Wysoka porażka ROW-u 1964 Rybnik z Podbeskidziem II Bielska-Biała

2023-10-18, Autor:

W zaległym meczu 11. kolejki IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali przed własną publicznością z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Rybniccy piłkarze zanotowali trzecią porażkę z rzędu. Tym razem przegrali z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała aż 1:5.

Początek nie zwiastował tak wysokiej porażki. ROW 1964 objął prowadzenie w 15. minucie po golu zdobytym z rzutu karnego przez Jana Janika. Jednak po kolejnym kwadransie było już 2:1 dla przyjezdnych. Dwukrotnie do bramki gospodarzy trafił Giorgi Merebaszwili. Jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Michał Studnicki.

Po zmianie stron rybniczanie nie grzeszyli skutecznością, a kolejne dwa trafienia dorzucili piłkarze Podbeskidzia II, a konkretnie Patryk Czader i Radosław Zając.

Po tym zwycięstwie piłkarze z Bielska-Białej awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. ROW 1964 jest dziewiąty.

W następnej kolejce rybniczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem, Polonią Łaziska Górne.

Skład ROW-u 1964 Rybnik:

Dominik Stanny - Szymon Balcer, Oskar Brzeziński, Paweł Chłodek, David Ubong James, Jan Janik, Paweł Mandrysz, Arystydes Pachucy, Wiktor Piejak (60' Jakub Bębenek), Kacper Piekarski, Salvador Pryka (87' Krzysztof Porembski)

11. kolejka śląskiej II grupy IV ligi:

LKS Tworków - Gwarek Ornontowice 0-1 Rekord II Bielsko-Biała - GKS II Tychy 3-0 Tempo Puńców - Kuźnia Ustroń 2-1 MKS Lędziny - Decor Bełk 0-6 MRKS Czechowice-Dziedzice - Spójnia Landek 1-2 Orzeł Łękawica - LKS Czaniec 4-0 Odra Wodzisław Śląski - Polonia Łaziska Górne 0-5 ROW 1964 Rybnik - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1-5

1. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 11 25 8 1 2 37-15
2. Polonia Łaziska Górne 10 23 7 2 1 20-4
3. Spójnia Landek 11 23 7 2 2 23-8
4. Gwarek Ornontowice 11 20 6 2 3 23-8
5. Tempo Puńców 11 19 5 4 2 19-15
6. Decor Bełk 11 18 5 3 3 25-13
7. Orzeł Łękawica 11 18 6 0 5 20-12
8. Odra Wodzisław Śląski 11 17 5 2 4 18-16