TS Volley: Nieustanny pech

2008-12-10, Autor:
Rozpoczęła się runda rewanżowa fazy zasadniczej II ligi. Do Rybnika przyjechała trzecia po pierwszej rundzie drużyna PWSZ Karpaty Krosno. Nasz zespół zajmował szósta lokatę.

Po kilku porażkach rybniccy siatkarze przystąpili do pojedynku niezwykle zmobilizowani. Wydawało się, że istnieje szansa na nawiązanie walki z silnym rywalem i zdobycie kolejnych punktów. Tym bardziej, że po chorobie wrócił na parkiet Andrzej Smiatek. Niestety pech nie opuszcza naszego zespołu. Na rozgrzewce kontuzji doznał nasz główny atakujący Wiktor Borowski i nie był w stanie pojawić się na boisku. Wiktor był już nawet wpisany do protokołu i, co rzadko się zdarza na boiskach, przed pierwszym gwizdkiem musiała nastąpić zmiana zawodników. Grający za Wiktora Adrian Sdebel robił co mógł, ale jednak jego skuteczność gry odbiegała od poziomu Wiktora.

Pomimo tej okoliczności rybniczanie podeszli do meczu zmobilizowani z nastawieniem na walkę o każdą piłkę. Rywale potwierdzili jednak swoją klasę, świetnie zagrali w obronie i na środku siatki, gdzie praktycznie byli nie do zatrzymania.

Pierwszy i drugi set do wyraźna kilkupunktowa przewaga gości niemal od pierwszej piłki. Nasi siatkarze dochodzili rywali na 1-2 punkty, ale mylili się w decydujących momentach i rywale spokojnie wygrali dwa sety.

Trzecia partia to wreszcie dobra i konsekwentna gra naszych siatkarzy. Udało się zneutralizować grę Karpat na środku siatki, kilka obron i udanych kontr przyniosło sukces w postaci zwycięstwa w secie 25:19. Wydawało się, że dalsza część meczu potoczy się po myśli gospodarzy. Niestety pierwsze piłki wygrane przez Karpaty (4:0) ustawiły całego seta. Ostatecznie set zakończył się wygraną gości 25:16.

Kolejny mecz rybniczanie rozegrają w Krakowie z KU AZS Politechniką. Krakowianie przegrali u siebie 0:3 z Czarnymi Radom. Pojedynek ten będzie miał wielkie znaczenie dla obu zespołów, gdyż dotyczy dwóch zespołów bezpośrednio walczących o utrzymanie w lidze.

Następny mecz TS Volley rozegra na swojej hali 20 grudnia o godz. 16:00 z KS AZS Rafako Racibórz.

TS Volley Rybnik – PWST Karpaty Krosno 1-3 (21:25, 19:25, 25:19, 16:-25)

Skład zespołu: Łukasz Lip (K) Wiktor Borowski, Grzegorz Jaruga, Andrzej Smiatek, Jakub Dejewski, Tomasz Warda, Łukasz Majenta (L) oraz Dawid Drużga, Kamil Kowalewski, Adrian Sdebel, Kamil Kowalewski, Karol Kloś, Tomasz Kolarczyk. Trener: Wojciech Kasperski