Weterani z Kejza Team Rybnik mistrzami Polski 2023

2023-05-14, Autor:

Dwóch dżudoków Kejza Team Rybnik, Krzysztof Czupryna i Mariusz Walendzewicz, zostało mistrzami Polski weteranów.

W Warszawie odbyły się mistrzostwa Polski weteranów i amatorów w judo. W imprezie bardzo dobrze spisali się reprezentanci Kejza Team Rybnik.

Mistrzami Polski zostali Krzysztof Czupryna (kat. M-5, 66 kg) oraz Mariusz Walendzewicz (M-3, 90 kg).

Srebrne medale wywalczyli Zbigniew Kaznocha (M-9, 81 kg), Bartłomiej Bednarczyk (M-2, 66 kg), Przemysław Gosiewski (M-2 Amator, 81 kg) i Artur Pękała (M-4 Amator, 73 kg). Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Pogorzelczyk (M-4, 66 kg).

Ogromnie się cieszymy, że nasi starsi panowie tak znakomicie promują naszą dyscyplinę, klub, miasto i kraj. A na czele z trenerem Michałem Rzeszutkiem tworzą znakomity team spirit – powiedział trener Artur Kejza.

W klasyfikacji medalowej Kejza Team Rybnik znalazł się na 8. miejscu wśród 47 klubów.

Podczas mistrzostw odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień przez władze Polskiego Związku Judo medalistom mistrzostw Europy i świata w 2022 roku. Z rybnickiego klubu wyróżnienia otrzymali Zbigniew Kaznocha i Krzysztof Czupryna.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 1