TS Volley: Obawy się spełniły

2008-11-17, Autor:
W VII kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik przegrali u siebie z rezerwami Resovii Rzeszów 0:3.

AKS Resovia Rzeszów przyjechała na mecz z TS Volley w składzie, którego nie powstydziłby się żaden czołowy klub I ligowy. Przedmeczowe obawy potwierdziły się i na parkiecie w Rybniku zobaczyliśmy aż czterech zawodników Plus Ligi – Michała Kaczmarka (200 cm), Tomasza Kusiora (208), Jakuba Macha (196) i Patryka Strzeżka (202 cm). Resovia, która do tej pory zdobyła tylko 1 punkt, postanowiła utrzymać się w I lidze.

Nasz zespół po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach przystąpił do meczu nie do końca pewien swojej dyspozycji. Widać to było na boisku, gdzie przytrafiły się proste błędy w ważnych momentach. Te momenty zadecydowały o porażce.

Pierwszy set mógł zakończyć zwycięstwem TS Volley, jednak kilkupunktowe prowadzenie w środkowej części seta nie zostało wykorzystane. Poprawna gra Resovii, bardzo dobra zagrywka i blok, pozwoliła na odrobienie strat i wygraną 25:22. Drugi set to zdecydowana przewaga gości i zwycięstwo 25:18.

W trzecim secie rybniczanie podjęli walkę, poprawili grę na środku siatki i mecz się wyrównał. Jednak większe doświadczenie rywali wzięło górę i set zakończył się wynikiem 25:23 dla przyjezdnych.

Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła ciekawy mecz z udziałem bardzo dobrych graczy. Z jednej strony można cieszyć się, że rywale docenili siłę naszego zespołu i przysłali aż tylu profesjonalistów, z drugiej jednak szkoda, że stało się to w takich okolicznościach.

TS Volley Rybnik – AKS Resovia Rzeszów 0:3 (22:25, 18:25, 23:25)

TS Volley: Łukasz Lip (K), Wiktor Borowski, Grzegorz Jaruga, Andrzej Smiatek, Jakub Dejewski, Tomasz Warda, Łukasz Majenta (L) oraz Dawid Drużga, Adrian Sdebel, Kamil Kowalewski, Karol Kloś, Tomasz Kolarczyk. Trener: Wojciech Kasperski