ROW 1964 uratował remis grając w przewadze

2017-10-21, Autor:

W 14. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zremisowali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard, choć dwukrotnie przegrywali.

Mecz w Stargardzie rozpoczął się pechowo dla rybniczan. Już w 2. połowie niezdecydowanie obrońców ROW-u wykorzystał Piotr Wojtasiak i było 1:0 dla gospodarzy. W 22. minucie wyrównał strzałem głową Dawid Bober, który skorzystał z dobrego dośrodkowania Sebastiana Siwka. W końcówce pierwszej połowy za brutalny faul na zawodniku ROW-u czerwoną kartkę otrzymał Damian Mosiejko.

Rybniczanie grając w przewadze stracili drugiego gola. W 61. minucie Błękitnych na prowadzenie wyprowadził Maciej Więcek. Podopiecznym trenera Rolanda Buchały udało się doprowadzić do wyrównania w 82. minucie. Punkt rybnickiej drużynie uratował Szymon Jary.

Warto dodać, że po objęciu posady trenera przez Buchałę zespół z Rybnika jeszcze nie przegrał.

W 15. kolejce II ligi ROW zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola (sobota 28 października, godz. 17:00).

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:1)

1:0 - Piotr Wojtasiak (2), 1:1 - Dawid Bober (22), 2:1 - Maciej Więcek (61), 2:2 - Szymon Jary (82)

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 25. Grzegorz Szymusik, 11. Patryk Burzyński, 19. Tomasz Pustelnik, 24. Rafał Gutowski - 18. Wojciech Fadecki (85, 20. Michał Magnuski), 15. Damian Mosiejko, 6. Filip Karmański (46, 17. Maciej Więcek), 14. Piotr Wojtasiak, 10. Patryk Skórecki - 27. Mateusz Węsierski (60, 26. Patryk Włóka)

ROW 1964: 1. Kacper Rosa - 10. Sebastian Siwek (45, 4. Paweł Jaroszewski), 5. Dawid Bober, 15. Szymon Jary, 11. Dawid Gojny - 24. Dawid Kalisz, 8. Mariusz Zganiacz, 9. Mariusz Muszalik (75, 13. Kamil Spratek), 7. Marek Krotofil (66, 23. Robert Tkocz), 18. Krzysztof Koch - 89. Przemysław Brychlik (61, 86. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Fadecki, Karmański - Siwek, Koch, Kalisz, Tkocz

Czerwona kartka: Damian Mosiejko (44. minuta, Błękitni, za brutalny faul)

Składy: 90minut.pl