zamknij

Wiadomości

Setki ludzi na dworcu w Rybniku. Pociągi na defiladę oblężone!

2019-08-15, Autor: ww

Aż takiego zainteresowania darmowymi pociągami do Katowic chyba nikt się nie spodziewał. Przed południem na rybnickim dworcu na pociąg czekały setki ludzi. By zabrać wszystkich do stolicy województwa Koleje Śląskie podstawiły dodatkowe, pozarozkładowe pociągi. Niestety, dla wielu podróżnych nie wystarczyło miejsc.

Reklama

Przypomnijmy, tak duże zainteresowanie pociągami ma związek z odbywającą się w Katowicach wielką defiladą, związaną z obchodami Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

Koleje Śląskie wprowadziły dziś darmowe przejazdy. I to nie tylko w pociągach dojeżdżających do Katowic, ale na wszystkich liniach.

Wyjątek stanowi tylko pociąg z Bielska do Zakopanego oraz Chałupek do Bohumina, gdzie obowiązują odpłatne przejazdy.

> 15 sierpnia pociągi darmowe nie tylko do Katowic

Wygląda na to, że zainteresowanie pasażerów przerosło możliwości Kolei Śląskich. O sytuacji na stacjach informują nas od południa czytelnicy.

- Przyszliśmy na pociąg mający odjechać o 11:33 z Rybnika do Katowic. Miał spóźnienie. Na peronie czekały już setki ludzi. Koleje Śląskie podstawiły dodatkowy, pusty pociąg. I całe szczęście, bo chyba wszyscy pasażerowie by się nie pomieścili w mającym przyjechać pociągu z Raciborza

– relacjonuje nam jeden z naszych Czytelników.

Niestety, nie dla wszystkich wystarczyło miejsc w pociągach. Wielu chętnych pasażerów musiało zrezygnować z zaplanowanej podróży.

- Planowaliśmy z dziećmi wyprawę do Katowic na defiladę. To miał być piękny dzień. Skończyło się na 2 godzinach na dworcu. Drugi pociąg , który widać na zdjęciu 12.33 opóźniony i przepełniony A wyglądem przypominał PKP z lat 70tych. PKP powinno się wstydzić.!!! Jedno już wiemy. Nigdy więcej PKP! Po prostu wstyd!

- napisał na redakcyjną skrzynkę inny Czytelnik.

W słowach nie przebiera też pani Marta:

- Byliśmy na stacji w Leszczynach czekając na pociąg o 9:50. Po 40 minutach była informacja, że pociąg jest opóźniony i nie zatrzyma się na stacji, bo jest pełny. Czyli od samego rana był problem z przewozem osób, a skład pociągu miał 3 wagony. A dopiero o 12-stej podstawili dodatkowe pociągi. To ma być organizacja? Spodziewali się dużego oblężenia. Ale jak zwykle nie przygotowani. Byliśmy z dziećmi i musieliśmy zrezygnować z podróży, bo powrót byłby jeszcze gorszy. To była raczej antyreklama Kolei Śląskich.

Na koniec jeszcze list Pani Patrycji:

- Zacznijmy od tego, że ja osobiście wybierałam się do kina, a nie na defiladę. Defilada miała być opcjonalnym bonusem 'po' wszystkim. Wybrałam się specjalnie na takie połączenie, które na miejsce miałoby mnie zawieźć z 40 minut przed seansem, aby trafić na spokojnie do celu podróży. Pociąg z Rybnika o 9:40 przyjechał przepełniony po brzegi ludźmi, wszyscy na wariata zaczęli do niego wsiadać. Ja też chciałam się załapać, bo jednak miałam już wcześniej kupiony bilet- nie chciałam go stracić. Weszłam. No i... Okazało sie, że pociąg jest przepełniony. I nie ruszamy. Sytuacja jednak trwała i trwała. Zamiast szybkiej akcji i reakcji jak np podstawienie autobusu, aby odciążyć tą konkretną linię to staliśmy i staliśmy i staliśmy... Było ciasno, duszno, męcząco. Po ponad godzinie w końcu udało nam się wyruszyć, plan nadrobienia straconego czasu był taki, by nie zatrzymywać się na żadnej stacji, bo jak się okazało wszyscy jechali do Katowic, ale co z tego 'planu przyśpieszenia', skoro wyjechaliśmy z stacji dosłownie tuż ZA pociągiem, który jechał w tym samym kierunku - ale zatrzymywał się już na każdej stacji.... Czyli byliśmy jeszcze bardziej poszkodowani. I zatrzymywaliśmy się co jakiś czas na trasie i tak. Nie wiem czy aby przepuścić inny pociąg, czy czekaliśmy na ten 'kolejny pociąg do Katowic' przed nami. Tyle, że gdzie sens i logika, skoro to my 'planowaliśmy' wyjazd wcześniej i to nas powinno się puścić pierwszych. Bo niektórzy, jak np ja mieli powód, by się dostać na miejsce o konkretnej godzinie. Podczas podróży dwie osoby zemdlały, ale na szczęście pasażerowie ogarnęli ten chaos. Byłam zła za całą tą sytuację za to, że nie każdy jechał na defiladę, mój cel podróży był opłacony i jak łatwo się domyśleć - spóźniłam się.
To co się działo pokazuje tylko jak ogromne jest zapotrzebowanie na jakąkolwiek rozrywkę w naszym kraju. I że nie każdego na rozrywkę stać. Było mnóstwo osób starszych i aż szkoda mi było patrzeć jak byli popychani z jednego kąta w drugi przez... wszystkich. Rodziny z dziećmi itp. Powinno częściej organizować się jakiekolwiek eventy - też i te tanie, aby ludzie mieli jak, i czym się rozerwać.

Wybraliście się dziś do Katowic? Jak przebiegła Wam podróż? Czy defilada była udana? Czekamy na Wasze relacje i zdjęcia! Piszcie do nas na adres redakcja@rybnik.com.pl !

Zobacz galerię

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 80 - 1 - 71

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (54):
 • ~Adson 2019-08-15 12:43:35

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Barra_cuda 2019-08-15 12:48:15

  Pociąg o 10.40, dla tych którzy przewiedzieli że kolejne pociągi mogą być przepełnione, także przyjechal przepełniony i z dobra setka ludzi zrezygnowała. Żadnej informacji o dodatkowym skladzie w późniejszym terminie nie było. Sporo zawiedzionych ludzi kupiło bilet na IC i pojechało nim. My zrezygnowaliśmy bo jak tak wygląda przyjazd do Katowic, który jest rozłożony na wiele godzin, to jak będzie wygladał powrót?
  Klapa na całej linii. Miała być reklama KŚ a teraz wiem że nadal pracują tam ludzie z zzerową wyobraźnią. Sama ilośc zapytań na infolinii powinna was skłonić do rozważań ilu ludzi jest chętnych. Zamiast tego puściliście skład jakby ludzie sobie w tygodniu do pracy mieli dojechać. Wstyd. A to nie tylko Rybnik tak został na peronie. Dziękuję za moją pierwszą od wielu lat i ostatnią na wiele lat przygodę z pociagami.

 • ~ 2019-08-15 13:24:28

  Adson - Może ludzie mają potrzebę i chcą uczestniczyć w patriotycznych wydarzeniach,a nie w marszach LGBT czy jak ich tam zwą?

 • ~Adson 2019-08-15 13:41:25

  ~#19#

  Ja o kozie , ty o wozie.

  58 74
 • ~Zbyszek Mka 2019-08-15 14:16:32

  Za darmo nie ma nic. Ktoś za to zapłaci czyli wszyscy . Ci którzy nie chcieli jechać też.

  92 51
 • ~Lukasz Glinter 2019-08-15 14:28:09

  Brakuje jeszcze w w stylu mają 500+ a jada za darmo:)

  60 59
 • ~Barakuda 2019-08-15 14:31:00

  Może liczą, że zobaczą honorowy przelot żony Kuchcińskiego państwowym samolotem?

 • ~Sebastian Ryszka 2019-08-15 14:54:04

  Tak się właśnie dzieje, komentarze ludzi którzy by gówno z pod siebie zeżarli.To ,że Wy nic nikomu za darmo nie zrobicie,dacie ,to nie oznacza ,że jak ktoś komuś coś za darmo daje ,to kryje się podstęp.Niejeden z oczekujących pierwszy raz w życiu pociągiem jedzie ,by nie było darmo to do śmierci by nie pojechał.

