zamknij

Wiadomości

Takie święto sztuki znajdziemy tylko w Rybniku. Co działo się na Rybnickim Festiwalu Fotografii?

2017-03-27, Autor: bf

Spotkania z najwybitniejszymi artystami w dziedzinie fotografii, ponad 20 wystaw, kilkaset zdjęć – tak w skrócie można opisać 14. Rybnicki Festiwal Fotografii. Wydarzenie w Fundacji EDF Polska cieszyło się powodzeniem zarówno wśród rybniczan jak i mieszkańców całego regionu.

Reklama

Spotkania z najwybitniejszymi artystami w dziedzinie fotografii, ponad 20 wystaw, kilkaset zdjęć – tak w skrócie można opisać 14. Rybnicki Festiwal Fotografii. Wydarzenie w Fundacji EDF Polska cieszyło się powodzeniem zarówno wśród rybniczan jak i mieszkańców całego regionu.

Jak wcześniej podkreślali organizatorzy, 14. Rybnicki Festiwal Fotografii zapowiadał się jako potężne święto współczesnej sztuki wizualnej. Tak też stało. Uczestnicy wydarzenia mogli spotkać się z takimi osobistościami jak: Jan Bryczyński, Filip Springer, Agnieszka Rayss czy Emil Biliński.

Sporym zainteresowaniem cieszyły prace Pawła Totoro Adamca, który nie mógł przyjechać do Rybnika. Artysta postarał się jednak o nagranie, podczas którego opisywał historię powstania przejmującej wystawy „Królów nadbużańskich” - dwóch cykli fotografii mieszkańców wsi położonych nad Bugiem. - Bardzo się stresowałem podczas tworzenia zdjęć, bo miałem w świadomości to, że coś może się nie udać. Czasami o danym zdjęciu decydowały setne sekundy – mówił z ekranu Paweł Totoro Adamiec. Artysta chciał za pomocą zdjęć opowiedzieć o przemijaniu czy otwartości mieszkańców.

Z kolei Agnieszka Rayss dzięki albumowi „American Dream” przedstawiła zebranym transformację kulturalną i triumf pop kultury w Europie Środkowo Wschodniej. Tuż po niej Arkadiusz Branicki jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych fotografów aktu klasycznego pokazał za pomocą zdjęć piękno ludzkiego ciała.

Oprócz spotkań autorskich, swoje prace zaprezentowali inni indywidualni artyści jak np. Mateusz Przybyła, Marian Miełek, Łukasz Kohut czy Martyna Strzelczyk. Nie zabrakło oczywiście obecności grup fotograficznych z Rybnika, Raciborza, Żor, Wodzisławia Śląskiego i innych miast naszego regionu.

Dodajmy, że na czas trwania festiwalu każdy z zainteresowanych mógł zaprezentować swoją twórczość autorską poprzez swoje prace.

Następny Rybnicki Festiwal Fotografii już za rok. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć Dominika Gajdy

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2017-03-27 17:26:24

  Ja na sztuce to zbyt dobrze się nie znam, jednak zaciekawił mnie temat. Np. w galerii zdjęcie nr 36 (na stronie głównej jest ono widoczne jako zdjęcie główne w ramach "O tym się mówi w Rybniku"). Czy ta Pani z wyraźnie wyciągniętym językiem to część artystyczna wystawy czy może choroba zawodowa?

  5 8
 • ~ 2017-03-27 23:57:12

  zobaczyłbym całą galerię, ale przeraża mnie wizja 55 krotnego przeładowywania całej strony

  9 4
 • ~ 2017-03-28 18:31:02

  jak rybnik.com.pl chcę się chwalić odwiedzinami na portalu to nie można pisać tylko o sztuce :)

  3 4
 • ~Manipura 2017-03-29 18:49:57

  Zgadzam się z komentarzem wyżej, od dawna nie przeglądam galerii, bo jak strona ma się przeładować kilkanaście razy, to mi się odechciewa. Może warto pomyśleć o wyświetlaniu galerii w Lightboxie, zapewniam, że to rozwiązanie lepiej się sprawdzi i zyskacie więcej ludzi przeglądających zdjęcia, a przecież o to chyba chodzi, prawda?

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 537