TS Volley: Pierwsze miejsce obronione

2008-11-05, Autor:
Kadeci TS Volley w miniony piątek zmierzyli się z w Bielsku z UKS SMS, czyli wiceliderem rozgrywek. Był to mecz na szczycie, gdyż nasi młodzi siatkarze prowadzili w tabeli bez straty seta.

Do Bielska nasz zespól pojechał mocno osłabiony poprzez kontuzję Bartka Inglota (skręcił staw skokowy przez niemal 2 tygodnie nie trenował) i chorego Karola Graffa.

Mecz był bardzo zacięty zakończony wynikiem 3-2 dla Bielska. Pierwszy set po pierwszym wyrównanym okresie gry rozwinął się na korzyść rybniczan i przy prowadzeniu 18-12 wydawało się, że padnie łupem rybniczan. Niestety seria błędów (złe przyjecie Łukasza Bonka i później obrona lecącej w aut piłki przez Przemka Wolnego) wprowadziły nerwowość i niepotrzebne straty. Seta wygrali bielszczanie 25-22. Drugi set był konsekwencją przegranego poprzedniego seta. Po walce kolejny set dla Bielska 22-21. Trzeci set to zacięta walka do końca i zwycięstwo w końcówce TS Volley 25-23. Podobnie set czwarty, mniejsza ilość własnych błędów pozwoliła na spokojną wygraną. Tie break po wyrównanym początku (6-5 dla naszych siatkarzy) dla UKS SMS. Znowu seria błędów w rozegraniu i ataku dała wysokie prowadzenie bielszczanom i zwycięstwo w meczu.

Mecz stał na wysokim poziomie, chociaż obu zespołom zdarzały się proste błędy. Urwanie punktu w Bielsku pozwoliło TS Volley zachować pierwsze miejsce tabeli z przewagą 1 punktu nad UKS SMS Bielsko Biała.

Kolejny mecz kadeci TS Volley rozegrają w piątek 7 listopada o godz. 18:00 na Sali MOSiR w Rybniku przy ul. Powstańców Śl. 40/42 z SK Górnik Radlin.

W meczu wystąpili: Michał Dudek (C), Łukasz Bonk (L), Paweł Lisewski, Przemysław Wolny, Bartosz Inglot, Maurycy Kasperski, Zbigniew Bugdol, Sebastian Kołodziejski, Piotr Daniluk, Mateusz Mielnik, Dawid Małysza i Mateusz Pyszny, a trenerem TS Volley Rybnik jest Lech Kowalski.