Ruch łatwo pokonał ROW

2009-04-09, Autor:
Energetyk ROW Rybnik przegrał w Radzionkowie z Ruchem 1:4.

Mecz w Radzionkowie, na który wybrała się spora grupa kibiców ROW-u, rozpoczął się fatalnie dla rybniczan. Już w 4. minucie dośrodkowanie Marka Kubisza wykorzystał Piotr Giel i dał prowadzenie swojej drużynie. Ruch posiadał przewagę, którą udokumentował drugą bramką. W strzeleniu gola przez Adama Kompałę pomógł jednak sędzia, który kilka sekund wcześniej nie zauważył faulu na Janie Janiku: - To był ewidentny błąd sędziego. Druga bramka ustawiła grę, a z tak dobrym przeciwnikiem przy stanie 0:2 ciężko się gra – komentował trener rybniczan Franciszek Krótki.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. To Ruch miał przewagę, a ROW od czasu do czasu przedostawał się pod pole karne rywala. Brakowało jednak strzałów w światło bramki. Z tym problemów nie mieli radzionkowianie, którzy w 51. minucie podwyższyli na 3:0. Drugą bramkę tego dnia strzelił Piotr Giela. Pomimo przewagi Ruchu to rybniczanom udało się strzelić gola kontaktowego. W 80. minucie trafił Wojciech Dudek, który kilka chwil wcześniej zmienił Pawła Krótkiego: - Bardzo cieszę się z tej bramki, szkoda tylko, że nie pomogła ona w odniesieniu zwycięstwa – komentował młody napastnik. Jego strzał był jedynym uderzeniem rybniczan w światło bramki rywala. W przeciwieństwie do piłkarzy z Radzionkowa, którzy dobrą grę udokumentowali czwartym golem. W 88. minucie podanie Kompały wykorzystał Paweł Giel, brat strzelca dwóch poprzednich bramek. Tym samym Ruch pokonał ROW 4:1.

Pomimo wysokiej porażki z postawy swoich podopiecznych zadowolony był trener Krótki: - Rozegraliśmy niezłe spotkanie. Gdybyśmy tak grali w poprzednich meczach, nasza zdobycz punktowa byłaby dużo większa. Być może ten mecz będzie przełomowym i zaczniemy lepiej grać. Choć przeszkadzają nam cały czas kontuzje i nie mamy na tyle dobrych zawodników, żeby prowadzić równorzędną walkę z takimi drużynami, jak na przykład Ruch Radzionków.

Ruch Radzionków - Energetyk ROW Rybnik 4:1 (2:0)

Bramki: 4 min. Piotr Giel - 1:0, 21 min. Kompała - 2:0, 51 min. Piotr Giel - 3:0, 80 min. Dudek - 3:1, 88 min. Paweł Giel - 4:1.

Energetyk ROW: Skrocki - Procek, Reclik, Krzysztoporski, Janik - Szatkowski (61' Kuś), Żyrkowski, Jaśkiewicz (69' Pacholski), Piełka - Krótki (61' Dudek), Buchała.