Rozgrywki RALK

2003-11-26, Autor:
Piątą kolejkę rozegrały drużyny Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Po piątej kolejce pierwsze miejsce w tabeli, mając na koncie 10 punktów, zajmuje drużyna AS Figlo STS z Wodzisławia. W ostatnim meczu pokonała wysoko 124:66 rybnicki zespół Camden Town.
   Kolejny mecz tej kolejki pomiędzy Kamanem Racibórz a Rybnik Północ zakończył się 35-punktową przewagą rybniczan 59:94.
   Koszykarze K&K Szkolna Rybnik, po przegranej w ubiegłej kolejce, przystąpili do spotkania z Chrobrym Jastrzębie bardzo zmotywowani. Spotkanie rozpoczęli od prowadzenia 16:0 i w miarę upływu czasu powiększali przewagę. Wynik meczu to 131:56 dla rybniczan.
   Bearing jako jedyna drużyna, obok UTT, bez zwycięstwa w dotychczasowych rozgrywkach nie wyszła na parkiet w bojowych nastrojach, oddając inicjatywę przeciwnikom – zespołowi A&E Sport Syl. Pierwsza kwarta to zdecydowana przewaga A&E 10:0 oraz ostatecznie 31:11. O drugiej kwarcie zespół A&E z pewnością chciałby jak najszybciej zapomnieć. Niedokładne rozgrywanie piłki w ataku i bierna postawa na obu tablicach spowodowały, że „Bearingowcy” wygrali drugą odsłonę 20:11. W końcówce meczu zawodnicy A&E narzucili własny styl gry co pozwoliło im na stopniowe powiększanie przewagi. A&E Sport Styl-Bearing Rybnik - 101: 63.
    W ostatnim meczu Jawor Rybnik wygrał z UTT Rybnik 116:60.
    Na liście najlepszych strzelców nadal prowadzi Daniel Atłachowicz, zawodnik Kaman Racibórz, który zdobył już 121 punktów.