Szermierka. RMKS Rybnik: Alicja Klasik ze srebrem Pucharu Świata juniorek w Hiszpanii

2022-12-18, Autor:

Szpadzistka Alicja Klasik (RMKS Rybnik) zdobyła srebrny medal Pucharu Świata juniorek w Burgos.

Wczoraj w hiszpańskim Burgos odbył się indywidualny turniej Pucharu Świata. W stawce 160 zawodniczek szpadzistka RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik, zajęła znakomite 2. miejsce.

Choć początek turnieju nie był dla Klasik zbyt udany, ponieważ w fazie eliminacji grupowej wygrała 4 z 6 walk i została rozstawiona z numerem 37, to w fazie walk pucharowych z walki na walkę pokazywała, że będzie się liczyła w rywalizacji o medale. W drodze do finału pokonała kolejno:

1/32 Lucena (POR) - Klasik 7:15
1/16 Torrego (ESP) - Klasik 9:15
1/8 Conrad (UKR) - Klasik 14:15
1/4 Cristofoletto (ITA) - Klasik 7:15
1/2 Oxenrieder (USA) - Klasik 14:15

W finale Klasik spotkała się z bardzo silną Amerykanką, Michaele Joyce. Tym razem to Joyce cieszyła się ze zwycięstwa, wygrywając 15:11.

Druga reprezentantka RMKS-u, Kinga Zgryźniak, nie miała dobrego dnia. W walkach eliminacji grupowej wygrała 3 z 6 walk i była rozstawiona z numerem 72. W swojej pierwszej walce o „64” przegrała jednym trafieniem z Włoszką, Mandignani 14:15 i zajęła 84. miejsce.

Trenerem rybnickich zawodniczek jest Artur Fajkis.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 0