Szermierka: Anna Mroszczak mistrzynią Polski

2014-06-28, Autor:
Anna Mroszczak z RMKS-u Rybnik została mistrzynią Polski juniorek młodszych. Od przyszłego sezonu rybnicka szpadzistka będzie rywalizowała w kategorii juniora (do lat 20).

W hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce, będąca jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych. RMKS Rybnik reprezentowała liderka listy krajowej, Anna Mroszczak.

W walkach eliminacji grupowej Mroszczak wygrała trzy z sześciu walk, co spowodowało, że do fazy eliminacji bezpośredniej została rozstawiona z numerem 16. Na szczęście w walkach pucharowych rybniczanka walczyła koncertowo, pokonując wszystkie swoje rywalki.

Mroszczak – Rabczewska Weronika  (Kusy Szczecin) 15:3

To pierwszy złoty medal Mroszczak w mistrzostwach Polski. Do tej pory zdobyła ona dwa srebrne medale w 2011 i 2013 roku. Wrocławski sukces to uhonorowanie jej całorocznych zmagań na arenie krajowej. Tym samym rybniczanka zakończyła bardzo udany etap w kategorii juniora młodszego. Od przyszłego sezonu będzie walczyła w kategorii juniora (do lat 20).

Ważniejsze wyniki zawodniczki RMKS-u Rybnik  w sezonie 2013/2014:

- zawody krajowe:
1 miejsce w I Pucharze Polski Juniorek Młodszych (17 Lat)
1 miejsce w II Pucharze Polski Juniorek Młodszych
1 miejsce w III Pucharze Polski Juniorek Młodszych
8 miejsce w I Pucharze Polski Juniorek  (20 Lat)