Piłkarze Energetyka ROW Rybnik stracili pierwsze punkty w tym sezonie. Na własnym boisku bezbramkowo zremisowali z Grunwaldem Ruda Śląska.

Tym razem Roland Buchała

nie trafił do bramki rywala.

Z prawej Marek Kubisz.

W dotychczasowych meczach podopieczni Franciszka Krótkiego dosyć szybko zdobywali gola, który ustawiał całego spotkanie. W rywalizacji z Grunwaldem mogło być podobnie, gdyby w 16. minucie znakomitej sytuacji nie zmarnował Roland Buchała. Po precyzyjnym podaniu Marka Kubisza napastnik Energetyka ROW z 11 metrów strzelił wysoko nad bramką. W pierwszej połowie rybniczanie jeszcze kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Henryka Janosza, ale golkiper gości, który w Rybniku rozgrywał setny mecz w barwach Grunwaldu, nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie rybniczanie praktycznie nie schodzili z połowy gości. Trener Krótki zmienił ustawienie. W miejsce obrońcy Rafała Mitury wszedł pomocnik Grzegorz Dzięgielowski. Niestety zmiana ta nie spowodowała wielkiej zmiany w stylu gry gospodarzy. W 65. minucie zszedł Tomasz Kuś, a na boisku pojawił się Grzegorz Piełka, który zamienił na prawej stronie Dzięgielowskiego: - Dzięgiel lepiej gra lewą nogą niż Piełka. Dlatego z konieczności przeszedł na lewą stronę – komentował roszady na boisku trener Krótki. W 81. minucie blisko pokonania Janosza był Krzysztof Kruczek, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. W końcówce losy spotkania mógł zmienić Piełka. Po dobrej akcji strzelił lekko obok bramkarza gości, ale zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił obrońca. W doliczonym czasie gry rybniczanie mieli jeszcze rzut wolny pośredni z 14 metrów. Niestety słaby strzał Kamila Kosteckiego zatrzymał się na murze.

Tomasz Kuś nie zaliczy meczu

z Grunwaldem do udanych.

Ze zdecydowanej przewagi gospodarzy nic nie wyniknęło. Grunwald umiejętnie się bronił, a rybniczanie pierwszy raz w tym sezonie nie potrafili pokonać bramkarza rywala.. Zawiódł środek, który praktycznie nie istniał. Zdecydowanie słabszy mecz rozegrał Kostecki. W poprzednich meczach to on był motorem napędowym drużyny. Nie popisali się również napastnicy, którzy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji: - Poprzednie mecze graliśmy dobrze i zawsze coś wpadło. Dziś mimo słabszego meczu mieliśmy sporo okazji. Wszystko było minimalnie obok. Postaramy się zrehabilitować już w środę w meczu z Przyszłością Rogów – mówił po meczu napastnik gospodarzy – Kubisz.

Zawiedziony wynikiem był przede wszystkim trener Krótki: - Takie mecze niestety się zdarzają. Nie może być tak, że całą rundę gra się dobrze. Tak jak dziś zdarzają się słabsze dni. Pomimo gorszej gry mieliśmy kilka doskonałych sytuacji. Szkoda, że je zmarnowaliśmy. Przeciwnik nastawił się na obronę. U nas zabrakło drugiej linii. Po dobrym meczu w Pniówku może niektórym zawodnikom wydawało się, że nie ma na nas już mocnych. W każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko i grać na maksimum swoich możliwości. Wtedy można myśleć o zwycięstwie.

Niestety zwycięstwa odnieśli najwięksi rywale rybniczan. Skałka Żabnica wygrała w Jaworznie 1:0, a Beskid Skoczów pokonał Wawel Wirek 2:0. W niedzielę swoje spotkanie w Łące rozegra beniaminek z Czańca.

Energetyk ROW Rybnik – Grunwald Ruda Śląska 0:0

Energetyk ROW: Buchalik – Mitura (46’ Dzięgielowski), Pacholski, Reclik, Procek - Jary, Nowak, Kostecki, Kuś (67’ Piełka) - Buchała, Kubisz (76’ Kruczek)

Grunwald: Janosz - Chołuj, Szpoton, Baran - Jarczyk – Mąka (65’ Starowicz), Karcz, Jurok (93’ Rudyk), R.Szpoton - Kasprzyk, Kot

Żółte kartki: Kruczek (90+4) - Jurok (27), Karcz (38), Janosz (62), Jarczyk (77), Baran (83), Kot (87), Szpoton (90+3)

Sędziował: Adam Nowak (Racibórz)