RMKS: 4. miejsce na Śląsku

2009-03-16, Autor:
Koszykarki RMKS-u Rybnik z rocznika 1997 zajęły 4. miejsce w finałowym turnieju Pucharu Śląska w minikoszykówce.

Drużyna RMKS-u oparta jest na uczennicach klasy sportowej piątej działającej w SP 34 w Rybniku. W finałowym turnieju, który odbył się w Sosnowcu, podopieczne Marcina Troszki rozegrały trzy mecze. W pierwszym przegrały po dogrywce z MKS Zabrze 27:33, w drugim pokonały UKS SP 27 Katowice 18:16, a w trzecim uległy przyszłym Mistrzyniom Śląska – drużynie JAS-FBG Sosnowiec 9:27.

Najlepszą zawodniczką RMKS-u wybrana została Agnieszka Lewandowska. W nagrodę otrzymała z rąk Kazimierza Mikołajca – członka Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, pamiątkową statuetkę. Wszystkie cztery drużyny biorące udział w finale otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy.

W turnieju finałowym punkty dla RMKS Rybnik zdobyły: Agnieszka Lewandowska 16, Monika Kopiczko 10, Marta Szklarska 9 (SP 35), Sandra Kostka 7, Magda Nytko 4, Monika Michalska 4, Kasia Korus 3, Marta Kurczok 3, Weronika Chuchla 0, Klaudia Górak 0, Karolina Wengerska 0, Natalia Sałacka 0, Agata Stecka 0.

Aktualnie klub sportowy RMKS Rybnik prowadzi nabór do sekcji koszykówki dla dziewcząt urodzonych w latach 1997-98. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 606 68 08 85.