  86 55
 • ~Anna Ryż 2019-08-15 15:09:21

  Do Sebastian Ryszka Ty nie rozumiesz starej zasady, że nikt nikomu nie da nic za darmo. Zawsze "KTOŚ" musi zapłacić!

  90 48
 • ~Sebastian Ryszka 2019-08-15 15:22:45

  do Anna Ryż ty nie rozumiesz ,czy mi ktoś da ,czy nie da i tak te pieniądze mi zabierają ,więc wole jak dają Kowalskiemu ,czy Wiśniewskiemu,niż na koniec roku premie sobie przyznają ,bo bilans roczny musi być na "0"

  57 37
 • ~ 2019-08-15 15:27:15

  Parę minut temu nad południowymi dzielnicami Rybnika przeleciały helikoptery transportowe i bojowe. W zasadzie tylko na tym by mi zależało z defilady, a tu taki prezent pod oknem. Same cudeńka radzieckiej technologii wojskowej.

  A darmusy niech stoją na pociąg, parę złotych szkoda wydać na paliwo albo na busiki.

  67 57
 • ~Salieri87 2019-08-15 15:27:26

  Odnośnie pociągu o 12.33 który był opóźniony o 15 minut, na peronie pozostała połowa pasażerów. po 5 minutach pojawiła się informacja przez megafon o podstawieniu autobusu... Autobus podjechał mniejszy od zwykłego ztz :p powrót do domu i defilada na spokojnie przed tv. brawo pkp

  41 17
 • ~Sebastian Ryszka 2019-08-15 15:29:12

  Takie małe porównanie.Jak w restauracji mają za drogo ,bądź nie smacznie ,lub zimne,to nie chodzę do tej restauracji opierdalać właściciela ,czy kucharza ,tylko zmieniam lokal. Irlandia ,niemcy Holandia ,tam możecie się wyprowadzić ,tam nikt nikomu nie zabiera.

  54 41
 • ~Karol Serwatka 2019-08-15 15:50:22

  Pani Anno ma pani racje nikt nie daje nic za darmo, dlatego płacimy podatki na tym polega życie w społeczeństwie

  57 9
 • ~skuty 2019-08-15 15:53:15

  Mam nadzieję, że to ostatni raz kiedy koleje śląskie wpadły na taki durny pomysł.

  Bilet do Katowic kosztuje 10 zł.

  Setki ludzi rzucił się na tę PRZEOGROMNĄ oszczędność, przez co sparaliżowali praktycznie połączenia kolejowe w stronę Katowic, jak i połączenia powrotne.

  To było do przewidzenia, że ludzie rzucą się na tę wycieczkę do Katowic, jak szczerbaty na suchary.

  Serio, dla oszczędnosćci 20-30 zł niektórzy potrafią się tak upodlić, że jest to aż niewyobrażalne.

  I jeszcze mają pretensje, że PKP KOLEJE ŚLĄSKIE SĄ WINNE I POWINNY DAĆ JAKIEŚ ZADOŚĆUCZYNIENIE.

  Poważnie, tak bezczelny to może być chyba tylko jakiś 500+ polaczek, bo mi się to w głowie nie mieści, żeby żądać zadośćuczynienia za to, że się za darmo nie pojechało do Katowic na defiladę.

  Zresztą, 3/4 ludzi i tak tam nie jechało na defiladę, tylko jechali bo ZA DARMO.

  Wstyd.

 • ~Abisall 2019-08-15 16:18:49

  A jak inne kierunki? Jechał kto KŚ np do Bielska?

  14 4
 • ~pprywatne 2019-08-15 16:26:34

  Mogliście jechać samochodem, przecież dzisiaj z tej okazji można zatankować bezpłatnie 10 l paliwa na stacji benzynowej.

  44 25
 • ~ 2019-08-15 16:35:54

  Jak można wszystko krytykować, negatywnie odbierać nawe to, co jest dobre, malkotenctwo na tej stronie jest porażające. Byle ośmieszyć, byle dopiec, byle doszukać się czegoś czego nie ma. Nikt nikogo nie zmuszał do podróży do Katowic, więc skoro tylu ludzi przybyło, to była to dla nich po prostu przygoda, dobry czas na spędzenie miłej chwili bez ~Adsonów ~Zbyszków Mka ~Barakudów i innych bastionów liberalno lewackiej frakcji Rybnika.

  87 42
 • ~MTWWD 2019-08-15 16:40:58

  Można tankowoć za darmo ale ino do 22:00 i tylko benzyna i diesel za gaz trza płacić.

  31 8
 • ~ 2019-08-15 16:41:18

  ~JonaO - Miło spędzić czas słuchając Błaszczaka ? Dobre , dobre a dla przyjemności wsadzasz place pod żelazko?

  38 57
 • ~Barakuda 2019-08-15 17:26:06

  Karolu Serwatka podatki to się płaci po to aby z nich finansować obiekty użyteczności publicznej i usługi publiczne a nie po to aby coś komuś za darmo dawać. I tak jak ktoś słusznie zauważył nie ma darmowych obiadów. Zawsze ktoś musi zapłacić...

  48 28
 • ~lewy_gwint 2019-08-15 17:27:35

  Rowerem trzeba było siebie wybrać, a nie narzekać

  54 13
 • ~marys76 2019-08-15 17:36:19

  @skuty - Święte słowa.
  Jeżeli bilet miałby kosztować choć złotówkę to połowy tych darmusów tam nie będzie, ale jak ZA DARMO to trza brać! Teraz będą łajzy skarżyć PKP za niewygodę lub stracony czas na peronie.
  Nisko upada to społeczeństwo!

  62 34
 • ~Marcin Dębosz 2019-08-15 17:54:19

  Jak zwykle zadziałał niezawodny środek lokomocji, mianowicie mój własny samochód. Bez niego,czułbym się w Polsce jak w lesie. W Polsce bez samochodu to jak bez ręki.

  41 26
 • ~zak 2019-08-15 17:57:34

  Powinniśmy się cieszyć , ze tylu ludzi chciało zamanifestować miłość do Ojczyzny i przy okazji zobaczyć trochę sprzętu wojskowego . Niestety ,też nie dałem rady wsiąść do pociągu i oglądnąłem defiladę w TV. Ciekawe jakie linie w europie dałyby sobie radę z taką ilościa chętnych jednorazowo. Lemingi cholera bierze , ze POwskie rządy nie wpadły kiedys na taki pomysł . Barrakuda nie obrażaj zwykłych ludzi , bo nawet gdyby były platne przejazdy ludzi byłoby tyle samo.

  71 60
 • ~bikerek 2019-08-15 18:57:23

  Ja się pytam jakie PKP, to Koleje Śląskie nie zapewniły odpowiedniej liczby pociągów lub dwóch składów zamiast jednego. Ponoć z wszystkich kierunków były problemy ze zbyt małą ilością miejsc w pociągach KS. Niestety ktoś w KS nie wykazał się wyobraźnią żeby puścić podwójne składy pociągów lub zwiększyć częstotliwość ich jazdy.
  Cieszy że było takie duże zainteresowanie defiladą.

  49 29
 • ~Kwinto 2019-08-15 20:01:24

  Warto było zaoszczędzić te 10zł? Miałem jechać dzisiaj do Bielska ale zrezygnowałem i widzę że dobrze zrobiłem.
  Ps. Wątpię aby większość jechała do Katowic wysłuchiwać Morawieckiego jakim to jest rodowitym Ślązakiem.

  48 50
 • ~adamos33 2019-08-15 20:49:26

  mi to przypomniało odległe czasy prl-u,te tłumy czekające na nadjeżdżający pociąg,a potem "gra o tron" choć o siedzących można było czasem już zapomnieć,ludzie przez okna wchodzili do składu,
  echh...to były czasy,o dziwo żaden za bardzo nie marudził,dla młodych co nie pamiętaj to na stacji podczas podjazdu pociągu czasem był taki "mortal kombat" połączony z "GTA5".

  34 6
 • ~Jan R. 2019-08-15 21:26:59

  Zastanówcie się nad tym ile osób skorzystało z (prawie) darmowej okazji by skorzystać z dojazdu do parku w Chorzowie. Na relacjach z TVPis tłumów nie było.

  19 42
 • ~zak 2019-08-15 21:48:28

  Jan chyba TVN oglądałeś, albo cie zaćmiło , bo moim zdaniem jeszcze więcej oglądających było.

