Szermierka: RMKS Rybnik wicemistrzem Polski seniorek. Alicja Klasik z brązem

2023-06-04, Autor:

Historyczny sukces szpadzistek RMKS-u Rybnik, które zostały wicemistrzyniami Polski seniorek. Indywidualnie brązowy medal wywalczyła 19-letnia Alicja Klasik.

Fantastyczne wieści napłynęły z mistrzostw Polski seniorów, które odbyły się w Chotomowie pod Warszawą. Alicja Klasik po znakomitych walkach zdobyła brązowy medal. W półfinale przegrała 1 trafieniem w doliczonym czasie z Renatą Knapik Miazgą z AZS-u AWF Kraków 12:13. Bardzo dobre 10. miejsce zajęła kadetka RMKS-u Rybnik, Laura Misiak.

Miejsca pozostałych zawodniczek rybnickiego klubu:
17 miejsce Liliana Porwoł,
20 miejsce Kinga Zgryźniak,
23 miejsca Anna Mroszczak,
33 miejsce Patrycja Frystacka,
41 miejsce Antonina Korduła.

W szpadzie męskiej w stawce 100 zawodników najlepszym reprezentantem RMKS-u był Ryszard Kałuziński, który zajął 42. miejsce.

Wyniki pozostałych zawodników:
44 miejsce Dominik Sojka,
55 miejsce Augustyn Kapias,
66 miejsce Adam Sojka,
68 miejsce Tomasz Wąsiewicz.

Wychowanek rybnickiego klubu, Wiktor Wałach, który aktualnie reprezentuje barwy AZS-u AWF Katowice, zdobył brązowy medal.

W rywalizacji drużynowej szpadzistki RMKS-u osiągnęły historyczny sukces dla swojego klubu. Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Anna Mroszczak i Laura Misiak zostały srebrnymi medalistkami mistrzostw Polski. W meczu finałowym przegrały 41:43 z AZS-em AWF Katowice.

Druga drużyna RMKS-u w składzie: Patrycja Frystacka, Liliana Porwoł i Antonina Korduła zajęła 9 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 2