Ruszyła I edycja Business League

2011-05-06, Autor:
Swoje rozgrywki rozpoczęła I edycja Business League, w której bierze udział 8 zakładów pracy.

Spotkania rozgrywane są systemem każdy z każdym i odbywają się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świerklanach. Drużyny występują w sześcioosobowych składach, a spotkania trwają 2 x 20 minut.

W inauguracyjnym pojedynku I edycji Business League drużyna Marat & Real pokonała EPE Rybnik 6:2. Spotkanie zostało już rozstrzygnięte w pierwszej części gry, w której drużyna Marat & Real wypracowała sobie trzy bramkową przewagę. W drugiej połowie spotkania drużyna EPE Rybnik dwoiła się i troiła, aby zminimalizować rozmiary porażki, ale tego dnia świetnie dysponowana drużyna Marat & Real kontrolowała przebieg pojedynku i zainkasowała trzy punkty. Pierwszoplanową postacią meczu był Przemysław Pluta, który pięciokrotnie umieścił piłkę w siatce.

W spotkaniu dwóch marketów budowlanych OBI Rybnik zwyciężyło Praktiker Rybnik 12:3. W przeciwieństwie do poprzednich pojedynków tych ekip, tym razem był to jednostronny mecz, w którym od samego początku spotkania drużyna OBI Rybnik dyktowała warunki pojedynku. Z całą pewnością na taki przebieg wydarzeń miał wpływ skład drużyny Praktiker Rybnik, która do meczu przystąpiła zaledwie w pięcioosobowym składzie. Świetną formę strzelecką zaprezentowało trio Kuczma – Słowik – Wowra, które solidarnie na swoim koncie zapisało trzy bramki.

Od zwycięstwa rozpoczął rozgrywki mistrz V edycji HLB Regio drużyna Lubar & DomBud, która pokonała BP & TNT 4:1. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla ekipy Lubar & DomBud, która za sprawą bramki Mateusza Szkaradka objęła prowadzenie w meczu. Na odpowiedź drużyny BP & TNT musieliśmy czekać aż do ostatniej minuty pierwszej części gry, w której Szymon Węgrzyk wykończył akcję swojego zespołu i do przerwy był remis 1:1. W drugiej części gry bramki zdobywał już tylko jeden zespół Lubar & DomBud, który trzykrotnie znalazł sposób na pokonanie Rafała Szpyrki i tym samym zainkasował trzy punkty.

W ostatnim pojedynku I kolejki Business League OBI Jastrzębie Zdrój pokonało ZZRG KWK Jankowice 4:2. W pierwszej części meczu zobaczyliśmy tylko jedną bramkę - Rafał Sowiński skutecznie zakończył kontratak zawodników z Jastrzębia i do przerwy OBI prowadziło z ratownikami z Jankowic 1:0. W drugiej części meczu drużyna ZZRG KWK Jankowice wyrównała stan meczu, ale ostatnie słowo w tym pojedynku należało do zawodników OBI Jastrzębie Zdrój, którzy w końcówce pojedynku zachowali więcej zimnej krwi pod bramką rywala i tym samym trzy punkty powędrowały do Jastrzębia.