ROW 1964 Rybnik - MRKS Czechowice-Dziedzice: gol w doliczonym czasie na wagę 3 punktów

2022-09-24, Autor:

W 8. kolejce śląskiej II grupy IV ligi ROW 1964 Rybnik stoczył zacięty pojedynek z MRKS-em Czechowice-Dziedzice.

Przed dzisiejszym meczem z MRKS-em rybnicki klub pozyskał Pawła Mandrysza. Wychowanek ROW-u ostatnie dwa sezony spędził w Polonii Środa Wielkopolska. Wcześniej grał w GKS-ie Katowice, Ruchu Chorzów i Sandecji Nowy Sącz. Po trzech sezonach przerwy postanowił jednak wrócić do Rybnika.

Nowy nabytek ROW-u 1964 odegrał ważną rolę w spotkaniu z MRKS-em. Pierwszego gola zdobyli jednak goście, których na prowadzenie wyprowadził w 30. minucie Jakub Raszka. Przed przerwą wyrównał Łukasz Krakowczyk.

Zaraz po zmianie stron na listę strzelców wpisał się wspomniany Mandrysz. Przyjezdni szybko odpowiedzieli trafieniem Kamila Szarego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry gola na wagę 3 punktów zdobył dla rybniczan Olaf Sobik. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Dla MRKS-u była to druga porażka w tym sezonie. ROW 1964 wygrał po raz czwarty.

W następnej kolejce rybniczanie podejmą Decor Bełk. Mecz odbędzie się w sobotę 1 października o godzinie 15:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

ROW 1964 Rybnik – MRKS Czechowice-Dziedzice 3:2 (1:1)

0:1 – Jakub Raszka (30), 1:1 – Łukasz Krakowczyk (39), 2:1 – Paweł Mandrysz (47), 2:2 – Kamil Szary (49), 3:2 – Olaf Sobik (90+2)

8. kolejka śląskiej II grupy IV ligi: MKS Lędziny - Unia Turza Śląska 3:0 LKS Bełk - Gwarek Ornontowice 4:3 GKS II Tychy - Kuźnia Ustroń 2:0 Unia Racibórz - Orzeł Łękawica 0:2 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Spójnia Landek, Polonia Łaziska Górne - LKS Czaniec 1:0 Drzewiarz Jasienica - Błyskawica Drogomyśl 0:0 ROW 1964 Rybnik - MRKS Czechowice-Dziedzice 3:2

1. Polonia Łaziska Górne 8 20 6 2 0 14-2
2. Unia Turza Śląska 8 18 6 0 2 16-7
3. MRKS Czechowice-Dziedzice 8 16 5 1 2 13-7
4. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 6 14 4 2 0 16-4
5. GKS II Tychy 8 13 3 4 1 11-8
6. Gwarek Ornontowice 8 12 4 0 4 16-18
7. ROW 1964 Rybnik 8 12 4 0 4 17-15
8. LKS Bełk 8 10 2 4 2 14-14