TS Volley: Czwarte miejsce młodzików

2009-03-12, Autor:
Zakończyły się rozgrywki młodzików na Śląsku w sezonie 2008/2009.

W rozgrywkach wzięło udział 28 zespołów, w tym dwa z TS Volley – pierwsza i druga klasa sportowa z Gimnazjum nr 2 w Rybniku.

Oba zespoły spisały się bardzo dobrze. Pierwszy zespół (druga klasa sportowa) uplasował się na czwartym miejscu, a młodsi o rok koledzy na miejscu 11.

W Częstochowie został rozegrany ostatni turniej finałowy. Nasi siatkarze grali z BBTS Bielsko BiałaDelicpolem Norwid Częstochowa. W obu pojedynkach padł ten sam wynik 1:2.

Mistrzem Śląska został Delicpol a wicemistrzem BBTS, trzecie miejsce zajął MKS Płomień Sosnowiec.

Trzech zawodników TS Volley zostało powołanych do kadry Śląska. Są to Dawid Małysza, Sebastian InglotMaciej Krakowczyk.

Oba zespoły TS Volley G2 Rybnik wzięły również udział w turniejach Interligi rozegranych w Czechach. Młodzicy zagrali w Ołomuńcu, a kadeci w Opawie.

W Opawie przeciwnikami rybniczan byli VK Opawa, SK UP Ołomuniec i KS AZS Rafako Racibórz. Wszystkie mecze TS Volley G2 wygrał i zajął pierwsze miejsce w turnieju, drugi był Racibórz, trzecia Opawa, a czwarty Ołomuniec. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Inglot.

Równie dobrze spisali się młodzicy. Na turnieju w Ołomuńcu pokonali po 3:0 zespoły czeskie (SK UP Ołomuniec i VK DHL Ostrawa) oraz 2:1 SK Górnik Radlin. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dawid Małysza.