zamknij

Wiadomości

Strażnicy znaleźli na poddaszu ciało bezdomnego. „Przynoście dary” - apelują do mieszkańców

2015-10-29, Autor: bf
Wczoraj rano w jednym z budynków wielorodzinnych na ul. Zebrzydowickiej, doszło do tragicznego odkrycia. Strażnicy miejscy znaleźli ciało bezdomnego. Lekarz nie stwierdził udziału osób trzecich, które mogły się przyczynić do śmierci młodego człowieka. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców Rybnika o pomoc dla pozostałych osób bez dachu nad głową – potrzebne są koce i odzież.

Reklama

W środę około godziny 8.40 do jednego z budynków przy ul. Zebrzydowickiej zostali wezwani strażnicy miejscy. - Otrzymaliśmy informację, że na poddaszu znajdują się osoby bezdomne. Jedna z nich zdążyła opuścić miejsce przed naszym przybyciem. Na miejscu funkcjonariusze zastali młodego mężczyznę w wieku około 30-lat, nie żył – mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Na miejsce przybył lekarz, który stwierdził zgon mężczyzny. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Choć nie musimy jeszcze zmagać się z mrozami, straż miejska już teraz apeluje do rybniczan o pomoc dla osób bezdomnych. - Jak co roku rozpoczynamy zbiórkę ubrań, koców i rzeczy, dzięki którym będzie można się ogrzać. Nasi funkcjonariusze od listopada będą też sprawdzać pustostany i te miejsca, w których gromadzą się osoby bez dachu nad głową – dodaje Dawid Błatoń.

Dary można przynosić do komendy Straży Miejskiej w Rybniku na ul. Reymonta.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~Arteks 2015-10-29 10:46:03

  Oni sami wybrali taki los, taki styl życia i nie powinniśmy się do nich wtrącać. Chcą być wolnymi ptakami - niech ten ich wybór wiąże się z wszelkimi konsekwencjami. Miasto powinno wspierać tylko te osoby, które chciałyby zmienić styl życia. Ale nie rybą, tylko wędką. Ci ludzie powinni wiedzieć, że normalny człowiek pracuje aby opłacić mieszkanie, jedzenie itd.

  1 38
 • ~major666 2015-10-29 11:17:17

  po co koce i odzież dla osoby która nie żyje ?? :|||| ( czytałem tylko nagłówek). Potem treść artykułu

  16 0
 • ~halupczok1 2015-10-29 11:43:38

  Więcej kasy na sport a social ludzie sami sobie załatwią.

  0 7
 • ~daro 2015-10-29 12:08:10

  ~Arteks czemu miasto a nie państwo? miasto ma to w dupie wolą kase wydać na promowanie rybnika na reklamy miasto z ikrą tak samo jak na te potykacze co stały przed urzędem potem na rynku i w fokusie ,plazie . JEDNO takie coś kosztuje przeszło 400zł!!!!!!! za dwie rury ze zdjęciami !!!! kto na tym zarobił????

  18 0
 • ~elik14 2015-10-29 12:16:24

  ... oni sami wybrali taki los..... a ja myślę, że to los ich wybrał w większości... znam dzieje jednego obecnie bezdomnego, kiedyś "domnego" ... został bezdomnym przez inną osobę, o szczegółach zbyt długo by trzeba ... Nie wszyscy wybrali taki los...

  49 0
 • ~Cwilin 2015-10-29 13:10:42

  " znam dzieje jednego obecnie bezdomnego, kiedyś "domnego" " jednego, no właśnie. A reszta jak Arteks.

  3 0
 • ~gracka 2015-10-29 13:36:29

  Arteks- czyli co? Chorych też trzeba weryfikować ( czy palili, byli otyli, biegali po nierównej nawierzchni ?) bo "taki los sobie wybrali"?! Czy silniejszy nie powinien pomagać słabszemu? Starego koca Ci szkoda!? A może niech żyją tylko zdrowe i piękne jednostki? Już byli tacy co tworzyli wzorce...

