Turniej w Berlinie zdobyty przez Kejza Team

2017-11-29, Autor:

Dwóch weteranów z Kejza Team Rybnik wróciło z Berlina z czterema medalami.

Dwóch „Mastersów” z Kejza Team Rybnik wystartowało w Internationale Luftfahrt Turnament w Berlinie. Krzysztof Czupryna stoczył 3 walki zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 66 kg powyżej 40 lat. Z kolei Mariusz Walendzewicz wysoko zawiesił sobie poprzeczkę startując w 3 kategoriach. Po stoczeniu 10 walk zajął kolejno: w grupie Seniorów do 81 kg złoty medal, w grupie Masters do 81 kg brązowy medal oraz w kategorii wagowej do 90 kg srebrny medal.

Młodzi dżudocy Kejza Team Rybnik ponownie pokazali pazur. Tym razem w Otwartych Mistrzostwach Miasta Mysłowice w Judo. Złoty medal zdobył Łukasz Kawalla, srebrny - Daria Banasiewicz, a brązowe - Mateusz KowalskiDawid Krykowski. Piąte miejsce, tuż za podium, zajął Mikołaj Matczak. Startowali również Ewa KaletkaRafał Szopniewski.

Dwie zawodniczki Kejza Team Rybnik wywalczyły dwa medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw. Anna Borowska wygrała przez ippon dwie walki w meczach z drużynami województwa mazowieckiego. Województwo śląskie zostało mistrzami Polski seniorów. Z kolei w drużynie juniorów dla województwa śląskiego walczyła Zuzanna Komarek. Wygrała dwa pojedynki, jeden przegrała. Nasze województwo w kategorii junior zdobyło drugie miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 7