zamknij

Wiadomości

Tragedia w WORD Rybnik: 68-latka usłyszała zarzut

2019-07-25, Autor: bf

Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku doszło do przesłuchania 68-letniej kobiety, która śmiertelnie potrąciła 35-letniego egzaminatora. Usłyszała zarzut, ale nie odpowiedziała, czy przyznaje się do winy.

Reklama

Jeszcze raz wracamy do tematu, który poruszyliśmy w miniony poniedziałek >>Tragedia w WORD: pomyliła hamulec z gazem. 68-latka usłyszy zarzut<<

Dzisiaj do rybnickiej prokuratury stawiła się 68-latka, która została przesłuchana przez śledczych. Jak mówi nam Barbara Drewniok – Zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku, kobieta usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

- Odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy przyznaje się do winy. Odmówiła również składania wyjaśnień w tej sprawie – dodaje Barbara Drewniok.

Śledztwo jest kontynuowane, ale nasza rozmówczyni nie zdradza jego szczegółów - ze względu na dobro prowadzonych działań.

Kobiecie grozi teraz od 6 miesiecy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, 24 czerwca doszło do tragedii w Rybniku – niespotykanej dotąd w Polsce. W miejscu, gdzie teoretycznie powinno być bezpiecznie doszło do śmiertelnego wypadku.

Wg uzyskanych przez nas informacji 68-latka po wykonaniu manewru nie zatrzymała się, a pojechała dalej. Uderzyła w egzaminatora, przejechała jeszcze pas zieleni i zatrzymała się na mercedesie, który parkował przed ośrodkiem >>Śmiertelne potrącenie w WORD Rybnik. Nie żyje egzaminator<<

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 46

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Dawid Dziwoki 2019-07-25 14:41:38

  Chyba nieumyślnego?

  29 6
 • ~Lateks 2019-07-25 14:42:14

  Stała się ogromna tragedia, a redakcja/redaktor szuka taniej sensacji.
  Litości, przecież przy tylu kamerach wszyscy wiedzą co się stało....
  Policja, Prokuratura, Sąd będą się przerzucać tonami papierów, a niczego to nie zmieni, ani nikt z WORD ani z ośrodka nauki jazdy, nie zmieni swojego postępowania. Każdy będzie się zasłaniać przepisami.
  68 lat i szarpać się z zarzutami, z góry można założyć wyrok w zawieszeniu bo nikt tutaj nie chciał nikogo zabić, i nic nie zmieni tego co się stało, szkoda młodego chłopa ale nikt jemu życia nie wróci....

 • ~qwer 2019-07-25 14:44:38

  Mam nadzieję że sąd Panią uniewinni.

  81 55
 • ~Marcin Dębosz 2019-07-25 16:01:11

  O jak szybko i sprawnie jest prowadzona sprawa w tej kwestii. Przypominam tylko, że w tamtym roku, egzaminator uciekł z samochodu jak tchórz, zostawiając zdająca sam na sam z pociągiem,a potem bezczelnie kłamał,że kazał jej wysiadać. Do tej pory siedzi spokojnie w domku,i nie poniósł żadnych konsekwencji. A tutaj już chcą starszą panią bez prawa jaZdy uwalić jak najszybciej.

 • ~Piotr Czaja 2019-07-25 16:16:35

  sprawnie i szybko dzięki nagraniom z kamer-z wypadku Beaty Sz. w prokuraturze zaginęły nagrania

  36 14
 • ~r1 2019-07-25 16:25:43

  @Marcin Dębosz, człowiek czyta niektóre komentarze i nie potrafi wyjść z podziwu. Działają wolno- źle, działają w miarę sprawnie- źle, nie działają w ogóle- Państwo teoretyczne. "Uwalić jak najszybciej starszą panią", gdybyś chociaż przez te 1-2 sekundy pomyślał przed napisaniem komentarza to może doszedłbyś do wniosku, że do wypadku doszło 24 czerwca, a zatem ponad miesiąc temu, sprawa bądź co bądź wydaje się oczywista a jednak zarzuty (a i w ogóle przesłuchanie tej osoby), które i tak trzeba było postawić stawiane są dopiero w tym momencie- najpewniej ze względu na stan psychiczny tej Pani i jej niewątpliwą tragedię osobistą. Nie ma nawet wzmianki o jakichkolwiek zastosowanych środkach zapobiegawczych itp. - bo i po co, no ale najważniejsze to przecież do czegoś się przyczepić.

  21 10
 • ~tf2 2019-07-25 16:56:54

  Powinna dostać 3 lata bezwzględnego wiezienia. Odpowiadać także powinni ci, którzy wystawili jej zdolność do odbycia takiego kursu, mimo że zdolności do tego nie posiadała.
  Zginął człowiek, zapewne na drodze mogłoby zginąć jeszcze więcej. Świadomie chciała poruszać się po drogach, chociaż wiedziała, że ani jej wiek, ani zdrowie, ani umiejętności na to nie pozwalały. W efekcie doprowadziła do śmierci. Sytuacja analogiczna do pijanego na drodze.

  32 82
 • ~ 2019-07-25 21:38:22

  Pazura: dawno temu zaufałem kobiecie i dałbym sobie rękę uciąć i teraz wiesz co ? i teraz kura bym nie miał ręki.

  13 13
 • ~koszmarnik 2019-07-28 10:11:59

  ~qwer a niby z jakiej racji? Bo co, że ma swoje lata, a może bo schorowana? A może bo nie chciała przecież chłopa przejechać? Zabiła człowieka, umyślnie, nieumyślnie, pomyliła gaz z hamulcem czy też nie, zabiła i kara się należy. Idź do rodziny zabitego i powiedz że ta pani nie chciała i przeprasza (o ile w ogóle się poczuwa). Ludzie w tym wieku powinni mieć psychotesty co pół roku.

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1003