ROW 1964 przegrał z Wisłą. „Jeden poważniejszy błąd kosztował nas gola”

2015-11-06, Autor:
W 16. kolejce II ligi piłkarze ROW-u przegrali na własnym stadionie z Wisłą Puławy 0:1.

Pierwsza połowa meczu ROW-u 1964 z Wisłą Puławy nie przyniosła wielu emocji. Na uwagę zasłużyły tylko dwie akcje. W 14. minucie Mariusz Muszalik strzelił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli w 36. minucie groźną akcją Jarosława Niezgody. Napastnik gości minął bramkarza ROW-u, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Niezgoda dopiął swego w drugiej połowie. W 58. minucie, wykorzystując bierność rybnickich obrońców, z kilku metrów pokonał Patryka Procka. Po stracie gola podopieczni trenera Dietmara Brehmera uaktywnili się w ofensywie. Na boisku pojawili się napastnicy Marek GładkowskiPatryk Dudziński, którzy zmienili Gabriela NowakaJana Janika. Pomimo zmian w ustawieniu rybniczanom nie udało się zagrozić bramce Wisły, która wywiozła ze stadionu przy ul. Gliwickiej cenne 3 punkty.W następnej kolejce ROW zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Gryfem Wejherowo.

Pomeczowe komentarze
:

Jan Janik (ROW 1964): Wydaje mi się, że byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Na pewno stworzyliśmy więcej sytuacji, niż przeciwnik. Jeśli chodzi o naszą grę, to są powody do zadowolenia. Zabrakło jednak tego, co najważniejsze w piłce, czyli punktów. Szkoda, bo graliśmy dziś u siebie i bardzo zależało nam na trzech punktach. Przed nami dwa kolejne bardzo ważne mecze, w których na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo.

Dietmar Brehmer (trener ROW-u 1964): Gratulacje dla trenera gości. Mecz z gatunku takich, których nie mieliśmy prawa przegrać. Nie tylko ze względu na naszą sytuację w tabeli, ale także na to, co działo się na murawie. Byliśmy drużyną, która nadawało tempo grze. To czego nam zabrakło, to wykończenie. Mecz przegraliśmy, ale są elementy, z których jestem zadowolony. Dziękuję zespołowi za podjęcie rękawicy. Graliśmy z dobrym zespołem. Szkoda straconej bramki. Jeden poważniejszy błąd kosztował nas gola, a my niestety nie wykorzystaliśmy błędów przeciwnika.

ROW 1964 Rybnik - Wisła Puławy 0:1 (0:0)

0:1 - Jarosław Niezgoda (58)

ROW 1964: Patryk Procek, Jan Janik (80' Patryk Dudziński), Marcin Grolik, Marek Krotofil, Dawid Gojny, Sebastian Siwek (46' Szymon Popiela), Michał Płonka, Szymon Jary, Mariusz Muszalik, Paweł Mandrysz (87' Radosław Dzierbicki), Gabriel Nowak (76' Marek Gładkowski)