Szermierka: A. Mroszczak na podium mistrzostw Polski

2013-07-07, Autor:
Anna Mroszczak została brązową medalistką mistrzostw Polski do 17 lat w szpadzie kobiet.

W mistrzostwach Polski juniorów mł. w szpadzie dziewcząt i chłopców wzięło udział 42 zawodników i 42 zawodniczki, którzy zostali wyłonieni podczas całorocznej rywalizacji. W turnieju indywidualnym w szpadzie kobiet, 3. miejsce i brązowy medal wywalczyła zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak. W walce o finał przegrała ona z bardzo dobrze walczącą tego dnia Adrianną Szolke z Pałacu Młodzieży Katowice 8:15.

W szpadzie mężczyzn najlepszym zawodnikiem RMKS-u okazał się  Przemysław Trzepizur, który po walkach eliminacyjnych rozstawiony został  z numerem 7. W starciu o najlepszą „16” turnieju przegrał z Wojciechem Myśliwcem z AKS-u Mikołów i zajął 17. miejsce. Marcin Hunt nie przeszedł eliminacji i zajął  dopiero 37. miejsce.

W turnieju drużynowym RMKS (Trzepizur, Hunt, Kordas, Kubicki) przegrał pierwszy mecz z drużyną Piasta II Gliwice i odpadł z turnieju zajmując 11. miejsce.