Szermierka: brąz MP juniorów

2011-05-08, Autor:
Rybniccy szpadziści zostali brązowymi medalistami Mistrzostwa Polski juniorów młodszych.

W dniach 2-3.05.2011 w Białymstoku odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce (Mistrzostwa Polski juniorów mł.). Po całorocznych eliminacjach do turnieju mogło przystąpić tylko 48 zawodników sklasyfikowanych na liście Polskiego Związku Szermierczego oraz 12 drużyn klubowych (do klasyfikacji liczyły się 4 z 6 turnieji krajowych oraz 2 z 3 międzynarodowych). W imprezie tej nie mogło również zabraknąć szpadzistów z RMKS-u Rybnik. Nasz klub reprezentowali: Krystian Fajkis, Kamil Naszkowski, Przemysław Trzepizur oraz Mikołaj Mroszczak

Pierwszego dnia rozegrany został turniej indywidualny. Bardzo dobre miejsce zajął Krystian Fajkis, który to przegrał o wejście do strefy medalowej z Hubertem Wojtuniem z Sokolika Krosno i zajął 5 miejsce, Kamil Naszkowski był 16, Przemysław Trzepizur 23, natomiast  Mikołaj Mroszczak 44.  Po tym starcie pozostał wielki niedosyt, ponieważ obaj zawodnicy (Krystian i Kamil) w ciągu całego sezonu stawali na podium we wszystkich Pucharach Polski juniorów młodszych i można było liczyć, że ten start przyniesie rybnickim szpadzistom medale indywidualne w MP.

8 Maciej Zasada (PKSzerm Warszawa)

Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy. Rybniccy szpadziści zostali rozstawieni z numerem 3 po wynikach z turnieju indywidualnego, co zwolniło ich z walki o 1/4 finału. W pierwszym meczu nasi zawodnicy spotkali się z PKSZERM Warszawa . Mecz w początkowej fazie był dość wyrównany, lecz po bardzo dobrych walkach  Fajkisa i Naszkowskiego oraz Trzepizura  w drugiej części meczu nasi reprezentanci wygrali pewnie 45:31. W walce o finał szpadziści RMKS-u spotkali się z I KKS Kraków. Niestety tym razem drużyna z Krakowa okazała się za mocna dla naszej drużyny i ostatecznie przegraliśmy 38:45. Po tym meczu zawodnikom z Rybnika pozostała walka  o brązowy medal z drużyną MKS Kusy Szczecin. Pomimo porażki o finał nasi zawodnicy szybko się pozbierali i   do meczu wyszli bardzo skupieni. Od początku spotkania rybniccy szpadziści  zdecydowanie prowadzili. Bardzo dobre walki wszystkich zawodników  pozwoliły cieszyć się z brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów mł.

Piast Gliwice - KKS Kraków II 45:28
MKS Kusy Szczecin - Górnik Radlin 43:42
RMKS Rybnik - PKSzerm Warszawa 45:34
KKS Kraków - Kolejarz Wrocław 45:35