Medale rybnickich szermierzy

2006-11-14, Autor:
Miniony weekend obfitował w imprezy szermiercze, w których główną rolę odgrywali zawodnicy Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Rozegrany w sobotę w Opolu II Ogólnopolski Turniej o Puchar prezydenta Opola” Juniorów Młodszych i Młodzików przebiegł pod dyktando rybnickich szpadzistów. Starsza grupę wiekowa wygrał zawodnik RMKS Rybnik, Jan Kordas, który w decydującej walce o pierwsze miejsce pokonał Michała Mężyka (Górnik Radlin, 14:12).

Natomiast w młodszej kategorii grupowej zawodnik RMKS Rybnik – Krystian Fajkis zajął II miejsce. Od początku turnieju walczył fantastycznie, eliminację grupową zakończył z kompletem zwycięstw, a w walkach pucharowych pokonał kolejno: Jakuba Sereka (Kolejarz Wrocław) 12:5, Michała Przybysza (Irwin Manieczki) 12:6, Mieszko Frasia (KKS Kraków) 12:8, i dopiero w bardzo wyrównanej walce finałowej przegrał 10:12 z Janem Rospondem z KKS Kraków.

W niedzielę w Gliwicach rozegrano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w szpadzie chłopców skąd zawodnicy RMKS Rybnik wrócili z medalami. W turnieju indywidualnym Wojciech Sworowski i Jan Kordas (RMKS Rybnik) zajmując III miejsce zdobyli brązowy medal. Obaj Rybniczanie w eliminacji grupowej nie ustrzegli się porażek, ale walki pucharowe były popisem ich umiejętności. Pozostali zawodnicy RMKS Rybnik zajęli: Rafał Grzegorzek - 12 miejsce, Maciej Brewczyk - 30 miejsce, Zachariasz Kłosek - 33 miejsce, Maciej Kotas - 38 miejsce, Maciej Gryt - 39 miejsce.

Następnie rozegrano turniej drużynowy, w którym drużyna RMKS Rybnik walcząca w składzie: Sworowski, Kordas, Grzegorzek, zajmując II miejsce wywalczyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Śląska. W meczu ćwierćfinałowym zawodnicy RMKS Rybnik pokonali AZS AWF II Katowice 45:30. Następnie w spotkaniu półfinałowym spotkali się z drużyną AZS AWF Katowice I (aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski). Po bardzo emocjonujących walkach pokonali AZS AWF Katowice 45:42. W finale Rybniczanie stanęli do walki z mistrzem Polski, Muszkieterem Gliwice. Po bardzo wyrównanych walkach zawodnicy RMKS Rybnik ulegli 39:45 i zajęli ostatecznie II miejsce zdobywając srebrny medal.

- To duży sukces zważywszy na fakt, iż śląska szpada chłopców jest najsilniejsza w kraju. Pozostało nam teraz czekać na potwierdzenie tych wyników na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w lutym 2007 - komentuje występ rybnickich szermierzy trener rybniczan - Artur Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0