Szermierka: dobry prognostyk przed kolejnym sezonem

2013-04-13, Autor:
Zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak zajęła 21. miejsce w mistrzostwach świata kadetów w szermierce, które odbyły się w chorwackim Poreczu.

W turnieju szpadzistek wzięło udział 106 zawodniczek z całego świata. Pierwszy raz turniej był rozgrywany w dwa dni. Najpierw rywalizowano o awans do najlepszej „32”, a drugiego dnia odbył się turniej główny.

W eliminacjach grupowych Anna Mroszczak wygrała 5 z 6 pojedynków i do walk pucharowych przystąpiła z numerem 14. W walce o „64” była zwolniona z racji bardzo dobrego startu w fazie grupowej. W starciu o najlepszą „32” młoda rybniczanka pewnie wygrała 15:7  z  Czeszką Ewą Benesową.

W drugim dniu turnieju w walce o najlepszą „16” nasza zawodniczka walczyła z Włoszką De Marchi. Niestety pomimo bardzo dobrego początku walki Mroszczak przegrała 11:15 i musiała pożegnać się z turniejem.

Impreza w Chorwacji była pierwszym startem zawodniczki RMKS-u w mistrzostwach świata kadetek. Wywalczone 21. miejsce można uznać za dobry prognostyk przed kolejnym sezonem, w którym rybniczanka będzie startowało w tej samej kategorii wiekowej. – Starty w takich imprezach dla młodych zawodników to ogromne przeżycie, którego na pewno się nie zapomina, a doświadczenie zebrane w takich impreza pozwala na rozwój w dalszej karierze sportowej – powiedział trener, Artur Fajkis. – Tym turniejem Ania zakończyła starty międzynarodowe w kategorii kadetek. Do końca sezonu naszej zawodniczce pozostały jeszcze starty w kategorii seniorek: Puchary Polski i Mistrzostwa Polski oraz kadetek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzież na początku lipca – dodał.