zamknij

Wiadomości

W środę akcja policji. Na kogo zwrócą uwagę?

2022-09-27, Autor: 

Na jutro (28 września) policjanci zapowiadają wzmożone działania NURD. Akcja ma być przeprowadzona w całym kraju. Jak słyszymy w KMP Rybnik, genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni przed pojazdem.

Reklama

Jutro na terenie całego kraju prowadzone będą działania NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego).

Do działań o zasięgu ogólnopolskim włączają się policjanci rybnickiej drogówki, którzy niezmiennie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu. Mundurowi podczas tego typu akcji zwracają szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec użytkowników jednośladów i pieszych, obejmując szczególnym nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne, gdzie ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe – tłumaczy st. asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Jak dodaje, nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa – dodaje.

Policja przypomina, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

Mimo, że dotyczą wszystkich to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę – przypomina Bogusława Kobeszko.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 46

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~artefaks 2022-09-27
  21:02:55

  69 9

  Czy milicja będzie reagowała też na prawidłowe zachowanie pieszych ? Którzy stoją w okolicy przejść dla pieszych i ucinają sobie tam spotkanie towarzyskie tamując ruch, gdyż zmuszaja mimo tego kierowców do zatrzymania się. Żal mi też staruszków którzy widząc że kierowcy zatrzymują się kiedy sa oni jeszcze daleko od przejścia. Niektore ze starszych osób nie chcąc utrudniać ruchu. Zamiast przechodzić , to przebiegają przez jezdnię. Co zamiast bezpieczeństwa wprowadza dodatkowe zagrożenia.
  Ale zapewne najważniejszą rzeczą jest nie bezpieczeństwo ,ale by wpłyneły do dziurawego jak sito budżetu ,,dodatkowe wpływy"

 • ~truman20 2022-09-27
  21:26:00

  68 4

  " którzy w żaden sposób nie są chronieni przed pojazdem" - skoro poprzez głupie przepisy wpycha się ludzi pod te pojazdy, to potem nie są w żaden sposób chronieni... Czego tu nie rozumieć?

 • ~RMG 2022-09-27
  22:05:39

  22 17

  Taka akcja. OK. Może w końcu mundurowi przyjrzą się i zareagują lub częściej sprawdzą jak się jeździ ul. Chwałowicką i 1-ga Maja? Pomimo wielu zgłoszeń nic się nie zmienia, dzisiaj widziałam samochód, który w okolicy przedszkola nr 13 jechał ponad 50 km/h, odważę się napisać, że nie mniej niż 80 km/h. Rozbój w biały dzień. Wspomnę też o motocyklistach, którzy "prują" z prędkością zagrażającą im i pozostałym użytkownikom drogi (ryk ich silników słyszę codziennie.)

 • ~Karolina# 2022-09-28
  06:49:46

  19 10

  przede wszystkim odblaski dla pieszych i rowerzystów np. w postaci kamizelki, i nie ma tłumaczenia, że chodzę - jeżdżę tylko chodnikiem

 • ~norton 2022-09-28
  08:13:30

  30 3

  Karolina, kto Ci zabrania całe lato chodzić w żółtej kamizelce? Nie będziesz musiała się wystroić przed wyjściem.
  Chciałbym by policja nie ogłaszała żadnych akcji tylko po prostu codziennie pracowała sumiennie i co najważniejsze zgodnie z prawem. Nie urządzała sobie polowania na wybrane grupy społeczeństwa - zasilając w ten sposób pustą kasę budżetu. Kiedy policja zajmie się pijącymi alkohol żulami na nacyńskich bulwarach? Dopiero po ogłoszeniu jakiejś akcji?

 • ~wolf67 2022-09-28
  08:14:08

  16 7

  Troska o wyciąganie kasy od ludzi na pisowskie wydatki

 • ~Kurt_Wallander 2022-09-28
  08:15:25

  29 6

  Czy szanowna policja weźmie się też za użytkowników hulajnóg (tych z siodełkiem także - bo to w świetle prawa nie jest hulajnoga) jeżdżących po chodnikach i przelatujących obok pieszych bez zwalniania tudzież wymuszanie na pieszych pierwszeństwa? Za rowerzystów na chodnikach, etc. też?

  Co, trudniej złapać co nie? Czy może z tego jest "mały pieniądz"?

 • ~MArudzia 2022-09-28
  09:23:54

  9 11

  Do redakcji:
  Dlaczego pod niektórymi artykułami (Już w czwartek, 29 września kolejna edycja tuBiznes Opener Europa ) po mimo że jest opcja " SKOMENTUJ" niestety przyciska nie działa, czyżby redakcja przeczuwała w którą stronę pójdą komentarze.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1550