Szermierka: K. Naszkowski na podium Pucharu Polski

2011-10-27, Autor:
Brązowy medal Kamila Naszkowskiego w Pucharze Polski Juniorów w szpadzie mężczyzn do 20 lat.

W Gliwicach odbył się drugi Puchar Polski Juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. W pierwszym dniu startowały szpadzistki. Do turnieju zgłosiło się 106 zawodniczek z całego kraju. Oczywiście w stawce tej nie mogło zabraknąć Anny Mroszczak (14 lat), jedynej jak na razie zawodniczki RMKS-u Rybnik, mającej prawo startu w tych zawodach. Pomimo tego, że była najmłodszą zawodniczka turnieju, świetnie walczyła i zajęła bardzo dobre 23. miejsce przegrywając w walce o „16” z Aleksandrą Zamachowską z KKS Kraków 8:15. Mroszczak po świetnym poprzednim sezonie (m.in. srebrny medal MP młodzików oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej PZSZERM młodzików) w tym sezonie zaczęła starty jako juniorka mł. i już po trzech startach zajmuje wysokie 16. miejsce w klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Szermierczego. Jej bardzo dobre starty zostały już zauważone przez trenera młodzieżowej kadry narodowej w szpadzie kobiet i rybniczanka została powołana na Puchar Europy Kadetek, który odbędzie się w Modling (Austria) 30 października.

Drugiego dnia startowali szpadziści. W stawce 86 zawodników walczyli również zawodnicy RMKS-u Rybnik. Wspaniale spisał się Kamil Naszkowski zajmując 3. Miejsce. Przegrał on dopiero w półfinale z Mateuszem Antkiewiczem z Muszkietera Gliwice. Wynik ten jest największym osiągnięciem Kamila w tej kategorii wiekowej. Jeszcze w poprzednim sezonie walczył on jako junior młodszy i również osiągał bardzo dobre wyniki, reprezentował nasz kraj w 2011 roku na Mistrzostwach Europy Juniorów młodszych.