Szermierka: A. Mroszczak ponownie pierwsza

2010-10-28, Autor:
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szermierce w Opolu okazała się szczęśliwe dla zawodników Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Dwa medale zdobyli rybniccy szermierze podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Opolu. W turnieju startowało 53 szpadzistów i 51 szpadzistek z województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.

Kolejny raz w tym sezonie na najwyższym stopniu podium znalazła się Anna Mroszczak, która w całym turnieju nie przegrała ani jednej walki. Bardzo dobrze spisał się również szpadzista Przemysław Trzepizur, który uległ dopiero w półfinale  Aleksandrowi Wiśniowskiemu z UKS Start Opole 14:15 i ostatecznie zajął 3. miejsce. Niestety Marcin Hunt przegrał 9:15 z późniejszym zwycięzcą turnieju, Aleksandrem Wiśniowskim i zajął 15 miejsce.