  32 17
 • ~extraliga_2 2019-08-15 21:49:49

  Przyjechałem rowerem na dworzec. Zostawiłem go na centrum przesiadkowym, następnie zabrałem go z centrum przesiadkowego i wróciłem do domu. I po co mi te centra przesiadkowe jak do pociągu nie mogę się dostać?
  Żartuję.

  23 12
 • ~extraliga_2 2019-08-15 21:51:56

  Odnośnie tłumów. Oglądając TVN były pustki ale córka mieszka w Katowicach i była na defiladzie równocześnie używając określenia "nieprzebrane tłumy zadowolonych ludzi".

  38 14
 • ~Arteks 2019-08-15 22:06:38

  BARDZO pomysłowa impreza i nie dziwię się, że wszyscy chcieli to zobaczyć. W dodatku mamy początek długiego weekendu. Pociąg do Wisły też był zapchany (wbrew tym którzy jeszcze w grudniu wieszczyli mu małe zainteresowanie). Najbardziej porażają dyletanci w stylu @Dębosza czy @pprywatne... Ludzie, na defiladzie było podobno ponad 200 tys. ludzi!!! Więcej niż mieszka w całym Rybniku. Gdyby nawet dopuścić ich wszystkich autami to gdzie by je zostawili? Przecież zablokowaliby ruch w całej aglomeracji powodując zamieszanie w ruchu tranzytowym i wobec wszystkich pojazdów ratunkowych! Czy pamiętacie ile w Rybniku było imprezowiczów na koncertach gwiazd? Bodajże 18 tys. na tym największym i mieliśmy zamknięte ulice i kilka ogromnych parkingów tymczasowych. A tu było ponad 10x więcej ludzi i dodatkowo multum pracowników obsługi, policjantów, ochroniarzy itd. W Katowicach jest problem z parkowaniem na co dzień, a co dopiero dla... kilkuset tysięcy osób. Może Koleje Śląskie mogły się lepiej przygotować ale nie można im odmówić, że pomyśleli o pociągach dodatkowych które odjechały z Rybnika każdy mając na pokładzie z 500 osób. Ci którzy pomstują na PKP niech wiedzą, że oni odpowiadają tylko za torowiska, perony i stacje. Właścicielem Kolei Śląskich są władze województwa i to od ich polityki i ich finansowania zależy w dużej mierze to ile mamy taboru i jakiej długości. Przekonajmy radnych wojewódzkich i władze regionu aby więcej inwestowano w tabor kolejowy, a mniej w drogi! Przyda się tym bardziej, że co raz więcej ludzi przekonuje się do szybkiego i bardzo bezpiecznego transportu szynowego. A dla tych którzy narzekają tak na tłok to... w dużych aglomeracjach tłok w metrze czy szybkich kolejach miejskich to codzienność.

  46 13
 • ~aniau 2019-08-15 22:23:45

  jedna wielka katastrofa, Kolej Śląskie popisały się na całego - masakra

  15 43
 • ~k81 2019-08-15 22:55:54

  Bilety miały być po złotówce wtedy 70% tych darmozjadów by nie pojechało

  33 24
 • ~Miki7 2019-08-15 23:44:44

  Najgorsza nie była podróż zatłoczonym pociągiem, tylko zachowanie niektórych pasażerów - chamstwo, przeklinanie i dogadywanie jeden drugiemu. Przez jakiś idiotów, którzy musieli się zlać po swoich parszywych gębach, zatrzymanie pociągu i prawie godzina w plecy.

  33 3
 • ~jose_23 2019-08-16 00:02:36

  ale wstyd, pociąg powinien pojechać pusty do Katowic wtedy wszyscy byli by zadowoleni.

  13 8
 • ~entropia 2019-08-16 08:01:25

  ~skuty nic dodać nic ująć

  widząc te hordy na peronach od razu poszedłem na interbusa, 12 zł ale za to bez problemu, a przysłuchując się rozmowom można było dojść do wniosku że ludzie wybrali się na tą wycieczkę bo " 10 lat nie widziałem Katowic to se pojadę bo darmo" albo " 10 lat nie jechałem pociągiem/ moje dziecko nigdy nie jechało pociągiem to se pojedziemy bo darmo" za to po defiladzie jojczenie "wszystko pozamykane, nigdzie nie ma jedzenia, kolejki po żabkami !! kolejki pod kfc !!"

  21 4
 • ~THE Bill 2019-08-16 08:03:15

  Ciekawe gdzie by ci wszyscy ludzie zaparkowali swoje samochody, gdyby każdy z obecnych pojechał sam. A druga sprawa, skąd KŚ miały wziąć dodatkowe składy? Podejrzewam, że wszystko co mogło wyjechało na tory. Rybnik jest jednym z wielu kierunków gdzie jeżdżą pociągi. W Katowicach o 14:00 opóźnionych 10-40 minut było 10 składów.

  19 0
 • ~Gwidon 2019-08-16 08:39:36

  Panie Arteksie czy jest pan w stanie pochylić się nad tą niewydolna instytucją i powiedzieć że chłopaki i dziewczyny (chyba dziewczyny bo chłopaki tam nie mają jaj) nie dały rady?

  4 1
 • ~Jan R. 2019-08-16 08:44:53

  Poddaję się. Rzeczywiście była to piękna impreza dla dzieci i dorosłych, którzy uważają, że wojnę można wygrać starymi czołgami T-72, Iskrami i paroma F-16, leopardami z dezabilu oraz innym sprzętem bez części zamiennych i serwisu.

  16 19
 • ~Jan R. 2019-08-16 08:52:07

  I jeszcze jedno 2% budżetu na obronę , co wymaga USA i NATO, to dla nas niecałe 12 mld USD, a dla naszych sąsiadów Niemców ponad 84 mld USD subtelna różnica, zaledwie 7-krotnie więcej.

  13 17
 • ~ka22 2019-08-16 09:49:54

  Mateusz za publiczne pieniądze kampanię wyborczą sobie robi. Już nie jesteśmy ukrytą opcją niemiecką i patologią, jesteśmy głosami. Jak będę chciała pooglądać fajne pokazy lotnicze to polecę do Londynu, Nie za darmo, ale da się tanio. Nie mam mentalności żebraka, nie dam się obrażać i przekupywać bezpłatnym pociągiem ludziom, którzy na tę paradę przylecieli samolotem za miliony.

  14 14
 • ~Jan R. 2019-08-16 10:02:33

  Miało być - "demobilu", oczywiście.

  3 5
 • ~Arteks 2019-08-16 10:11:01

  @gwidon - za regionalny transport kolejowy odpowiada marszałek województwa i to on powinien wyciągnąć wnioski z wczorajszego dnia odnośnie kierownictwa spółki łącznie z kontrolą czy tabor odpowiednio były dysponowany. Pasażerowie którzy nie zmieścili się do pociągów mogą pisać skargi właśnie do marszałka czy radnych wojewódzkich, a także posłów. Politycy z PiS też wreszcie powinni wesprzeć taborowo kolej bo ewidentnie na to przeznacza się zbyt mało pieniędzy. Jakoś w czasach PRL koleje przewoziły ileś tam razy więcej ludzi, przez wakacje obsługiwały ruch pielgrzymkowy, kolonijny, turystyczny, różne spędy polityczne, a nawet wizyty papieża i dawały radę. W 1989 roku zakupiono jeszcze za pieniądze z PRL bardzo pakowne żółto-niebieskie wagony piętrowe. Wagony w przeciwieństwie do aut można eksploatować nawet 40 lat. Dlaczego one stoją na bocznicach zamiast wozić ludzi? Pytanie do decydentów w naszym kraju... W czasach PKP kolej zawsze miała rezerwy taborowe i było z czego wzmacniać składy, a jeśli był tłok to nie z powodu tego, że jechały 3 wagony ale np. 10 i już się nie dało zrobić dłuższego składu.

