TS Volley: Obawy się potwierdziły

2009-03-02, Autor:
W pierwszym meczu fazy play-off siatkarze TS Volley Rybnik przegrali z drużyną TS Hejnał Kęty 0:3.

Play-off to jedna z najbardziej wymagających faz rozgrywek. Wymaga nie tylko wysokich umiejętności, pozytywnego nastawienia, ale i doświadczenia, umiejętności zachowania zimnej krwi w decydujących momentach. Tego ostatniego zabrało rybnickim siatkarzom w pierwszym meczu play-off z Hejnałem Kęty. Pomimo wyrównanej gry, szczególnie w pierwszym i drugim secie, zwycięstwo padło łupem bardziej doświadczonej ekipy z Kęt. Dobre akcje przeplatały się ze słabszymi. Szczególnie widoczne było to w zagrywce i przyjęciu zagrywki.

Pierwszy set to praktycznie walka punkt za punkt. Żadna ekipa nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Po bardzo emocjonującej końcówce wygrali goście 28:26. W drugim secie zarysowała się przewaga naszej drużyny (6:3), która jednak została szybko roztrwoniona. Seta wygrali goście 25:23. – W pierwszym i drugim secie zaważyły drobne błędy, których mogliśmy się ustrzec – mówił po meczu trener gospodarzy – Wojciech Kasperski. Załamani rybniccy siatkarze w trzeciej partii początkowo nie radzili sobie w przyjęciu zagrywki, ale z biegiem czasu gra się wyrównała. Jednak przewaga kilku punktów uzyskana przez gości wystarczyła do odniesienia zwycięstwa w trzecim secie 25:19 i całym meczu 3:0. – Bardzo obawiałem się tej drużyny, pomimo tego, że dwa razy wygraliśmy z nią w rundzie zasadniczej. Ale mecze fazy play-off rządzą się swoimi prawami. Tutaj nie liczy się już miejsce w tabeli. Decyduje dyspozycja dnia – komentował Kasperski. – Nie zagraliśmy ani zagrywką, ani blokiem, ani przyjęciem. W przeciwieństwie do zespołu z Kęt, który pokazał lepszą grę – dodał.

W najbliższą sobotę 7 marca zostanie rozegrany rewanż w Kętach. TS Volley nastawia się twardą walkę tym bardziej, że zwycięstwo na obcym terenie jest możliwe. W rundzie zasadniczej w Kętach wygrali rybniczanie 3:1. W przypadku wygranej decydująca batalia zostanie rozegrana w Rybniku 11 marca (środa).

TS Volley Rybnik – TS Hejnał Kęty 0:3 (26:28, 23:25, 19:25)

Skład: Łukasz Lip (C), Grzegorz Jaruga, Andrzej Smiatek, Wiktor Borowski, Jakub Dejewski, Tomasz Warda, Łukasz Majenta (libero) oraz Karol Kloś, Dawid Drużga, Michał Łata, Bartosz Inglot, Kamil Kowalewski, trener: Wojciech Kasperski