Siatkarze na topie

2005-11-08, Autor:
TS Volley Rybnik ograł dotychczasowego lidera i jest na pierwszym miejscu w tabeli III ligi.

W sobotę - 5 listopada zdziesiątkowana kontuzjami drużyna z Rybnika pojechała na mecz do Poręby. Zgodnie z przewidywaniami nasi siatkarze wygrali ten mecz bez straty seta. Na uwagę zasługuje przymusowy debiut w drużynie seniorów piętnastoletniego Mikołaja Szczepańskiego!

MKS Poręba- TS Volley Rybnik 0 : 3

TS Volley Rybnik wystąpił w składzie:

Daniel Danielewicz, Mateusz Blic, Karol Jaciów, Michał Łata, Wawrzyniec Bonk, Arkadiusz Woźniak, Mikołaj Szczepański, Artur Danielewicz i Michał Potera (libero) Trenerem jest Wojciech Kasperski.

W niedzielę 6 listopada na hali MOSiR w Rybniku Boguszowicach doszło do pojedynku „na szczycie”.

TS Volley podejmował drużynę MMKS Dąbrowa Górnicza, która od początku rozgrywek zajmowała fotel lidera! Niestety, Volley nie mógł do tego meczu wystawić pełnego składu – kapitan drużyny Sławek Kowalczyk z ręką w gipsie wspierał kolegów z trybun, a Michał Łata z kontuzją barku pozostał na ławce rezerwowych. Siatkarze z Dąbrowy przyjechali do Rybnika w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ w sobotę wygrali z AZS Katowice i gdyby udało im się wygrać w Rybniku, to na jedną kolejkę przed zakończeniem pierwszej rundy rozgrywek zapewniliby sobie zdecydowaną przewagę na półmetku rozgrywek.

Na boisku takie rozważania jednak nie mają już znaczenia. Od pierwszej piłki zdecydowaną przewagę zdobyli gospodarze. Drugi set to wręcz koncertowa gra siatkarzy z Rybnika. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia 5:0, następnie 10:5 i wtedy nastąpił moment dekoncentracji, nie pomogły zmiany, których dokonał trener Wojciech Kasperski i Dąbrowa wygrała seta. Czwarty set nie pozostawił jednak złudzeń, kto tego dnia był lepszy. TS Volley wgrał „za trzy punkty” i zepchnął drużynę z Dąbrowy na drugie miejsce w tabeli III ligi!

TS Volley Rybnik - MMKS Dąbrowa Górnicza 3 : 1 (w setach 25:22, 25:12, 21:25, 25:17)

TS Volley Rybnik: Daniel Danielewicz, Mateusz Blic, Karol Jaciów, Michał Łata, Wawrzyniec Bonk, Arkadiusz Woźniak, Grzegorz Jaruga, Mikołaj Szczepański, Artur Danielewicz i Michał Potera (libero). Trenerem jest Wojciech Kasperski.