Polonia Przemyśl: Peciak 48 (4x3), Puchalski 22, Sówka 15, Kindlik 11 (1x3), Turczyński 9, J.Musijowski 2, Zamirski 0, Kolowca 0.