  4 8
 • ~ 2019-08-16 10:29:14

  Arteks, co do piętrusów masz chyba nieaktualne dane, ze 150 zakupionych piętrusów, zostało jakieś 15 (resztę Przewozy Regionalne pocięły na złom w swoim amoku złomowania) i te kilka z nich, które nadają się do jazdy jeżdżą obecnie na trasie Gdynia Hel

  8 0
 • ~Arteks 2019-08-16 10:55:37

  @ursus - jeszcze ich trochę stoi np. w Lesznie czy Pile. Ale po co był ten amok niszczenia czegoś przydatnego, a w tym przypadku publicznego mienia które mogło jeszcze egzystować z 10-15 lat? Większość tych wagonów zostały wyremontowana ok. 2006 roku. Ktoś kiedyś wymyślił, że ekonomiczniejsze są krótkie składy. Tylko, że to było dobre w czasach degradacji kolei i zmniejszenia popytu. Kiedy skróciły się czasy jazdy, poprawiono ofertę, a składy w większości są nowe - ludzie z powrotem "rzucili się" na pociągi. Ciekaw jestem jakie wnioski wyciągnie z tego marszałek województwa i wydział komunikacji UMWŚ, a także radni którzy decydują o budżecie województwa.

  4 1
 • ~rosthost1 2019-08-16 11:11:50

  A były wicewojewoda pisze że nie mógł dojechać - Piotr Spyra jeden z organizatorów kolei śląskich, kiedy były przekręty na 30 mln teraz to narzeka. Notabene mieszka w: Baranów Sandomierski. dobre

  5 0
 • ~ktos1234 2019-08-16 12:13:03

  Do ~skuty. To nie Koleje Śląskie wpadły na ten pomysł. Zostały wyznaczone do wypełnienia tego zadania przez władze województwa śląskiego. I za to ponoszą winę władze województwa, dobrze wiedziały, że tabor kolei jest zbyt mały na taką akcję.

  10 1
 • ~Arteks 2019-08-16 12:33:35

  A tak przy okazji akurat z Rybnika można było w mega komfortowych warunkach dojechać do Katowic i z nich wrócić. Za jedyne 14 zł w jedną stronę wygodnym i szybkim pociągiem ekspresowym Praha-Warszawa (w tamtą stronę ok. 10.50, z powrotem z Katowic ok. 16.30, w jedną stronę ok. 45 minut). Ci którzy wpadli na ten pomysł na pewno nie żałują wydanych pieniędzy na bilet w przeciwieństwie do rozczarowanych którzy chcieli jechać za darmo. :)

  8 2
 • ~Barakuda 2019-08-16 12:54:00

  HIENA Z NUMEREM „1” NA LIŚCIE WYBORCZEJ…
  Antek M...

  2014 r., kilka dni po sławetnych wyborach samorządowych, hiena M. publicznie stwierdził, że ”w tysiącach komisji wyborczych doszło do fałszerstw”. Oczywiście fałszerstw na niekorzyść PIS-u. Potem w Sejmie te oskarżenia powtórzył sam Kaczyński! Minęło od tego czasu 5 lat. Nie tylko przez ten czas nikt nie wskazał owych fałszerzy, ale nikt nawet nie próbował ich szukać! W ogóle nie wszczęto żadnych śledztw w tej sprawie. A przecież w przypadkach osób niechętnych PIS-owi prokuratorzy Ziobry wszczynają śledztwa nawet w sprawach drobnych, często zresztą wyimaginowanych wykroczeń!

  2013 r. Na konferencji prasowej podsumowującej 3 lata „twórczej działalności” tzw. komisji smoleńskiej hiena M. obwieszcza całemu światu, że „…są dowody na to, że 3 osoby przeżyły katastrofę…”! Jaką trzeba być kanalią, jakim psycholem wyzutym z resztek sumienia, uczciwości, przyzwoitości i empatii, żeby powiedzieć takie łgarstwa mając świadomość, że przecież usłyszą je także zrozpaczone rodziny ofiar?!

  2016 r. Inna „smoleńska” konferencja prasowa. Wyjątkowa, wypasiona, bo bierze w niej udział sam Prezes Kaczyński! Aby zrobić wrażenie na telewidzach hiena M. zaplanował połączenie audio wideo z samą Australią! Jakiś jego tamtejszy „ekspert” ma wyjaśnić szczegóły zamachu, którego nie było… Ale z połączenia nic nie wychodzi. Słychać głównie jakieś piski i trzaski, na ekranie wyłącznie paski i prążki. Po prostu nikt z obecnych w studio PIS-owców nie miał pojęcia o korzystaniu ze Skype’a! Prezes jest wyraźnie wkurw… A wściekły, ale i przerażony kompromitacją M. powiadamia, że brak połączenia to efekt sabotażu i ataku hakerów (wiadomo czyich...). I ten debil wydaje polecenie podległej mu służbie kontrwywiadu i prokuratury wojskowej (!) wszczęcie śledztwa i znalezienie winnych! Przecież to jest „Monty Python”!

  2016 r. Mało było kłamstw hieny M. o zasięgu wyłącznie krajowym… Tym razem rozpętał awanturę międzynarodową! Trzeba być albo kompletnym psycholem, albo ruskim agentem, żeby publicznie oskarżyć Francję, jednego z najbliższych sojuszników Polski, o sprzedaż Egiptowi 2 Mistrali, w dodatku po 1$ za sztukę! Które to Mistrale rzekomo Egipt od razu przekazał Rosji… W relacjach międzypaństwowych politycy ważą każde słowo, przywiązują wagę do intonacji głosu rozmówców, ich nastroju, gestów, mimiki. A tu wychodzi na mównicę sejmową minister obrony (!!!) i wali, co mu tylko strzeli do tego pustego łba. Bo jakiś ruski troll, dla jaj, zamieścił na YouTube zdjęcie Mistrala z graficznie naniesioną czerwoną gwiazdą! 10 najlepszych ruskich agentów, harując przez cały rok, nie wyrządziłoby Polsce takiej szkody, jaką ten poj*b wyrządził w ciągu 1 minuty!

  Podałem zaledwie kilka przykładów na to, że mamy do czynienia z człowiekiem kompletnie niepoczytalnym! W dodatku nie wahającym się, dla własnego rozgłosu i chorych ambicji wodzowskich, wystawić na szwank interes i bezpieczeństwo 38 milionów rodaków. Dla wzmocnienia swojej pozycji politycznej urządzającego od 9 lat nieustanny taniec na grobach ofiar, na bólu i żałobie ich rodzin, z ekshumacjami ciał bliskich wbrew ich woli włącznie…

  Mógłbym dalej wymieniać „osiągnięcia” hieny M. i pisać, pisać… O zniszczeniu polskiej armii. Bo to hiena ją zniszczył, a dziś druga hiena Błaszczak podrzyna tylko konającemu gardło! Za samo podzielenie elitarnej „Czarnej Dywizji” (jedynej naszej dywizji wzbudzającej respekt u wrogów) i wysłanie jej części na wschód, gdzie nawet stare typy rosyjskich rakiet są w stanie ją dosięgnąć w ciągu kilku minut, hiena M. powinien stanąć przed plutonem egzekucyjnym!

  Mógłby pisać o Misiewiczu, który właśnie dzięki hienie stał się 4. osobą w ”państwie PIS-u”. Mógłbym pisać o stworzonej przez hienę prawdziwej przestępczej „ośmiornicy”, która oplotła cały nasz przemysł obronny z PGZ-em na czele. Z czego skwapliwie skorzystał właśnie Misiewicz po wywaleniu go z MON-u. Mógłbym pisać o milionach naszych pieniędzy utopionych w bagnie „podkomisji smoleńskiej”… Lub o całkowicie kompromitujących hienę związkach z KGB/FSB, opisanych w książce Tomasza Piątka. Ale dość pisania!

  Czy Wam, wyborcy PIS-u z Piotrkowa Trybunalskiego, nie jest najzwyczajniej w świecie głupio i wstyd, że na taką kanalię i psychola oddajecie od lat swoje głosy?!

  Przecież mieszkańcy Waszego okręgu to nie tylko 80-letnie babcie, które jak mantrę powtarzają nadal ”zamach, spisek, zbrodnia, Tusk, Putin”! Jak ktoś, kto uważa się za zdrowego psychicznie i w dodatku za dobrego Polaka i patriotę, może udzielać mu poparcia? Jeśli już rzeczywiście musicie głosować na listę PIS-u, to głosujcie na nr ”2”,”3”,”7”lub „12”! Ale nie na hienę, kłamcę i paranoika!

  Dziękuję za uwagę.
  I proszę o udostępnianie tego komentarza gdzie się da, komu się da i kiedy się da...

  Olga Mazur.

