Utex ROW: założenia zrealizowane

2009-11-29, Autor:
W 12. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex RO Rybnik pokonał Odrę Brzeg 76:58.

Rybnickie koszykarki zrewanżowały się za porażkę w Pucharze Polski i bez problemów pokonały Odrę Brzeg aż 18 punktami. W hali w Pawłowicach zawodniczki drużyny gości tylko na początku stawiły opór rybniczankom. Prowadziły 5:1, ale szybkim runem 8:0 odpowiedziały gospodynie.

Koszykarki Mirosława Orczyka z minuty na minutę powiększały prowadzenie. Przed przerwą prowadziły już 39:25. Trener gości, Jarosław Zyskowski, rozkładał tylko ręce: - Zagraliśmy tragicznie słabo. To chyba nasz najgorszy mecz w tym sezonie – mówił opiekun zawodniczek Odry. Humorem tryskał za to Orczyk, którego podopieczne spełniły wszystkie założenia taktyczne. Dzięki opracowanej taktyce Utex ROW wygrał 76:58. – Byłyśmy maksymalnie skoncentrowane – komentowała Agnieszka Jaroszewicz. – Realizowaliśmy założenia trenera, który powinien być z nas zadowolony – dodała.

Przed rybniczankami kolejny ważny mecz. Tym razem w Bydgoszczy, 5 grudnia. Rywalem będzie dwunasty w tabeli Artego. – Już myślę o tym meczu. Chcemy odnieść kolejne zwycięstwo – zapowiedział trener rybniczanek.

Następne spotkanie w Pawłowicach Utex ROW rozegra dopiero 21 grudnia z Super Pol Tęcza Leszno.

Utex ROW Rybnik - Odra Brzeg 76:58 (18:10, 21:15, 22:15, 15:18)

Utex ROW: Hampton 18, Bell 17, Krężel 13, Sibora 7, Koc 6, Jaroszewicz 5, Boddie 4, Chomicka 0, Moszkowicz 0, Stanek 0.

Odra: Sepulveda 14, Steward 13, Denson 9, Ukoh 7, Małaszewska 5, Daniel 5, Teklińska 3, Żyłczyńska 2, Buszta 0, Pijanowska 0.