Szachy: medale MKSz Rybnik w mistrzostwach Śląska w Ustroniu

2022-08-24, Autor:

Za nami Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach szybkich w Ustroniu. W imprezie dobrze spisali się zawodnicy MKSz Rybnik.

Zawodnicy Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów wywalczyli dwa medale. Srebrno w kategorii chłopców do lat 16 wywalczył Jan Wojdak. W tej samej grupie wiekowej brąz zdobył Maciej Jendrowiak.

W grupie chłopców do lat 12 Mateusz Oleś zajął 7 miejsce, natomiast Dawid Wierzbicki był czwarty w grupie chłopców do lat 14.

Po rozgrywkach indywidualnych przyszedł czas na zawody drużynowe. W gronie 23 zespołów wystąpiły dwie ekipy MKSz Rybnik.

MKSz I Rybnik wywalczył srebrny medal w składzie: Gabriela Króliczek, Jan Wojdak, Dawid Wierzbicki, Mateusz Oleś, Helena Kucharska, Pola Seemann

Turniej składał się z 9 rund, po siedmiu rundach drużyna rybnicka była na prowadzeniu z kompletem zwycięstw (grając już z najlepszymi zespołami). Niestety w siódmej rundzie wysoka porażka z zespołem z Gliwic odebrała nam złoty medal.

Na uwagę zasługują indywidualne osiągnięcia zawodników MKSz Rybnik. Pierwszą szachownicę wygrała Gabriela Króliczek 6,5/9 pkt. Jan Wojdak zajął 3 miejsce na drugiej szachownicy 6,5/9 pkt, natomiast na 6 szachownicy wygrała Pola Seemann 7,5/9pkt.

Druga drużyna MKSz Rybnik wystąpiła w składzie Maciej Jendrowiak, Marcin Rzepka, Sebastian Jasion, Jakub Reclik, Marta Juszczyk, Maria Kopiec i zajęła 18 miejsce.