Liga Biznesu: sympatyczny gest z okazji 50. urodzin

2012-05-28, Autor:
Po kolejnej serii spotkań Ligi Biznesu nadal niepokonaną drużyną jest ZZRG KWK Jankowice.

Z całą pewnością najciekawszym spotkaniem V kolejki Business League był pojedynek pomiędzy drużynami Elektrowni Rybnik, a zespołem Lubar & DomBud. W pierwszej części gry drużyna Lubar & DomBud zafundowała Elektrowni Rybnik tzw. zimny prysznic, gdyż po dwudziestu minutach pojedynku było 3:1. Taki bieg wydarzeń podziałał mobilizująco na zawodników Elektrowni, którzy od początku drugiej części gry mocno zabrali się do odrabiania strat bramkowych i po pięciu minutach drugiej połowy spotkania drużyna Elektrowni prowadziła 4:3. Chwilę później ekipa Lubar & DomBud zdobyła wyrównującą bramkę, ale ta część gry była koncertowa w wykonaniu zawodników Elektrowni, którzy zaaplikowali swojemu rywalowi jeszcze cztery bramki i ostatecznie zwyciężyli 8:5. Pierwsze skrzypce w pojedynku zagrał Szymon Bujar, który trzykrotnie znalazł sposób na pokonanie bramkarza Lubar & DomBud.

Pierwsze miejsce w tabeli bezapelacyjne należy do drużyny ZZRG KWK Jankowice, która tym razem pokonała Rettig Heating 5:0. Losy tego pojedynku zostały przesądzone już w pierwszej części gry, w której zawodnicy z Jankowic zdobyli cztery bramki. Po przerwie zespół ZZRG KWK Jankowice kontrolował przebieg tego spotkania wzbogacając swój dorobek bramkowy o jeszcze jedno trafienie. Drużyna Rettig Heating ambitnie walczyła do samego końca pojedynku o honorowe trafienia, ale tego dnia defensywa drużyny z Jankowic, na czele ze swoim bramkarzem Krystianem Cyrulikiem, była po prostu bezbłędna i zasłużenie dopisała kolejne trzy oczka do swojej zdobyczy punktowej.

Trzy punkty zawędrowały również do drużyny OBI Jastrzębie Zdrój, która pokonała EPE Rybnik 9:1. Pierwsza część pojedynku zakończyła się zwycięstwem zawodników z Jastrzębia Zdroju 4:0, ale gdyby na początku spotkania drużyna EPE wykorzystała doskonałe sytuacje podbramkowe, przebieg tego pojedynku mógłby być całkowicie inny. W drugiej części gry drużyna OBI narzuciła swój styl gry i powiększyła swój dorobek bramkowy o pięć bramek. Honorową bramkę dla drużyny EPE Rybnik zdobył niezawodny Arkadiusz Kuczera.

Sympatycznym momentem V kolejki Business League było odśpiewane przez wszystkich uczestników rozgrywek symboliczne „STO LAT” dla Roberta Żyradzkiego (ZZRG KWK Jankowice), który tego dnia obchodził 50. rocznicę urodzin. Jego koledzy z drużyny sprezentowali mu efektowne zwycięstwo nad Rettig Heating 5:0.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.