  6 10
 • ~leokadia 2019-08-16 16:05:03

  za darmochę i jeszcze narzekają może wam mieli pierwszą klasę podstawić co ? Arteks nie pie...l bo intercity na tej trasie to wyjdzie z 50 zł około

  4 1
 • ~batmek 2019-08-16 17:06:05

  TAK NA WSTEPIE COS POWIEM O BYLYM PRZESIE W.DINGES MOWIL NA PORTALU KOLEJOWYM ZE ZOSTAWIŁ ZMODERNIZOWANY TABOR (SKLAD) PASAZERSKI Z EN-57 TAK TO POWIEM ZE KLAMAŁ OBLUDNIK Z 22 MAJA 2019 I JAKO PASJONAT I ZWOLENNIK KOLEJI POKAZAL BEZ POWIADAMIANIA GO ZAPROSIC DO ZASYFIONEGO CUGU -POCIAGU JAK ZOSTAWIL TE TABORY -SKLADY PASAZERSKIE W GODZINACH SZCZYTU CIEKAWE JAKBY SIE CZUŁ TEN OBLUDNY TYP W KIBLACH SIEDZENIACH BO WIEM FATALNIE BO PARE RAZY JEZDZILEM DO WODZISŁAWIA W KIERUNKU RACIBORZA I DO PSZCZYNY W KIERUNKU BIELSKO BIALA ALE NIE JEZDZIŁEM WCZORAJ CALE SZCZESCIE ALBO NAWET NIESZCZESCIE BO TERAZ POWIEM ALBO NIE POWIEM ŁACINA PODWORKOWA NA TEMAT WCZORAJSZEGO DNIA WIELKIEGO DNIA 15 .08 .2019 POWIEM JEDNO PRZYJECHAŁEM BUSEM LINI ZTZ 46 Z NOWIN BUDOWLANYCH A MIESZKAM NA FLORIANSKIEJ W NOWINACH RYBNIK KOLO BUSHIDO I DALEJ POWIEM PRZYJECHAŁEM GODZINA 10.20-25 W TYCH MINUTACH PRZYSTANEK KOLO SADU DWORZEC KOLEJOWY WYSIADAM WIDZE LUDZIE TEZ CZESC WYSIADAŁA WIEC TEZ JADA NA UROCZYSTOSC SW WOJSKA POLSKIEGO I NAJSWIETSZEJ MARYJI MATKI BOSKIEJ TO MOWIE PRZYNAJMNIEJ USMIECHY I RADOSNE SWIETOWANIE ALE IDAC PRZEZ SRODEK DWORCA KOLEJOWEGO KOLO KAS NORMALNIE SPORO JEDZIE ALE MYSLE ZE W INNYM KIERUNKU MOZE ?!! ALE SIE MYLIŁEM NA PERONACH 2 i 3 TEZ DUZO OSOB I TO LICZAC 50 I WIECEJ ALE TO CO SIE WYDARZYŁO JAK PRZYJECHAŁ Z RACIBORZA TO BYL ISTNY BAJZEL ORGANIZACYJNY CZYLI PRZEPELNIONY I TO JESZCZE PRZY DRZWIACH JEDNI MOWILI JESZCZE MOZE 1 OSOBA TYLKO WEJDZIE A JEDNI STARSZE Z MLODSZYM SIE TARMOSILI I KLOCILI RACZEJ TEN MLODSZY DO NIEGO OSTRO CO PAN ROBI CHCE PAN OBERWAC ALE NIE KULTURALNYMI SLOWAMI TYLKO ISTNA LACINA PODWORKOWA ALE NIEKTORZY JAK JA SIE PYTAM BO STAL CUG -POCIAG DLUZEJ ALE PYTAM Z KABINY MASZYNY SIE CO NIE WIEDZIELISCIE ZE LUDZIE CHCA SWIETOWAC W KATOWICACH TEN PODNIOSŁY MOMENT ALE MOWI PROSZE JECHAC POZNIEJ WKURZONY WYCHODZE I PATRZE NA ROZKLAD JAZDY I GODZINA 11.31 i PATRZE MA JECHAC 2 TOROW MOWIE MOZE WIECEJ CZLONOWY I WYCHODZE Z PERONA 2 i IDE DO PARKU OBOK RESTAURACJI I PIWIARNI SILESIA A MOWIE POCZEKOM MOZE SIE UDA ALE ZAGLADOM JESZCZE WIECEJ RYBNICZAN WYCHODZI Z DZIECMI MAŁYM I TROCHE STARSZYMI NO MINEŁO SPORO MINUT I WCHODZE PRZEZ SRODEK ZNOWU PELNO STOI OSOB OBOK KAS KOLEJI SLASKICH CZEKO NA TEN I INNI STALI DO KASY INTERCITY MOWILI WOLA PLACIC NIZ SIE SCISKAC MAJA RACJE CUG -POCIAG I WCHODZE I PATRZE BARDZO DUZO OSOB MOWIE I TROCHE GLOSNIEJ I CICHO OBY PRZYJECHOL BEZ PASAZAEROW ALE NIESTETY PRZYJECHOL BARDZO SPOZNIONY PO 11.50 TAK DACIE WIARE ALE PRZYCZAJONY W INNYM MIEJSCU CZYLI PRAWIE NA KONCU ALE TO NIC NIE DAŁO BO JESZCZE NAPIS BYL PRZEGLAD TECHNICZNY NIE DO UWIERZENIA KOLEJE SLASKIE NIE PRZYGOTOWANE NIESTETY I ZANIM WESZLISMY LUB CZEKALISMY NIE WIEM NA CO ALE PO MINUTACH WCHODZILI MATKI I OJCOWIE Z DZIECMI ZAJEŁY JUZ SPORO MIEJSCA ALE MIAŁEM LEKIE SZCZESCIE W NIESZCZESIU TUZ PRZY DRZWIACH ALE JUZ KULTURALNIE I MLODSI TROCHE STARSI I DOPIERO POJECHALISMY 12.00 TAK LEKKO SCISNIECI ALE ZAMIENILEM SIE Z STARSZYM PRZY DRZWIACH ZEBY LZEJ BYLO PANU ALE CO Z TEGO NO I RUSZYLISMY TYLKO MOWIMY OTWORZCIE OKNA NIESTETY W 2 PRZEDZIALACH UDALO SIE OTWORZYC ALE ZANIM RUSZYL MASZYNISTA PATRZYMY Z NAPRZECIWKA TO SAMO I GORZEJ NIE WESZLI LUDZIE CZYLI RYBNICZANIE WKURZENI POSZLI DO DOMU LUB GDZIE INDZIEJ NO I RUSZYLISMY ALE CZESC PASAZEROW PRZYPOMNIALO O KLIMIE ALE MOWIMY SOBIE MOZE WLACZY JAK SIE KAPNIE NIESTETY NIE DOPIERO JAK WIDZIMY NA KOLEJNYCH STACJACH LESZCZYNY I DALEJ DUZO OSOB PATRZYLO JAK JESTESMY SCISNIECI TO JEST MASAKRA DOPIERO JAK WLAZŁO 3 OSOBY TROCHE STARSZE W DEBIENSKU LUB ORZESZU NAJPRAWDOPODOBNIEJ DEBIENSKU GLOSNO DO POZOSTAŁYCH PASAZEROW PRZEKAZCIE MASZYNISCIE ZEBY WLACZYL KLIMATYZACJE DOPIERO WŁACZYL W ORZESZU ALE TU JESZCZE WIECEJ OSOB CHCIALO JECHAC I SIE NIESTETY KLOCILISMY ZE TEZ SA DZIECI JADA TO KLOCIL DOPIERO KOBIETA MOWIMY NIE WSIADAJ BO SA DZIECI A ON MOWI ON TEZ MA DZIECI I CHCE WSIASC ALE NA SZCZESCIE WSZYSCY MOWIMY NIE WSIADZIESZ NIESTETY I RUSZAMY DALEJ ZAMROZILO MNIE W ŁAZISKACH I MKOLOWIE BARDZO SPORO OSOB WYCHODZILO Z DWORCA KOLEJOWEGO MOWIE Z OSOBAMI MASAKRA JEDEN FACET SYN OD TEGO STARSZEGO OBOK DRZWI MOWI MI ZE W INNYCH CZESCIACH JEST JESZCZE GORZEJ NA PRZYKLADZIE MOWI Z DABROWY GORNICZEJ JECHALO PONAD 150 