Udana inauguracja koszykarek

2005-09-19, Autor:
W spotkaniu inaugurującym pierwszoligowy sezon koszykarki RMKS Rybnik pokonały w Rzeszowie miejscowy MLKS 96:75.

Rybniczanki rozpoczęły spotkanie bardzo skoncentrowane i objęły prowadzenie od pierwszego gwizdka meczu. Pierwsze punkty dla RMKS-u zdobyła dobrze dysponowana tego dnia Aleksandra Lewoń, która solowymi akcjami zdobywała kolejne punkty dla swojego zespołu. Po 7 min. gry rybniczanki prowadziły już 18:4, a 3 minuty później, gdy skończyła się I kwarta - 23:13. Druga kwarta spotkania to ponownie bardzo dobra gra zarówno w ataku jak i w obronie. Pod tablicami dominowała Ania Sękowska, duet Lewoń - Joanna Czajkowska wspomagany przez Iwonę Niedobecką i Karolinę Kozak skutecznie kończył ataki rybnickiego zespołu, który na przerwę schodził z 22 punktową przewagą (50:28). W II części obraz gry niewiele się zmienił, a rybniczanki systematycznie powiększały przewagę, która dochodziła do 30 punktów. Dzięki temu na boisku pojawiły się pozostałe zawodniczki rybnickiej drużyny. Czwartą kwartę rybniczanki przegrały 23:29.

MLKS Rzeszów - RMKS Rybnik  75:96 ( 13:23, 15:27, 18:23, 29:23 )

Punkty dla RMKS Rybnik zdobyły: Joanna Czajkowska 26, Aleksandra Lewoń 20 ( 3x3), Karolina Kozak 17, Iwona Niedobecka 16, Ania Sękowska 7, Edyta Kosmal 3, Katarzyna Kozak 3, Małgorzata Kwiatek 2, Natalia Bogdanowicz 2, Katarzyna Czarnecka 0, Agnieszka Androsz.

Za tydzień 24 września rybniczanki rozegrają pierwsze spotkanie przed własna publicznością. O godz. 17.00 w hali sportowej w Rybniku - Boguszowicach rozpocznie się spotkanie z MKS-em Tarnów, który w 1 kolejce sezonu pokonał na własnym boisku UKS Tarnawe 103:90.