RMKS: Gwiazdka ze szpadą

2008-12-30, Autor:
Jak co roku, najmłodsi rybniccy adepci szermierki na szpady spotkali się w Turnieju Gwiazdkowym.

Impreza odbyła się w sali szermierczej sekcji RMKS Rybnik przy ul. Powstańców Śl. 40/42 (MOSiR Rybnik). Przed rozpoczęciem turnieju odbyło się spotkanie opłatkowe podsumowujące cały rok 2008. Kierownik sekcji, Krystian Fajkis przypomniał rodzicom i wszystkim zawodnikom największe osiągnięcia sekcji szermierczej w kończącym się roku 2008; między innymi brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetów Wojciecha Sworowskiego i złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorów. Najlepsi zawodnicy sekcji zostali uhonorowani okazjonalnymi paterami i nagrodami rzeczowymi. Warto również wspomnieć, że szkoleniowiec Artur Fajkis otrzymał od Ministra Sportu i Turystyki Nagrodę Indywidualną Drugiego Stopnia w uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w roku 2008. Po zakończonym spotkaniu najmłodsi szermierze przystąpili do walk.

W turnieju wystartowało 24 najmłodszych zawodników z dwóch rybnickich klubów - RMKS RybnikUKS Rapier przy SP nr 5 w Rybniku. Turniej odbył się w dwóch kategoriach. W kategorii zaawansowanej zwyciężyła Anna Mroszczak, która pomimo dwóch przegranych walk w eliminacji, świetnie poradziła sobie w walkach pucharowych. Drugie miejsce przypadło Natalii Żak, natomiast trzecią lokatę zajęła Natalia Szydło. W kategorii najmłodszej, tzn. dzieci, które po raz pierwszy stanęły na planszy szermierczej, zwyciężył Jarosław Fajkis, który w całym turnieju nie przegrał żadnej walki. Drugie miejsce zajął Kamil Konkol, a trzecie - Paweł Kuczek.

Większość najmłodszych zawodników niesiona dopingiem rodziców świetnie poradziła sobie w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami i pomimo przegranych walk świetnie się bawiła. Na zakończenie całego turnieju odbyła się dekoracja, podczas której wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0