Szermierka. RMKS Rybnik: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak ze złotem Pucharu Świata Juniorek w Udine

2023-01-08, Autor:

Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak (RMKS Rybnik) wywalczyły złoty medal w turnieju drużynowym Pucharu Świata Juniorek w Udine. Trenerem zawodniczek jest rybniczanin, Artur Fajkis.

Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Cecylia Cieślik i Gloria Klughardt, pod wodzą trenera Artura Fajkisa, okazała się najlepsza w turnieju drużynowym Pucharu Świata Juniorek w Udine.

W drodze do finału Biało-Czerwone pokonały Węgierki 45:37 i Brytyjki 45:25. W walce o złoto Polki okazały się lepsze od Włoszek, wygrywając 31:30.

Po znakomitym starcie drużynowym odbył się turniej indywidualny Pucharu Świata. W nim znakomite 7. miejsce zajęła Kinga Zgryźniak. Jej klubowa koleżanka, Alicja Klasik, była dwunasta. W Udine walczyła także Liliana Porwoł, która uplasowała się na 118. pozycji w stawce 193 zawodniczek.

Oceń publikację: + 1 + 37 - 1 - 0