TYS SPRAWDZAL PO ZNAJOMYCH PORTALACH SPOLECZNOSCIOWYCH I JESZCZE ZABRAKLO I NIE JECHALO NIESTETY POSZLI DO DOM NO I DALEJ PO KOLEJNYCH STACJACH TO SAMO TEZ CHCIALO WEJSC ALE NIE DALO SIE NIESTETY SCISK NIEMOZLIWY DO POJECIA ZE WYTRZYMALEM TO SZCZESCIE NIESTETY SLOWA NIE ODDAJA CO WIDZIAŁEM W KATOWICACH PIOTROWICACH TO SAMO ALE PRZESZLO MI PRZEZ GLOWE PRZECIEZ ONI MAJA BLIZEJ NIZ MY I NIE BUSA WIDOCZNIE TEZ JEST SCISK ALE MOGLI ROWERAMI I SAMOCHODAMI TEZ NIEKTORYCH NIE STAC NA SAMOCHOD ALE DOJEZDAMY PO KAT-LIGOCIE I BRYNOWIE I JUZ JESTESMY CENTRUM I WYCHODZIMY Z CUGA-POCIAGU I PATRZE TYSIACE OSOB SZLO Z PERONU I IDE TEZ I PATRZE SZLO NA PIECHTY BARDZO DUZO TYSIECY OSOB I NA SAMA UROCZYSTOSC PATRZE TEZ NIESAMOWITA LICZBE OSOB ! I JUZ PO 15 TO JUZ INNA HISTORIA Z INNYMI SŁUZBAMI TEZ NIESTETY NIE POSZLO IM NAJLEPIEJ ALE DO RZECZY DOCIERAM PO 16.25-31 JUZ PRAWIE WCHODZIŁEM I PATRZE JEDZIE 30 MINUT PO 16 I CO WIDZE TEN ZMODERNIZOWANY CUG -POCIAG TYLKO 1 CZLONOWY NIE WŁAZL BYM BO CO ZAUWAZYŁEM TO PRZCHODZI LUDZKIE POJECIE PELEN DWORZEC KOLEJOWY Z TYSIACAMI OSOB ALE NIE SZLO TYLKO LECIALO BIEGIEM DO KOLEJNYCH PERONOW NA CUG -POCIAG I KIWAŁEM GLOWA ISTNY KOSZMAR ORGANIZACYJNY NAWET OCHRONIARZY DWORCA MUSIALI WSPOMAGAC POLICJANCI Z KOMEND TAK TO WYGLADALO NIESTETY BAJZEL JAK NIEKTORZY GADALI ZE MNA USPOKOILO SIE DOPIERO MIEDZY 17-18 ALE TEZ Z GLOSNIKA POMYLIŁA Z MINUTAMI OPOZNIENIA CUGOW -POCIAGOW NAWET JA GUBILEM SIE W TYCH KOMUNIKATACH DOPIERO PATRZE Z ROZKLADY 17.27 MIAL JECHAC DO RACIBORZA Z PERONU 4 OKAZALO Z 3 NA TOR 4 ALE JA ZOBACZYŁEM GO BO INNI SZLI NA TEN 4 PERON I PATRZE Z DALEKA ZE OCHRONIARZ Z POLOWY PERONA PRZYPATRUJE WIEC PATRZE Z TABLICY PISZE RYBNIK I PATRZE I NIE DOWIERZAM PUSTY POCIAG MOWIE ZAPYTAM SIE MASZYNISTY LUB KOGOS ALE WYCHODZI NA SZCZESCIE I SIE PYTOM CZY JEDZIE NA RYBNIK TAK SUPER DOBRZE ZE POJADE WSIADAJAC W FOTEL PATRZE Z KOMORKI JEST 17.45-50 I NIE DOWIERZAM BO TO ELF UFF ALE PATRZE WSIADAJA NASTEPNI I MOWIE IM ZE DO RYBNIKA TEZ MOWIA ULGA I STOJE OBOK FOTELA I WCHODZI OCHRONIARZ Z PRETENSJAMI DLACZEGO WCHODZIMY I DO MNIE TEZ Z PRETENSJAMI ALE OBOK MNIE BRONIA FACET I INNI ZE NA TABLICY WIDNIEJE NAPIS RYBNIK PRZEZ ORZESZE WIEC NIE MIAL JUZ SŁOW I POSZEDL DALEJ PRACOWAC SWOJE I LUDZIE ZE MNA WSIADAJA DO FOTELOW I CZEKAMY I DALEJ INNI WSIADAJA ALE JUZ MNIEJ OSOB NA SZCZESCIE UFF PELNA ULGA ZE W FOTELU JADE DO RYBNIKA I OBOK MNIE TEZ WSIADAJA I DYSKUTUJA ZE TEN OPOZNIONY CUG -POCIAG Z INNEGO MIEJSCA PRZYJECHOL OPOZNIONY O PONAD 40 MINUT I KIWAMY GLOWAMI MASAKRA DOBRZE ZE JEDZIEMY RUSZOMY ALE POMYSLAŁEM ZE MOGLEM JECHAC JESZCZE POZNIEJSZYM O GODZINIE 18.30 MOGLO SIE POTOCZYC ZUPELNIE INACZEJ I GORZEJ MOGLBYM NAWET JECHAC PO 20 TAK BY TO WYGLADALO NA SZCZESCIE JA PATRZE CIAGLE NA ROZKLADY JAZDY I TABLICE NA PERONACH WIEC PANIE PREZESIE KOLEJI SLASKIEJ ALEKSANDRZE DRZEWIECKI BARDZO ALE TO BARDZO NIE POPISALISCIE SIE NIESTETY ALE NIE CHCE NIECENZURALNYMI SLOWAMI MOWIC CO TO SIE WYDARZYLO BO TO BYL ISTNY KOSZMAR ORGANIZACYJNY JA PASJONAT KOLEJI NIE CHCE TAKIEJ PROMOCJI TEGO PRZEWOZNIKA JAKIM JEST KOLEJ I DLATEGO BARDZO PROSZE O POPRAWIENIE TEGO TABORU -SKLADOW I PROSZE NIE KLAMAC JAK POPRZEDNIK ZE COS POPRAWIL BO NIE POPRAWIL NIC A NIC ZUPELNIE I JAKO PASAZER CUGA CHCE ZEBY WIECEJ JECHAŁO CUGOW -SKLADOW PASAZERSKICH ELF ELF2 I TAKICH 2 CZLONOWYCH A NIE 1 CZLONOWY I NIE Z OPOZNIENIAMI I NIE CHCE MOWIC LACINA PODWORKOWA BO TO NIELEGANCKIE I NIEPRZYJEMNE CHCE JECHAC SPOKOJNIE I KOMFORTOWO WSZYSCY CHCA TAK MIEC JA MYSLE ZE TAK ??!!! WIEC JAKO POLAK PATRIOTA GORNOSLAZOK KATOLIK ŁUKASZ 35 LAT LOT ps PRZEYDENT WLODORZ RYBNIKA KUCZERA 00.49 TEZ JEST WINNIEN SYTUACJI BO Z KOLEJA SLASKA POWINIEN DOGADAC ZE LUDZIE Z RYBNIKA I OKOLIC TEZ POWINIEN ZAINTERESOWAC BO PRZEZ NASZ REPREZENTUJE JAKO GOSPODORZ A NIC W ZYCI NASZ MIOL POLAKOW GORNOSLAZOKOW I MNIE TO NIESŁYCHANIE WKURZO LANSUJE SIE TAM KIEDY JEGO INTERES I PARTYJNA GLOWA NIESTETY SMUTNE I ZALOSNE NIESTETY A LUDZIE JECHALI ODDAC POKLON POWSTANCOM SLASKIM I BITWY WARSZAWSKIEJ KTORZY ZA NASZ WOLNOSC GINELI I NA DODATEK SŁYSZALEM JAK PRZEJECHAŁEM POCIAGIEMDO RYBNIKA W WIADOMOSCIACH Z INTERNETO ZE WODZ SCHETYNA MOWIL ZE TO UPOLITYCZNIONE ZE W WARSZAWIE POWINNO A CO GORNY SLASK STOLICA KATOWICE GORSZE OD WARSZAWKI TEGO NIE SPOSOB ZROZUMIEC ??!! CHORE SLOWA JUZ PRZEGRANEGO PARTYJNEGO BONZA PLATFORMIARZA JA JUZ NIE UKRYWOM ZAGLOSUJE NA PISOWCOW CZYLI ZA POLSKA TRADYCJNA I KATOLICKA !! NIE SZAMBIARZE TECZOWI !

