ROW 1964: seria zwycięstw przerwana. W Rybniku lepszy Rekord Bielsko-Biała

2019-11-16, Autor:

W 16. kolejce III ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na stadionie przy ul. Gliwickiej z Rekordem Bielsko-Biała 1:2. Tym samym została przerwana seria rybniczan trzech meczów bez porażki.

Przypomnijmy, że do meczu z Rekordem piłkarze z Rybnika przystępowali w znakomitych nastrojach. Podopieczni trenera Rolanda Buchały wygrali trzy mecze z rzędu i dobrą passę chcieli podtrzymać w spotkaniu z bielszczanami.

Pierwsza połowa rozpoczęła się idealnie dla ROW-u 1964. Już w 6. minucie wynik otworzył Wiktor Piejak. Rybniczanie szybko zadowolili się prowadzeniem i oddali inicjatywę przyjezdnym. Pomimo przewagi optycznej bielszczanie nie potrafili jednak zagrozić gospodarzom. Strzały z dystansu Konrada Karety i Szymona Szymańskiego mijały bramkę gospodarzy. Gdy wydawało się, że na przerwę ROW 1964 zejdzie z prowadzeniem, gola zdobył Rekord. Pozostawiony bez opieki Marcin Czaicki przymierzył z 20 metrów i nie dał szans Kewinowi Paszkowi.

Po zmianie stron rybniczanie ruszyli do zdobycia drugiego gola. W 54. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Paweł Mandrysz, który uderzył w długi róg, ale piłkę zmierzającą do bramki gości wybił obrońca Piotr Wyroba. Chwilę później, po rzucie różnym dla ROW-u 1964, piłkę na poprzeczkę skierował bramkarz Krzysztof Żerdka. Z czasem zapał gospodarzy malał, a do głosu zaczęli dochodzić bielszczanie.

W 74. minucie stało się to, czego kibice w Rybniku obawiali się najbardziej. Gospodarze ponownie pozostawili bez opieki zawodnika gości. Tym razem był to Szymon Szymański, który w polu karnym mógł spokojnie przyjąć piłkę i pewnie pokonać Kewina Paszka. Rekord objął prowadzenie 2:1, którego nie oddał już do ostatniego gwizdka sędziego.

Był to ostatni mecz rybcznian w tym roku przed własną publicznością. Za tydzień czeka ich jeszcze wyjazdowe starcie z Foto-Higieną Gać (23 listopada, godz. 13:30).

ROW 1964 Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 1:2 (1:1)

1:0 – Piejak (6), 1:1 – Czaicki (40), 1:2 – Szymański (74)

ROW 1964 Rybnik: Paszek - Pacholski, Mandrysz, Krotofil, Baranskyi (63’ Dzierbicki), Piejak (66’ Plizga), Jary, Warmiński (58’ Kunat), Szkatuła, Polok (77’ Spratek), Wodecki

Rekord Bielsko-Biała: Żerdka (46’ Kucharski) – Jampich, Madzia (73’ Kozina), Wyroba, Wróbel (90' Groń), Sobik, Waliczek, Żołna, Szymański, Czaicki (88’ Marek), Kareta