Ruszyła druga edycja Ligi Biznesu

2012-04-23, Autor:
Elektrownia Rybnik, EPE Rybnik, Lubar & DomBud, OBI Jastrzębie Zdrój, OBI Zabrze, Rettig Heatting, ZSRG Żory oraz ZZRG KWK Jankowice to zakłady pracy, które biorą udział w II edycji Business League.

W II edycji Business League rywalizacja sportowa odbywa się w jednej grupie, w której obowiązuje system każdy z każdym, a drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów będzie mogła poszczycić się tytułem mistrzowskim. Spotkania odbywają się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na obiektach MOSiR Rybnik przy ul. Gliwickiej. Drużyny występują w sześcioosobowych składach, a spotkania trwają 2 x 20 minut.

Najwięcej emocji w I kolejce spotkań II edycji Business League dostarczył mecz pomiędzy obrońcą tytułu mistrzowskiego drużyną OBI Jastrzębie Zdrój, a ekipą Elektrowni Rybnik. Początek pojedynku należał do drużyny z Jastrzębia, która w pierwszych minutach spotkania narzuciła swój styl i po pięciu minutach meczu prowadziła 1:0. Z biegiem czasu do głosu zaczęła dochodzić drużyna Elektrowni Rybnik, która w końcówce pierwszej części gry zdobyła wyrównującą bramkę. Po przerwie rybniccy zawodnicy dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu, ale każdorazowo drużyna OBI odpowiadała trafieniem i tym samym mecz zakończył się remisem 3:3.

Pierwszą drużyną, która zdobyła tytuł lidera II edycji Business League została drużyna ZZRG KWK Jankowice, która rozgromiła drużynę OBI Zabrze aż 15:1. Od pierwszych minut spotkania inicjatywę na boisku przejęli zawodnicy z Jankowic, którzy imponowali składną oraz zespołową grą, o czym świadczy najlepiej fakt, iż łupem bramkowym podzieliło się aż ośmiu zawodników. Bramkę honorową dla drużyny OBI Zabrze zdobył Grzegorz Przybylak.

W spotkaniu dwóch debiutantów rozgrywek Business League drużyna ZSRG Żory pokonała Rettig Heating 5:0. Mecz był wyrównanym widowiskiem, w którym obydwa zespoły ambitnie walczyły o każdy metr boiska. Jednak tego dnia zespół ZSRG Żory miał dwóch bohaterów spotkania. Pierwszym z nich był bramkarz – Lesław Żak, który ani razu nie dał się zaskoczyć napastnikom drużyny Rettig Heating, a drugim był Radosław Sokołek – zdobywca czterech bramek dla ZZSR Żory.

Od zwycięstwa rozpoczęła rozgrywki drużyna Lubar & DomBud, która pokonała EPE Rybnik 6:1. Drużyna EPE Rybnik, która przeżyła prawdziwą rewolucję w swoim składzie, ambitnie próbowała nawiązać walkę ze swoim przeciwnikiem, ale tego dnia drużyna Lubar & DomBud lepiej zniosła trudy spotkania i ostatecznie zwyciężyła. Prym w meczu wiódł duet Bienia – Paprotny, który łącznie zdobył cztery bramki.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.