  2 3
 • ~batmek 2019-08-16 17:06:20

  TAK NA WSTEPIE COS POWIEM O BYLYM PRZESIE W.DINGES MOWIL NA PORTALU KOLEJOWYM ZE ZOSTAWIŁ ZMODERNIZOWANY TABOR (SKLAD) PASAZERSKI Z EN-57 TAK TO POWIEM ZE KLAMAŁ OBLUDNIK Z 22 MAJA 2019 I JAKO PASJONAT I ZWOLENNIK KOLEJI POKAZAL BEZ POWIADAMIANIA GO ZAPROSIC DO ZASYFIONEGO CUGU -POCIAGU JAK ZOSTAWIL TE TABORY -SKLADY PASAZERSKIE W GODZINACH SZCZYTU CIEKAWE JAKBY SIE CZUŁ TEN OBLUDNY TYP W KIBLACH SIEDZENIACH BO WIEM FATALNIE BO PARE RAZY JEZDZILEM DO WODZISŁAWIA W KIERUNKU RACIBORZA I DO PSZCZYNY W KIERUNKU BIELSKO BIALA ALE NIE JEZDZIŁEM WCZORAJ CALE SZCZESCIE ALBO NAWET NIESZCZESCIE BO TERAZ POWIEM ALBO NIE POWIEM ŁACINA PODWORKOWA NA TEMAT WCZORAJSZEGO DNIA WIELKIEGO DNIA 15 .08 .2019 POWIEM JEDNO PRZYJECHAŁEM BUSEM LINI ZTZ 46 Z NOWIN BUDOWLANYCH A MIESZKAM NA FLORIANSKIEJ W NOWINACH RYBNIK KOLO BUSHIDO I DALEJ POWIEM PRZYJECHAŁEM GODZINA 10.20-25 W TYCH MINUTACH PRZYSTANEK KOLO SADU DWORZEC KOLEJOWY WYSIADAM WIDZE LUDZIE TEZ CZESC WYSIADAŁA WIEC TEZ JADA NA UROCZYSTOSC SW WOJSKA POLSKIEGO I NAJSWIETSZEJ MARYJI MATKI BOSKIEJ TO MOWIE PRZYNAJMNIEJ USMIECHY I RADOSNE SWIETOWANIE ALE IDAC PRZEZ SRODEK DWORCA KOLEJOWEGO KOLO KAS NORMALNIE SPORO JEDZIE ALE MYSLE ZE W INNYM KIERUNKU MOZE ?!! ALE SIE MYLIŁEM NA PERONACH 2 i 3 TEZ DUZO OSOB I TO LICZAC 50 I WIECEJ ALE TO CO SIE WYDARZYŁO JAK PRZYJECHAŁ Z RACIBORZA TO BYL ISTNY BAJZEL ORGANIZACYJNY CZYLI PRZEPELNIONY I TO JESZCZE PRZY DRZWIACH JEDNI MOWILI JESZCZE MOZE 1 OSOBA TYLKO WEJDZIE A JEDNI STARSZE Z MLODSZYM SIE TARMOSILI I KLOCILI RACZEJ TEN MLODSZY DO NIEGO OSTRO CO PAN ROBI CHCE PAN OBERWAC ALE NIE KULTURALNYMI SLOWAMI TYLKO ISTNA LACINA PODWORKOWA ALE NIEKTORZY JAK JA SIE PYTAM BO STAL CUG -POCIAG DLUZEJ ALE PYTAM Z KABINY MASZYNY SIE CO NIE WIEDZIELISCIE ZE LUDZIE CHCA SWIETOWAC W KATOWICACH TEN PODNIOSŁY MOMENT ALE MOWI PROSZE JECHAC POZNIEJ WKURZONY WYCHODZE I PATRZE NA ROZKLAD JAZDY I GODZINA 11.31 i PATRZE MA JECHAC 2 TOROW MOWIE MOZE WIECEJ CZLONOWY I WYCHODZE Z PERONA 2 i IDE DO PARKU OBOK RESTAURACJI I PIWIARNI SILESIA A MOWIE POCZEKOM MOZE SIE UDA ALE ZAGLADOM JESZCZE WIECEJ RYBNICZAN WYCHODZI Z DZIECMI MAŁYM I TROCHE STARSZYMI NO MINEŁO SPORO MINUT I WCHODZE PRZEZ SRODEK ZNOWU PELNO STOI OSOB OBOK KAS KOLEJI SLASKICH CZEKO NA TEN I INNI STALI DO KASY INTERCITY MOWILI WOLA PLACIC NIZ SIE SCISKAC MAJA RACJE CUG -POCIAG I WCHODZE I PATRZE BARDZO DUZO OSOB MOWIE I TROCHE GLOSNIEJ I CICHO OBY PRZYJECHOL BEZ PASAZAEROW ALE NIESTETY PRZYJECHOL BARDZO SPOZNIONY PO 11.50 TAK DACIE WIARE ALE PRZYCZAJONY W INNYM MIEJSCU CZYLI PRAWIE NA KONCU ALE TO NIC NIE DAŁO BO JESZCZE NAPIS BYL PRZEGLAD TECHNICZNY NIE DO UWIERZENIA KOLEJE SLASKIE NIE PRZYGOTOWANE NIESTETY I ZANIM WESZLISMY LUB CZEKALISMY NIE WIEM NA CO ALE PO MINUTACH WCHODZILI MATKI I OJCOWIE Z DZIECMI ZAJEŁY JUZ SPORO MIEJSCA ALE MIAŁEM LEKIE SZCZESCIE W NIESZCZESIU TUZ PRZY DRZWIACH ALE JUZ KULTURALNIE I MLODSI TROCHE STARSI I DOPIERO POJECHALISMY 12.00 TAK LEKKO SCISNIECI ALE ZAMIENILEM SIE Z STARSZYM PRZY DRZWIACH ZEBY LZEJ BYLO PANU ALE CO Z TEGO NO I RUSZYLISMY TYLKO MOWIMY OTWORZCIE OKNA NIESTETY W 2 PRZEDZIALACH UDALO SIE OTWORZYC ALE ZANIM RUSZYL MASZYNISTA PATRZYMY Z NAPRZECIWKA TO SAMO I GORZEJ NIE WESZLI LUDZIE CZYLI RYBNICZANIE WKURZENI POSZLI DO DOMU LUB GDZIE INDZIEJ NO I RUSZYLISMY ALE CZESC PASAZEROW PRZYPOMNIALO O KLIMIE ALE MOWIMY SOBIE MOZE WLACZY JAK SIE KAPNIE NIESTETY NIE DOPIERO JAK WIDZIMY NA KOLEJNYCH STACJACH LESZCZYNY I DALEJ DUZO OSOB PATRZYLO JAK JESTESMY SCISNIECI TO JEST MASAKRA DOPIERO JAK WLAZŁO 3 OSOBY TROCHE STARSZE W DEBIENSKU LUB ORZESZU NAJPRAWDOPODOBNIEJ DEBIENSKU GLOSNO DO POZOSTAŁYCH PASAZEROW PRZEKAZCIE MASZYNISCIE ZEBY WLACZYL KLIMATYZACJE DOPIERO WŁACZYL W ORZESZU ALE TU JESZCZE WIECEJ OSOB CHCIALO JECHAC I SIE NIESTETY KLOCILISMY ZE TEZ SA DZIECI JADA TO KLOCIL DOPIERO KOBIETA MOWIMY NIE WSIADAJ BO SA DZIECI A ON MOWI ON TEZ MA DZIECI I CHCE WSIASC ALE NA SZCZESCIE WSZYSCY MOWIMY NIE WSIADZIESZ NIESTETY I RUSZAMY DALEJ ZAMROZILO MNIE W ŁAZISKACH I MKOLOWIE BARDZO SPORO OSOB WYCHODZILO Z DWORCA KOLEJOWEGO MOWIE Z OSOBAMI MASAKRA JEDEN FACET SYN OD TEGO STARSZEGO OBOK DRZWI MOWI MI ZE W INNYCH CZESCIACH JEST JESZCZE GORZEJ NA PRZYKLADZIE MOWI Z DABROWY GORNICZEJ JECHALO PONAD 150 TYS SPRAWDZAL PO ZNAJOMYCH PORTALACH SPOLECZNOSCIOWYCH I JESZCZE ZABRAKLO I NIE JECHALO NIESTETY POSZLI DO DOM NO I DALEJ PO