Szermierka: brąz Anny Mroszczak w Radlinie

2011-11-09, Autor:
Brązowy medal Anny Mroszczak w Pucharze Polski juniorek młodszych w Radlinie.

W miniony weekend w Radlinie odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski juniorek i juniorów młodszych w szpadzie. W turnieju startowało 160 zawodniczek i zawodników z całej Polski. W imprezie nie mogło zabraknąć również zawodników Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Wspaniale walczyła Anna Mroszczak, która dopiero w walce o finał musiała uznać lepszą dyspozycję dnia starszej koleżanki i kadrowiczki Barbary Rutz z KS Szpady Wrocław. Przegrywając 10:15 zajęła 3 miejsce, czyli najlepsze w dotychczasowych zmaganiach w pucharowym cyklu.

Mroszczak dopiero w tym sezonie rozpoczęła walki w tej kategorii wiekowej, a już zajmuje 9 miejsce na liście klasyfikacyjnej Pucharu Polski i ma realne szanse na kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetów, które odbędą się na początku marca 2012 roku w Poreciu. Na ME kwalifikuje się najlepsza „czwórka” z listy.

Warto dodać, że rybnicka zawodniczka została powołana na turniej Pucharu Europy Kadetek  do Heidenheim (Niemcy) i tam będzie walczyła o kolejne, bardzo ważne punkty do klasyfikacji generalnej.

W drugim dniu walczyli szpadziści RMKS-u, ale zajęli odległe miejsca. Najlepszym rybniczaninem był Mikołaj Mroszczak, który zajął  35 miejsce. Pozostali zajęli następujące lokaty: Przemysław Trzepizur - 36, Marcin Hunt - 59, Łukasz Kubicki - 60.