Zabrakło jednego punktu

2006-11-07, Autor:
Rybnickie drużyny koszykarskie wciąż na fali. Panie rozgromiły u siebie Górnika Wieliczka, a panowie pokonali AZS Opole.

Koszykarki RMKS Rybnik zmierzyły się u siebie z Górnikiem Wieliczka. Spotkanie znakomicie rozpoczęła Karolina Żurkowska, która pierwsze punkty zdobyła już w 2 sekundzie meczu, a w kolejnej akcji trafiła zza lini 6,25. Dobrze w mecz weszła również środkowa rybniczanek Joanna Szymczak-Górzyńska. Swoje punkty dorzuciły niezawodne Agnieszka Jaroszewicz i kapitan drużyny Iwona Szymik. Dzięki szczelnej obronie rybniczanki pierwsze 10 minut wygrały 23:4.

Drugą kwartę „trójką” rozpoczyna Aleksandra Lewoń. Rybniczanki nadal znakomicie bronią, jednak w ataku nasze zawodniczki zatraciły swoją skuteczność z pierwszej kwarty. Była to najgorsza kwarta w wykonaniu podopiecznych trenera Mirosława Orczyka w tym meczu. Pierwsze punkty dla drużyny z Wieliczki w tej kwarcie zdobyła Ewelina Kasprzyk z lini rzutów wolnych. Była to już 7 minuta tej kwarty. Do tego momentu meczu, nasze zawodniczki zdobyły aż 34 punkty, tracąc zaledwie 4. Końcówka pierwszej połowy meczu należała do przyjezdnych, które ostatnie 3 minuty wygrały 10:4.

Początek 3 kwarty nie zwiastuje niczego pozytywnego. Zawodniczki RMKS-u nadal grają bardzo słabo w ataku. Przełom następuje w 4 minucie tej kwarty. Worek z punktami rozsypał się po akcji Małgorzaty Chomickiej. Do końca tej części meczu rybniczanki zdobyły 20 punktów, tracąc zaledwie 3. Efektownymi blokami popisywały się Agata Oskwarek oraz Paulina Dąbkowska, które stanowiły zaporę nie do przejścia dla przyjezdnych. Wynik po 3 kwartach celnymi rzutami za 3 punkty ustaliły Karolina KozakJoanna Czajkowska. Po 30 minutach meczu RMKS prowadził z Górnikiem 63:20.

Ostatnia kwarta to pogoń naszych zawodniczek za „setką”. Rybniczanki postawiły obronę na całym boisku co przynosiło łatwe punkty z kontrataków. Na minutę przed końcem meczu RMKS UTEX prowadził 93:29 i w tym momencie zaczęły się koszykarskie szachy. Rybniczanki przerywały akcje przyjezdnych faulami, żeby te rzucały rzuty wolne, a czas stał w miejscu. Na 7 sekund przed końcem po rzutach wolnych wykonywanych przez Paulinę Dąbkowską rybniczankom do 100 punktów brakowało już tylko 1 oczko. Na ostatnią akcję RMKS-owi zostało 5 sekund, jednak niestety dla licznie zgromadzonej publiczności, nie udało się naszym dziewczynom przeprowadzić akcji zakończonej punktami.

RMKS Utex Rybnik - Górnik Wieliczka 99:36 (23:4, 17:10, 23:6, 36:16)

RMKS: Aleksandra Lewoń 15, Karolina Żurkowska 14, Paulina Dąbkowska 13, Agnieszka Jaroszewicz 11, Karolina Kozak 8, Joanna Szymczak-Górzyńska 7, Anna Sękowska 7, Małgorzata Chomicka 6, Iwona Szymik 5, Joanna Czajkowska 5, Agata Oskwarek 4, Edyta Kosmal 4

Koszykarze MKKS Rybnik zaliczyli udany wyjazd do Strzelc Opolskich, gdzie zmierzyli się z AZS Opole. Doświadczenie rybnickich zawodników wzięło górę i mimo porażki w I i III kwarcie wysoko wygrali z akademikami z Opola.

AZS Opole - MKKS Rybnik 67:88 (27:26, 10:30, 18:16, 12:16)

MKKS Rybnik: Grabiec 22, Frankowski 14, Paszowksi 12, Janus 10, Ochodek 9, Gołucki 6, Rener 6, Rduch 6, Marczyk 3, Kozieł 0.