KOLEJNYCH STACJACH TO SAMO TEZ CHCIALO WEJSC ALE NIE DALO SIE NIESTETY SCISK NIEMOZLIWY DO POJECIA ZE WYTRZYMALEM TO SZCZESCIE NIESTETY SLOWA NIE ODDAJA CO WIDZIAŁEM W KATOWICACH PIOTROWICACH TO SAMO ALE PRZESZLO MI PRZEZ GLOWE PRZECIEZ ONI MAJA BLIZEJ NIZ MY I NIE BUSA WIDOCZNIE TEZ JEST SCISK ALE MOGLI ROWERAMI I SAMOCHODAMI TEZ NIEKTORYCH NIE STAC NA SAMOCHOD ALE DOJEZDAMY PO KAT-LIGOCIE I BRYNOWIE I JUZ JESTESMY CENTRUM I WYCHODZIMY Z CUGA-POCIAGU I PATRZE TYSIACE OSOB SZLO Z PERONU I IDE TEZ I PATRZE SZLO NA PIECHTY BARDZO DUZO TYSIECY OSOB I NA SAMA UROCZYSTOSC PATRZE TEZ NIESAMOWITA LICZBE OSOB ! I JUZ PO 15 TO JUZ INNA HISTORIA Z INNYMI SŁUZBAMI TEZ NIESTETY NIE POSZLO IM NAJLEPIEJ ALE DO RZECZY DOCIERAM PO 16.25-31 JUZ PRAWIE WCHODZIŁEM I PATRZE JEDZIE 30 MINUT PO 16 I CO WIDZE TEN ZMODERNIZOWANY CUG -POCIAG TYLKO 1 CZLONOWY NIE WŁAZL BYM BO CO ZAUWAZYŁEM TO PRZCHODZI LUDZKIE POJECIE PELEN DWORZEC KOLEJOWY Z TYSIACAMI OSOB ALE NIE SZLO TYLKO LECIALO BIEGIEM DO KOLEJNYCH PERONOW NA CUG -POCIAG I KIWAŁEM GLOWA ISTNY KOSZMAR ORGANIZACYJNY NAWET OCHRONIARZY DWORCA MUSIALI WSPOMAGAC POLICJANCI Z KOMEND TAK TO WYGLADALO NIESTETY BAJZEL JAK NIEKTORZY GADALI ZE MNA USPOKOILO SIE DOPIERO MIEDZY 17-18 ALE TEZ Z GLOSNIKA POMYLIŁA Z MINUTAMI OPOZNIENIA CUGOW -POCIAGOW NAWET JA GUBILEM SIE W TYCH KOMUNIKATACH DOPIERO PATRZE Z ROZKLADY 17.27 MIAL JECHAC DO RACIBORZA Z PERONU 4 OKAZALO Z 3 NA TOR 4 ALE JA ZOBACZYŁEM GO BO INNI SZLI NA TEN 4 PERON I PATRZE Z DALEKA ZE OCHRONIARZ Z POLOWY PERONA PRZYPATRUJE WIEC PATRZE Z TABLICY PISZE RYBNIK I PATRZE I NIE DOWIERZAM PUSTY POCIAG MOWIE ZAPYTAM SIE MASZYNISTY LUB KOGOS ALE WYCHODZI NA SZCZESCIE I SIE PYTOM CZY JEDZIE NA RYBNIK TAK SUPER DOBRZE ZE POJADE WSIADAJAC W FOTEL PATRZE Z KOMORKI JEST 17.45-50 I NIE DOWIERZAM BO TO ELF UFF ALE PATRZE WSIADAJA NASTEPNI I MOWIE IM ZE DO RYBNIKA TEZ MOWIA ULGA I STOJE OBOK FOTELA I WCHODZI OCHRONIARZ Z PRETENSJAMI DLACZEGO WCHODZIMY I DO MNIE TEZ Z PRETENSJAMI ALE OBOK MNIE BRONIA FACET I INNI ZE NA TABLICY WIDNIEJE NAPIS RYBNIK PRZEZ ORZESZE WIEC NIE MIAL JUZ SŁOW I POSZEDL DALEJ PRACOWAC SWOJE I LUDZIE ZE MNA WSIADAJA DO FOTELOW I CZEKAMY I DALEJ INNI WSIADAJA ALE JUZ MNIEJ OSOB NA SZCZESCIE UFF PELNA ULGA ZE W FOTELU JADE DO RYBNIKA I OBOK MNIE TEZ WSIADAJA I DYSKUTUJA ZE TEN OPOZNIONY CUG -POCIAG Z INNEGO MIEJSCA PRZYJECHOL OPOZNIONY O PONAD 40 MINUT I KIWAMY GLOWAMI MASAKRA DOBRZE ZE JEDZIEMY RUSZOMY ALE POMYSLAŁEM ZE MOGLEM JECHAC JESZCZE POZNIEJSZYM O GODZINIE 18.30 MOGLO SIE POTOCZYC ZUPELNIE INACZEJ I GORZEJ MOGLBYM NAWET JECHAC PO 20 TAK BY TO WYGLADALO NA SZCZESCIE JA PATRZE CIAGLE NA ROZKLADY JAZDY I TABLICE NA PERONACH WIEC PANIE PREZESIE KOLEJI SLASKIEJ ALEKSANDRZE DRZEWIECKI BARDZO ALE TO BARDZO NIE POPISALISCIE SIE NIESTETY ALE NIE CHCE NIECENZURALNYMI SLOWAMI MOWIC CO TO SIE WYDARZYLO BO TO BYL ISTNY KOSZMAR ORGANIZACYJNY JA PASJONAT KOLEJI NIE CHCE TAKIEJ PROMOCJI TEGO PRZEWOZNIKA JAKIM JEST KOLEJ I DLATEGO BARDZO PROSZE O POPRAWIENIE TEGO TABORU -SKLADOW I PROSZE NIE KLAMAC JAK POPRZEDNIK ZE COS POPRAWIL BO NIE POPRAWIL NIC A NIC ZUPELNIE I JAKO PASAZER CUGA CHCE ZEBY WIECEJ JECHAŁO CUGOW -SKLADOW PASAZERSKICH ELF ELF2 I TAKICH 2 CZLONOWYCH A NIE 1 CZLONOWY I NIE Z OPOZNIENIAMI I NIE CHCE MOWIC LACINA PODWORKOWA BO TO NIELEGANCKIE I NIEPRZYJEMNE CHCE JECHAC SPOKOJNIE I KOMFORTOWO WSZYSCY CHCA TAK MIEC JA MYSLE ZE TAK ??!!! WIEC JAKO POLAK PATRIOTA GORNOSLAZOK KATOLIK ŁUKASZ 35 LAT LOT ps PRZEYDENT WLODORZ RYBNIKA KUCZERA 00.49 TEZ JEST WINNIEN SYTUACJI BO Z KOLEJA SLASKA POWINIEN DOGADAC ZE LUDZIE Z RYBNIKA I OKOLIC TEZ POWINIEN ZAINTERESOWAC BO PRZEZ NASZ REPREZENTUJE JAKO GOSPODORZ A NIC W ZYCI NASZ MIOL POLAKOW GORNOSLAZOKOW I MNIE TO NIESŁYCHANIE WKURZO LANSUJE SIE TAM KIEDY JEGO INTERES I PARTYJNA GLOWA NIESTETY SMUTNE I ZALOSNE NIESTETY A LUDZIE JECHALI ODDAC POKLON POWSTANCOM SLASKIM I BITWY WARSZAWSKIEJ KTORZY ZA NASZ WOLNOSC GINELI I NA DODATEK SŁYSZALEM JAK PRZEJECHAŁEM POCIAGIEMDO RYBNIKA W WIADOMOSCIACH Z INTERNETO ZE WODZ SCHETYNA MOWIL ZE TO UPOLITYCZNIONE ZE W WARSZAWIE POWINNO A CO GORNY SLASK STOLICA KATOWICE GORSZE OD WARSZAWKI TEGO NIE SPOSOB ZROZUMIEC ??!! CHORE SLOWA JUZ PRZEGRANEGO PARTYJNEGO BONZA PLATFORMIARZA JA JUZ NIE UKRYWOM ZAGLOSUJE NA PISOWCOW CZYLI ZA POLSKA TRADYCJNA I KATOLICKA !! NIE SZAMBIARZE TECZOWI !

  2 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 718