ROW 1964 Rybnik nie zatrzymał wicelidera z Bełku

2022-04-23, Autor:

W 22. kolejce II śląskiej grupy Zina IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na wyjeździe z Decorem Bełk 1:2.

Dziś w Bełku miejscowy KS Decor, czyli wicelider IV ligi, zmierzył się z walczącym o utrzymanie ROW-em 1964 Rybnik.

Wynik otworzył w 35. minucie Patryk Joachim, który celnym strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 71. minucie, wykorzystując złe ustawienie rybnickich obrońców. W samej końcówce honorowego gola dla ROW-u, po zmieszaniu w polu karnym, strzelił Olivier Wiora.

Kolejne dwa ligowe spotkania rybniczanie zagrają na stadionie przy ul. Gliwickiej. W sobotę 30 kwietnia o godzinie 17:00 ich rywalem będzie LKS Czaniec, a we wtorek 3 maja o godzinie 11:00 zaplanowano zaległe spotkanie z drugą drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała.

LKS Bełk - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:0)

1:0 - Joachim (35), 2:0 - Joachim (71), 2:1 - Wiora (90)

Wyjściowy skład ROW-u 1964 Rybnik: 12. Paweł Kapusta, 2. Jan Janik (K), 4. Arkadiusz Lalko, 7. Przemysław Brychlik, 9. Łukasz Krakowczyk, 10. Yaroslav Baranskyi, 11. Konrad Warmiński, 17. Kasjan Szewieczek, 20. Michał Pieczka, 27. Marek Krotofil, 97. Olaf Sobik.

Ławka rezerwowych: Bartosz Barczyk - Jacek Hadam, Bartosz Kunat, Mateusz Cywka, Olivier Wiora, Nikodem Juraszczyk, Dominik Piekorz.

22. kolejka II śląskiej grupy Zina IV ligi: Spójnia Landek - Piast II Gliwice 1:3 LKS Czaniec - Drzewiarz Jasienica 0:1 LKS Bełk - ROW 1964 Rybnik 2:1 LKS Bestwina - Czarni-Góral Żywiec 3:0 Orzeł Łękawica - Unia Turza Śląska 0:1 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Unia Książenice 4:1 Kuźnia Ustroń - MRKS Czechowice-Dziedzice 4:3 Czarni Gorzyce - GKS II Tychy 2:2