Rozgrywki RALK

2004-01-28, Autor:
W minioną niedzielę koszykarze RALK rozegrali dwunastą kolejkę.

Pierwsze na parkiecie stawiły się drużyny UTT Rybnik i Kaman Racibórz. Lepsi okazali się, tak jak i w pierwszej rundzie rozgrywek, raciborzanie wygrywając spotkanie 98:61.

W drugim meczu tej kolejki drużyna A&E spotkała się z Camden Town. W pierwszej rundzie A&E wygrało zaledwie czternastoma punktami (100:86), wszystko wskazywało więc na to, że rewanż będzie miał wyrówany przebieg. Niestety, tak się nie stało. A&E od samego początku postawiło przeciwnikowi dosyć wysokie wymagania. Już w pierwszych minutach spotkania zespół bardzo szybko uzyskał kilkunastopunktową przewagę, która stale rosła. Mecz zakończył wynikiem 128:79 dla A&E.
    Mecz z Bearingiem Rybnik dla ubiegłorocznego mistrza ligi - K&K Szkolna - miał być „spacerkiem”. Nie poszło jednak tak łatwo, jak zawodnicy tej drużyny się spodziewali. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami – w pierwszej kwarcie zawodnicy K&K uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie ku zdziwieniu zawodników ze Szkolnej do kontrataku przeszli gracze Bearinga prowadzeni przez Darka Prusa, który bezbłędnie wykorzystywał seryjne pomyłki w obronnie przeciwnika. Nieoczekiwanie pod koniec drugiej kwarty zespół Bearinga wyszedł nawet na prowadzenie. Bardziej doświadczeni gracze K&K uspokoili jednak grę i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ich dwupunktowym prowadzeniem (54:52). Na drugą połowę ubiegłoroczni mistrzowie wyszli już bardziej skoncentrowani. Drużyna Bearinga nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 112:71 dla K&K Szkolna Rybnik.
    Mecz pomiędzy Chrobry Jastrzębie a Rybnikiem Północ należał do jednych z ciekawszych spotkań XII kolejki RALK-u. Od pierwszego gwizdka do ostatnich minut trzymał w napięciu. Faworytem spotkania byli zawodnicy z Rybnika, którzy w pierwszej rundzie pokonali gości 108:89. Drużyna z Jastrzębia po bolesnej porażce wyszła na parkiet w bojowym nastawieniu. Pierwszą kwartę wygrała 15:13. W dalszej części meczu szala zwycięstwa przechylała się to raz na korzyść zawodników z Rybnika, to znów na stronę drużyny z Jastrzębia. Koniec trzeciej i początek czwartej kwarty należał do Chrobrego. Pod koniec czwartej odsłony gracze z Jastrzębia nie wytrzymali jednak nerwowo i zaczęli popełniać proste błędy na obu tablicach. Wykorzystując tą sytuację przeciwnicy w ostatnich dwóch minutach pokazali dobrą grę i odskoczyli na 9 punktów. Rybniczanie wygrali spotkanie 81:72.
    AS Figlo STS Wodzisław doznało drugiej porażki w rozgrywkach RALK. Tym razem musiało uznać wyższość Jawora Rybnik, który objął prowadzenie w tabeli. Wynik meczu od początku do samego końca oscylował w okolicach remisu i ostatecznie zakończył się wynikiem 88:86 (24:24,21:21,18:16,25:25).