TS Volley: Jeszcze nie teraz

2008-10-27, Autor:
W piątej kolejce II ligi siatkarze TS Volley przegrali w Radomiu z RCS Czarni 0:3.

RCS Czarni Radom to jeden z faworytów rozgrywek. Do tej pory nie przegrał jeszcze meczu tracąc zaledwie 2 sety. Dla rybnickich siatkarzy był to ważny sprawdzian, który miał pokazać na ile beniaminek może spróbować powalczyć z tuzami ligi.

Niestety w Radomiu nie udało się wygrać nawet seta. Wszystkie sety miały podobny przebieg – do środkowej fazy wyrównany przebieg (I set – 15-16, 2 set 10-11, 3 set 17-17) by kilka błędów, szczególnie w ataku, niweczyło szansę na sukces. Doświadczony zespół z Radomia, który stanowi bezpośrednie zaplecze Jadaru walczącego w PlusLidze, świetnie sobie radził z neutralizowaniem rybnickich ataków i wyprowadzaniem skutecznych kontr. Jeżeli do tego dodać bardzo dobrą zagrywkę, szczególnie Szumielewicza i Stańca, to stało się jasne, że zwycięzcą pojedynku mogli być tylko Czarni.

W drugim secie (7-8) kontuzji uległ bardzo dobrze radzący sobie w ostatnich dwóch meczach Michał Łata, który w akcji przy siatce skręcił staw skokowy i prawdopodobnie przez miesiąc będzie pauzował. Jest to duże osłabienie w kontekście nadchodzących meczów.

Jeszcze raz się okazało, że beniaminek ligi nie ma wielkich szans z zespołem składającym się z graczy będących zapleczem PlusLigi. Na uwagę zasługuje fakt, iż Jadarze Radom i to w pierwszej szóstce, występuje dwóch rybniczan – Arkadiusz TerleckiJarosław Macionczyk.

Następna kolejka II ligi zostanie rozegrana 8 listopada, w której TS Volley pauzuje. Prowadzone są rozmowy z kolejnym bardzo dobrym zespołem, Fartem Kielce o zmianę terminu meczu. Nie wykluczone, że mecz ten zostanie rozegrany 7 listopada. Po potwierdzeniu terminu natychmiast poinformujemy sympatyków i kibiców. Zgodnie z terminarzem następny mecz TS Volley ma być rozegrany 15 listopada z AKS Resovia II Rzeszów.

W Radomiu TS Volley wystąpił w składzie: Łukasz Lip (K), Michał Łata, Andrzej Śmiatek, Wiktor Borowski, Tomasz Warda, Jakub Dejewski i Łukasz Majenta (L) oraz Grzegorz Jaruga, Dawid Drużga, Adrian Sdebel, Karol Kloś, Tomasz Kolarczyk. Trenerem zespołu jest Wojciech Kasperski.