zamknij

Wiadomości

Tragedia w WORD: pomyliła hamulec z gazem. 68-latka usłyszy zarzut

2019-07-22, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Wracamy do tragedii, jaka rozegrała się w ośrodku WORD Rybnik. Kobieta, która śmiertelnie potrąciła egzaminatora, usłyszy w najbliższy czwartek zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Reklama

Barbara Drewniok – Zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku informuje, że w najbliższy czwartek 68-letnia kobieta usłyszy zarzut spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. - Grozi jej za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – mówi.

Biegli ustalili, że samochód, którym jechała kobieta, był sprawny.

- Natomiast z analizy nagrań wynika, że pani w czasie wykonywania poleconego manewru pomyliła pedał hamulca z gazem. Samochód znacznie przyśpieszył i doszło do potrącenia – dodaje Barbara Drewniok.

Egzaminator prowadzący w tym czasie inny egzamin zauważył, że dzieje się coś dziwnego. - 35-latek chciał prawdopodobnie zareagować. Wysiadł z samochodu, zdążył tylko podnieść rękę i rzucił się do ucieczki. Widział, że zdająca pędzi wprost na niego – mówi zastępca prokuratora.

Niestety, 35-latkowi nie udało się uciec, zginął na miejscu. Śledczy nie podają, z jaką prędkością jechała kobieta.

- Rozważamy powołanie w tym celu biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. Co do samej podejrzanej, po przesłuchaniu kobiety i postawieniu zarzutu, podejmiemy decyzję, jakie wobec niej zastosować środki zapobiegawcze – dodaje Barbara Drewniok.

Przypomnijmy, 24 czerwca doszło do tragedii w Rybniku – niespotykanej dotąd w Polsce. W miejscu, gdzie teoretycznie powinno być bezpiecznie doszło do śmiertelnego wypadku.

Wg uzyskanych przez nas informacji 68-latka po wykonaniu manewru nie zatrzymała się, a pojechała dalej. Uderzyła w egzaminatora, przejechała jeszcze pas zieleni i zatrzymała się na mercedesie, który parkował przed ośrodkiem >>Śmiertelne potrącenie w WORD Rybnik. Nie żyje egzaminator<<

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 84

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~minowa 2019-07-22 12:36:25

  Pamiętacie informację o 3 rowerzystach wyczyniających harce na rondzie na ul. Wodzisławskiej ? Dziś prawdopodobnie spotkałem jednego z nich. Takiego o rudych włosach. Ok. 11,00 jechałem za nim ul. Reymonta od szkoły nr 34 w stronę ronda przy salonie Hondy. Jechał szybko, w uszach słuchawki. Przed rondem skręcił na chodnik, pojechał chodnikiem obok ronda w prawo w ul. Wodzisławską i bezpośrednio, bez śladu przyhamowania i spoglądania w jakąkolwiek stronę WTRAGNĄŁ NA ROWERZE na jezdnię i na przejście dla pieszych na ul. Wodzisławskiej obok stacji benzynowej i pojechał przez teren stacji w stronę Lidla. Brawura i ZERO dla poszanowania dla przepisów . Skrajny DEBILIZM.

 • ~gofer5 2019-07-22 12:45:18

  Zarzut może i usłyszy ale czy jest winna nie sądzę.Nie miała uprawnień to na WORD spoczywało zapewnienie bezpieczeństwa jej i osobą postronnym. Tym bardziej przy egzaminie stres itp

 • ~pprywatne 2019-07-22 12:54:49

  Zarzuty to powinien dostać instruktor albo lekarz, a nie kursantka. Przecież ona nie potrafiła jeździć, dlatego poszła na kurs i tam powinni ją uczyć i dbać o bezpieczeństwo jej i postronnych.

 • ~Arteks 2019-07-22 13:22:50

  Niech wreszcie zaostrzone zostaną przepisy dopuszczające nie do samego egzaminu ale do kursu na prawo jazdy. Konieczne byłyby obowiązkowe badania przez psychologa i potwierdzenie, że kursant nie leczy się psychiatrycznie. @minowa - jakiś związek z tematem? Kursantka zabiła egzaminatora. A ty tu piszesz elaborat o jakichś rowerzystach jakich minąłeś na rondzie... Sceny z kierowcami, rowerzystami czy motocyklistami nieprzestrzegającymi przepisów to u nas codzienność. Wczoraj na Boguszowickiej auto wbiło się w jakąś chałupę. ;| @pprywatne - z pewnością śledztwo tego nie pominie.

 • ~Abisall 2019-07-22 13:48:33

  Ekhem dla tych co tam twierdzą że nie można pociągnąć do odpowiedzialności kursanta bo "nie ma uprawnień"
  Może zapoznajcie się z przepisami zawartymi w Ustawie o kierujących pojazdami (z 5 I 2011r)
  W Rozdziale 2 Art. 3. 1. stoi
  "Kierującym pojazdem może być osoba, która osiągnęła wymagany
  wiek i jest sprawna pod względem fizycznym i psychicznym oraz spełnia jeden
  z następujących warunków:
  1) posiada umiejętność kierowania pojazdem w sposób niezagrażający
  bezpieczeństwu, nieutrudniający ruchu drogowego i nienarażający
  kogokolwiek na szkodę oraz odpowiedni dokument stwierdzający posiadanie
  uprawnienia do kierowania pojazdem;
  2) odbywa w ramach szkolenia naukę jazdy;
  3) zdaje egzamin państwowy."
  A za wypadek jest odpowiedzialny kierujący - i w przypadku kiedy jeszcze nie nabył uprawnień odpowiada na zasadach ogólnych czyli odpowiedzialność ponosi ten kto spowodowała wypadek przez , umyślne lub też nieumyślne, naruszenie zasad bezpieczeństwa.
  I co więcej w tym przypadku ciężko będzie wykazać jakiekolwiek zaniedbanie egzaminatora kobiety która spowodowała wypadek bo nie maiła on żadnych możliwości przeciwdziałania.
  Instruktor też, o ile nie udowodnią mu że rzeczonej kursantce "odpuścił" egzamin wewnętrzny ma olbrzymie szanse na wybronienie się.

  74 34
 • ~qwer 2019-07-22 13:57:44

  Abisall i to jest właśnie to o czym cały czas piszę czyli chore prawo w tym kraju.

  42 13
 • ~wojto 2019-07-22 15:10:53

  Jak zdawało się na maluchach, to nie było takich zagrożeń...

  46 9
 • ~Janusz_Cebularz 2019-07-22 15:32:28

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 4
 • ~auralfloat 2019-07-23 15:15:32

  Jeśli pomyliła gaz z hamulcem to jeszcze da się to wytłumaczyć. Wiek 68 lat i wszystko wiadomo. Ale na placu manewrowym kursant porusza się z małą prędkością na pierwszym biegu (lub wstecznym) więc gdy dodała gazu prędkość nie mogła być jakaś wielka, no chyba, że w Rybniku zdaje się na ferrari, gdzie są "długie" biegi....

  12 12

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1003