  23 0
 • ~elik14 2015-10-29 14:47:22

  reszta bezwzględna też niekoniecznie... a z młodych i pięknych a bywa, że i i gniewnych z czasem zostaje...
  tylko kropka znad " i" ... :)

  3 0
 • ~andrzej35 2015-10-29 15:36:04

  Arteks, to mądry chłop , to fachowiec w każdej dziedzinie, w cudzym życiu także , na każdy temat ma swoje zdanie

  21 0
 • ~Arteks 2015-10-29 18:24:15

  Obrońcy bezdomnych od siedmiu boleści się odezwali... Chcecie to im dajcie część swojej wypłaty. Zamiast sobie kupić ciepłą kurtkę i koc, przygotować się do zimy - wszystko przepiją. Chcecie komuś pomóc - rozejrzyjcie się koło swoich domów i bloków. Może są jakieś starsze osoby czy jakieś niepełnosprawne albo wdowy - takim warto pomóc ale bezdomność przynajmniej w naszym kraju bierze się wyłącznie z pijaństwa i lenistwa. Może czasem zdarzają się jakieś wyjątki ale dla nich z naszych podatków utrzymywane są schroniska do których mogą trafić po życiowych zakrętach. Czemu niektórzy nie chcą mieszkać w schroniskach? Bo chcą pić i nie chce im się nawet za sobą sprzątać. Jeśli ktoś wybiera taki styl życia - niech wybiera też konsekwencje. Straż miejska zamiast bezdomnymi niech się zajmie tymi którzy palą w piecach śmiecie - będzie większy pożytek. Więc darujcie sobie jakieś uwagi pod moim adresem i nie bawcie się w ludzi honoru wobec tych którzy nie szanują nas normalnych ludzi i zanieczyszczają przystanki, dworce, place miejskie czy skwery. Widziałem jednego bezdomnego na skwerze koło bazyliki, siedział na ławce, coś jadł a koło niego pełno różnych papierzysk - nawet podejście 5 kroków do śmietnika to dla niego był zbyt wielki wysiłek.

  0 2
 • ~kutas 2015-10-29 22:00:13

  @Arteks - chodź ktoś raz raczył napisać prawdę to ludziom odpieprza. Masz rację i tyle. Jak ktoś chce pomocy, to idzie i ją dostaje. A co do reszty, jak was bezdomny zaczepił to ktoś z was powiedział, że znalazł by dla niego robotę ? Nie ciężką, a prostą i łatwą, takie jak grabienie liści i porządek na podwórku dobrze opłacony od godziny + jedzenie. Na to bezdomni was wyśmieją, albo co gorsze wyzwią ... Tak się sprawdza status bezdomnego. Ten który potrzebuje pomocy, chętnie się zgodzi, by z dołka życia wyjść. Śmierdzący pijacy tylko chcą kasy i wódy by walać się po ławkach ... Nie zdziwiło was, że taki nie jeden gostek ma kase na wóde i papierosy ? Dostaje ją od was, z żebrania !

  14 0
 • ~tf2 2015-10-29 22:42:30

  Są środki na uchodźców z Kosowa i dezerterów z Państwa Islamskiego, to czemu by nie przekierować ich na zimę dla naszych bezdomnych? Połowę z tych 10 000 mieszkań im zaoferować + taki sam socjal 1300 na osobę.

  1 0
 • ~lukrecja50 2015-10-31 14:17:05

  Ilu w takim Rybniku jest bezdomnych? 100, 200 osób? Stracili z jakiś powodów swoje domy, mieszkania i co dalej. Podejrzewam,że gdyby chcieli poprawić swój los to w pierwszej kolejności poszli by do schronisk dla bezdomnych, potem szukali by pracy, jakiegoś zajęcia nawet na czarno typu zrzucanie węgla, koszenie ogrodu, dbanie o ogród, porządek w koło domu. Znajduje się nawet ogłoszenia,że ktoś potrzebuje osoby by zamieszkała w budującym się domu jako stróż. Uczciwemu i pracowitemu bezdomnemu nie jeden prywaciarz da schronienie w jakimś pokoiku obok warsztatu. Niestety takich bezdomnych raczej nie widzimy na ulicach naszego miasta, a za to plagą są ci co żebrzą, i pija. Taki za przeproszeniem ma gdzieś kupienie sobie choćby skarpetek za 5 zł. Woli kupić jakiś jabol czy nalewkę, a straż miejska apeluje by przynosić koce, kurtki bo marzną. Może od razu przynośmy po pół litra wódki?

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1424