Szermierka: podium tylko dla A. Mroszczak

2010-04-07, Autor:
W turnieju Challenge Wratislavia walczyli szpadziści RMKS-u Rybnik. Tylko Anna Mroszczak stanęła na podium.

We Wrocławiu został rozegrany XXXIII Międzynarodowy Turniej Challenge Wratislavia w szpadzie dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych (junior młodszy, młodzik, dzieci). Jest to największy turniej w tych kategoriach wiekowych w Europie. W imprezie wzięło udział 1773 zawodników i zawodniczek (w tym 744 z zagranicy). Reprezentowanych było 187 klubów, w tym 107 zagranicznych i 80 polskich. Stoczono łącznie 6003 pojedynki. Tegoroczny turniej znowu był rekordowy pod względem liczby uczestników i liczby reprezentowanych klubów. Dopisali także zawodnicy zagraniczni, którzy w tym roku pojawili się aż z 27 państw, w tym tak odległych, jak Indie czy Kolumbia.

W pierwszym dniu zawodów rozegrany został turniej dziewcząt, w który brało udział 314  zawodniczek. W turnieju tym startowały również szpadzistki RMKS-u Rybnik: w kategorii młodziczek: Anna Mroszczak, Emilia Kucza, Katarzyna Czampiel oraz Magdalena Serwotka, w kategorii juniorek mł.: Natalia Hepek. Najlepiej spisała się Anna Mroszczak, która po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych przegrała dopiero w półfinale z Białorusinką Khlystunova Ksenią i ostatecznie zajęła 3. miejsce.

68 miejsce Natalia Hepek

W drugim dniu do rywalizacji w szpadzie chłopców przystąpiło 322  zawodników reprezentujących kluby z Polski oraz Egiptu, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Czech, Rosji, Ukrainy, Litwy, Węgier, Niemiec, Szwecji i Wenezueli. Bardzo dobrze spisał się w kategorii młodzika zawodnik  RMKS-u, Kacper Kordas, który zajął 11. miejsce. Młody rybniczanin w tym turnieju pierwszy raz startował w kategorii młodzików, więc zajęte miejsce można uznać za bardzo dobry wynik.