Szermierka: A. Mroszczak wyrasta na liderkę

2010-10-20, Autor:
Anna Mroszczak wygrała w Ogólnopolskim Turnieju szermierczym z Okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W Radlinie został zorganizowany Ogólnopolski Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szpadzie dziewcząt i chłopców. W turnieju startowało blisko 250 zawodników i zawodniczek całej Polski oraz Słowacji. W imprezie nie mogło zabraknąć szermierzy RMKS-u Rybnik. Fantastycznie spisała się Anna Mroszczak, która w turnieju dziewcząt do lat 14 zajęła 1. miejsce. W walkach eliminacyjnych nasza zawodniczka przegrała jedną walkę i do fazy pucharowej przystąpiła z ósmym numerem. W tej fazie turnieju Mroszczak nie dała szans rówieśniczkom i pewnie wygrywała swoje pojedynki. Jest to kolejny wielki sukces tej młodej zawodniczki, która wyrasta na liderkę w rankingach w tej kategorii wiekowej dziewcząt.

1 Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
2 Olga Przybyła (Pałac Młodzieży Katowice)
3 Weronika Rabaczewska (MKS Kusy Szczecin)
3 Agnieszka Rolek (AZS AWF Katowice)
5 Justyna Jagiełko (Pałac Młodzieży Katowice)
6 Klaudia Puła (SKS Radomyśl Wielki)
7 Klara Reclova (BSK Bratysława)
8 Gabriela Jarosz (SKS Radomyśl Wielki)
32 Dagmara Gabriel (RMKS Rybnik)

Warto dodać, że w kategorii dzieci swój debiut w tak poważnym turnieju odnotowała Dagmara Gabriel, która to zajęła 32. miejsce.

Niestety w turnieju chłopców nie było już tak dobrze. Nasi młodzicy Kacper KordasIgor Tymusz zajęli odpowiednio 29. i 52. miejsce. W kategorii dzieci najlepszy nasz zawodnik Ryszard Kałuziński wywalczył 17. miejsce. Kolejni szermierze zajęli następujące miejsca: Jarosław Fajkis – 21, Kacper Pałka – 31, Tomasz Wąsiewicz – 40, Bartłomiej Spleśniały – 57.