zamknij

Wiadomości

Sąd: rodzinie strzelca z Boguszowic należy się odszkodowanie

2013-10-01, Autor: ww
Przed Sądem Okręgowym w Katowicach zapadł wyrok w sprawie odszkodowania, którego od policji zażądała żona Krzysztofa W. - "strzelca" z Boguszowic. Sąd orzekł, że policjanci podejmując interwencję nie złamali prawa, ale odszkodowanie poszkodowanej rodzinie się należy.

Reklama

28 sierpnia 2010 roku. Krzysztof W. w szeregowcu przy ul. Braci Nalazków w Boguszowicach, podczas rodzinnej sprzeczki otworzył ogień do domowników. Kiedy na miejsce przybyli antyterroryści, jaką żywą tarczę wykorzystał swojego 15-letniego syna. Policjanci podczas interwencji i wymiany ognia zranili nastolatka w żuchwę. Żona Krzysztofa W. żąda od policji 295 tys. złotych odszkodowania i 5 tys. zł na pokrycie kosztów leczenia syna.

> Zdjęcia ze strzelaniny w BoguszowicachW ubiegłym tygodniu zapadł wyrok sądu w tej sprawie. - Zdaniem sądu, policja podejmując interwencję nie złamała prawa, działała w ramach przysługującej jej uprawnień. Pomimo tego, konkretna osoba ucierpiała, poniosła z tego tytułu koszty i na zasadzie słuszności ta krzywda może być wyrównana - tłumaczy rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach sędzia Krzysztof Zawała.

Wyrok sądu ma charakter wstępny i dopiero otwiera drogę do rozpatrzenia roszczeń finansowych żony "strzelca" względem Skarbu Państwa.

Przypomnijmy również, że postępowanie wobec sprawcy strzelaniny zostało umorzone, bo Krzysztof W. został uznany za niepoczytalnego i przebywa na zamkniętym oddziale w szpitalu psychiatrycznym.

Do sprawy będziemy wracać.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~niuti 2013-10-01 12:57:18

  co za sąd ......:/

  23 0
 • ~oko 2013-10-01 13:06:16

  mam tylko nadzieję że ten policjant który został postrzelony będzie żądał odszkodowania od tej rodziny i zniszczy ich finansowo.... śmiech na sali...uwzględnił sąd to, że przez taki czas rodzina ukrywała przestępce pod swoim dachem??

  42 0
 • ~kwiatgoja 2013-10-01 13:44:21

  Skoro rodziny ofiar katastrofy ze Smoleńska dostały ciężkie pieniądze w ramach odszkodowania, to dlaczego chłopak nie ma też dostać kasy? Facet był niepoczytalny, nie był przestępcą, z tego, co mi wiadomo, miał opinię szurniętego już zanim to się stało. Rodzina więc nie ukrywała przestępcy, tylko psychicznie chorego gościa. Gdybym ja była w takiej sytuacji, też postarałabym się o odszkodowanie. Skoro pieniądze w skarbie państwa pochodzą z naszej kieszeni, to dlaczego społeczeństwo nie miałoby z nich korzystać np. w taki właśnie sposób?

  0 26
 • ~marekm71 2013-10-01 15:49:13

  A teraz Policja powinna wystąpić do sądu o pokrycie kosztów akcji Policji a poszkodowany Policjant, o odszkodowanie za straty moralne i uszkodzenia ciała przez tego wariata. Z decyzji Sądu wynika że powinni takiego wariata zamknąć z rodziną skoro go ukrywali im krzywdę Policja zrobiła. Gdyby się zgłosili wcześniej to by przyjechali po niego z kaftanem na długo przed tym jak mu się na tyle pogorszyło że zaczął strzelać do ludzi.

  20 0
 • ~marekm71 2013-10-01 15:51:22

  A tak w nawiasie. Czy każdy morderca z Rybnika będzie, uznany za wariata i nie poniesie kary? Bo to jakaś plaga w Rybniku.

  22 0
 • ~oko 2013-10-01 18:03:27

  rodziny ofiar smoleńskich dostają odszkodowania bo z tego co wiem państwo zawaliło pewne sprawy, czegoś nie dopilnowało, zaniedbało no i tak się skończyło jak się skończyło..a tu, policja nie wepchnęła się na chama tylko jechała ratować m.in. rodzinę tego szurniętego czy jak go tam nazywacie...przestępcy!!!!!!!!!!!! u mnie jeśli ktoś w rodzinie byłby szurnięty i gromadził materiały wybuchowe i broń palną na pewno bym nie czekał na to aż zacznie do mnie strzelać!!!! wina całej rodziny...i jeszcze odszkodowanie dla nich?? za co??

  11 0
 • ~ 2013-10-01 19:47:53

  Skoro niepoczytalny, a tym samym nieodpowiadający za swoje czyny ,,strzelec" otworzył ogień do domowników, to gdyby nie policja pewnie wystrzelałby ich jak kaczki! Widać wdzięczność tej kobiety jest ogromna. Żona Krzysztofa W. zwietrzyła możliwość zarobku, to skorzystała. Żenujące...

  16 0
 • ~cige 2013-10-01 23:20:57

  Mam nadzieję że instancję wyżej ktoś będzie mądrzejszy. Odszkodowanie. Idź sobie babo do swojego faceta po odszkodowanie. Kryliście takiego świra pod jednym dachem i nie wiedzieliście że ma broń? Sami doprowadziliście go do rozpaczy swoim zachowaniem że takie coś zrobił a potem odszkodowanie. Policja za święta nie jest, ale bez przesady tutaj. To co, facet kupował pistolety na wodę? To co robił przed o w czasie interwencji to było przestępstwo, zaś rodzinka powinna być pociągnięta do odpowiedzialności z paragrafu za to że to wiedzieli. Mam nadzieję że niedostanie nic.

  13 0
 • ~slmen 2013-10-01 23:27:54

  Ciekawostka, broń nielegalna, strzelec niepoczytalny. Dlaczego za moje podatki ta patologia ma odstać jakiekolwiek odszkodowanie??? Policja was idioci ratowała przed szalonym "tatusiem". Mogli olać zgłoszenie i poczekać aż mu braknie amunicji zamiast narażać się na szykany ze strony debilnej rodzinki co jest teraz bez kasy bo satrego z gruby wyciepli a rynty nima i nie bydzie. Bez urazy ale Boguszowice to "trudny teren" że by ich nie obrażać że to patologia.

  12 0
 • ~monalisa 2013-10-02 11:26:06

  Boguszowice to ludzie porządni,pracowici,uczciwi ,lojalni...
  wypraszam sobie ubliżania ludziom z Boguszowic!!!!
  Miejscowość nie ma tu nic do rzeczy,wszędzie się znajdzie patologia...
  a co do tego przypadku to odszkodowanie się należy ale sąsiadom ,ludziom którzy ponieśli straty materialne i nie tylko...
  a "rodzinka" powinna być pociągnięta do odpowiedzialności za ukrywanie wariata w swoim domu i narażanie swojego otoczenia na ogromne niebezpieczeństwo!!!!

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2197