TS Volley: Widmo spadku coraz bliżej

2009-03-10, Autor:
W minioną sobotę walka o utrzymanie w siatkarskiej II lidze przeniosła się do Kęt, gdzie TS Volley zmierzył się z Hejnałem.

Po porażce w Rybniku siatkarze TS Volley przystąpili do meczu z Hejnałem niezwykle skoncentrowani, ale i spięci stawką meczu. Zaczęło się od niedokładnej gry w przyjęciu i ataku, dzięki czemu gospodarze osiągnęli przewagę 6:1. Gdy trema opadła poprawiła się gra i toczyła się już punkt za punkt. Ostatecznie wygrali jednak gospodarze 25:21.

Druga partia to nieprawdopodobna walka o każdy punkt. Obie strony pokazały dobrą siatkówkę. Po zaciętym boju w końcówce wygrali rybniczanie 28:26. Kolejna odsłona to już bardzo dobra gra rybnickich siatkarzy i pewna wygrana 25:20 i 2:1 w setach.

Hejnał to jednak doświadczony zespół z byłymi reprezentantami kraju i wieloletnimi ligowcami. Uporządkowali grę i od pierwszych piłek kontrolowali przebieg seta. Pomimo ogromnych wysiłków rybniczan strata z początku seta (1:4) okazała się niemożliwa do odrobienia mimo, choć w niektórym momentach było blisko remisu (16:17).

Tie-break to wielka loteria i nerwy. Znowu brak doświadczenia w tego typu spotkaniach pojawił się w grze naszych siatkarzy. Znowu słaby początek i kilkupunktowa przewaga Hejnału (3:0), a następnie zaciekła pogoń rybniczan. W końcu udało się doprowadzić do remisu 13:13. W tym momencie dobry atak kęcian i zepsuta zagrywka dała zwycięstwo gospodarzom.

W meczu mieli okazję pokazać się niemal wszyscy gracze TS Volley. Dobre zmiany dali Dawid Drużga, Michał Łata, Jakub Dejewski. Doświadczeni gospodarze okazali się lepsi.

Po tym pojedynku rybnickich siatkarzy czeka już ostateczne starcie o utrzymanie się w lidze z przegranym zespołem z pary Politechnika Krakowska – Resovia Rzeszów. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 28 marca. Przegrana drużyna spadnie z II ligi, a zwycięzca tego pojedynku rozegra baraż z drużyną III ligi.

Skład zespołu: Łukasz Lip (kapitan), Wiktor Borowski, Andrzej Smiatek, Grzegorza Jaruga, Karol Kloś, Tomasz Warda, Łukasza Majenta (libero), Michał Łata, Dawid Drużga, Jakub Dejewski, Bartosz Inglot. Trener: Wojciech Kasperski.